Z prvního venkovního utkání body nebereme

SC Marimex KolínLHK Jestřábi Prostějov

2.kolo, sobota 17.9.2022

SC Marimex Kolín - LHK Jestřábi Prostějov

5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Dlouhý, 21. Gaspar (Koukal, Z. Král), 28. Lang (Šedivý), 47. Veselý (Morong), 50. Koukal (Veselý) – 40. Ostřížek (Valenta), 52. Ostřížek (Vlach, Mar. Novák), 60. Ostřížek (Slanina). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Maštalíř, Dědek.. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 836. Střely na branku: 20:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3.
SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Čáp, Gaspar, Niko, Naar, Kolmann, Piegl (A), Rymsha – Z. Král (A), Koukal (C), Veselý – Pajer, Nedvídek, Dlouhý – Ouřada, Moravec, Síla – Lang, Morong, Šedivý.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (50. J. Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Zajíc, Pěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Jansa – Burian, Ostřížek, Slanina – Mar. Novák (C), Vlach, Jandus – P. Machač, Venkrbec, Maruna – Routa.
První venkovní zápas se nám nevydařil podle představ. Do utkání se nám podařilo dostat o něco později než Kolínu, a celou dobu jsme tak museli svého soupeře dotahovat. To se ani přes veškerou snahu nepodařilo, a domů tak odjíždíme bez bodu.
Hned ze začátku zápasu jsme museli bránit přesilovou hru soupeře, což se nám podařilo bravurně. Kolín během své početní převahy téměř nenakoukl do našeho obranného pásma, naopak několik střeleckých pokusů letělo z hokejek prostějovských hráčů. Nedlouho poté se karta obrátila, a přesilovku měl k dispozici náš celek. Při ní si však Pavelka nerozuměl v rozehrávce s obránci, čehož využil Adam Dlouhý, a poslal puk do naší odkryté branky. Pavelkovi to však s psychikou nezahýbalo, a o pár minut později si parádně poradil s nahozením Veselého, které těsně před ním tečoval Petr Koukal. Kolín poté dostal k dispozici druhou přesilovou hru, žádnou velkou šanci si však domácí vybudovat nedokázali, a navíc se dostali do problémů. Martin Pěnčík si díky svému důrazu na brankovišti vybojoval faul, a tak jsme druhou početní převahu sehráli i my. Ve zkrácené přesilovce jsme se však prosadit nedokázali, a do útrob stadionu jsme tak po dvaceti minutách zamířili s jednobrankovým mankem.

Hned v prvních vteřinách druhé třetiny se do slibné šance dostal Filip Jansa, jenže pak se kolínským hokejistům podařilo rychle přenést hru, a Michael Gaspar z mezikruží zamířil mimo dosah Pavelky, a poslal Kolín do dvoubrankového vedení. Při skrumáži u mantinelu se hry podle pravidel nedržel Martin Pěnčík, a za vražení na hrazení putoval na trestnou lavici. Tu Kozli zužitkovat nedokázali, potřetí však udeřili po jejím konci. Daniel Šedivý přes osu hřiště nahrával Kryštofu Langovi, který umístil puk nad bezmocného Pavelku, jehož střela zastihla při přesunu. Naši hokejisté tvrdě bojovali o každý centimetr ledu, a dokázali několikrát vytvořit tlak na domácí Kolín, za což byli čtyři vteřiny před druhou sirénou odměněni. Valenta z nevýznamné pozice od mantinelu nahodil puk před bránu, odkud ho do ní odrazem umístil David Ostřížek. Po čtyřiceti minutách tak skóre zápasu ukazovalo stav 1:3 z našeho pohledu.

Kontaktní branku měl na hokejce krátce po startu poslední části Honza Slanina, v obrovské šanci ale minul klec soupeře. Následovalo vyloučení Tomáše Jáchyma, který neuhlídal svou hůl, a ta vyletěla do obličeje jednoho z hráčů Kolína. Hru ve čtyřech Jestřábi zvládli, poté si však nepohlídali Jana Veselého, který dostal přihrávku za obranu, a zamířil přesně do horního rohu Pavelkovy branky. Ten za nedlouho musel z brány lovit puk popáté, když Petr Koukal zneužil dalšího zaváhání v rozehrávce, a z blízkosti prostřelil našeho gólmana. Hlavní kouč Aleš Totter pak při nabídnuté přesilovce odvolal Pavelku na střídačku, a pokusil se o zázrak se šesti bruslaři v útoku. Díky tomuto tahu se Davidu Ostřížkovi podařilo dát jeho druhý gól v zápase. A byl to znovu Ostřížek, který se dokázal prosadit i potřetí v poslední minutě zápasu, a zkompletoval tím svůj hattrick. Na výhru v utkání to ale nestačilo, a z Kolína se tak vracíme bez bodového zisku.

Petr Martínek - SC Marimex Kolín: Čekali jsme velice těžký zápas. Soupeř v posledním zápase vyhrál, po výborném výkonu porazil Frýdek, takže jsme věděli, že to bude extrémně těžké utkání. Jak jsem zmiňoval v preview před utkáním, tak soupeř je zkušený prvoligový tým, což se v plné míře projevilo. Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe, možná to bylo nervozitou. Navíc nám nevyšla první přesilovka, ale pak nám pomohl soupeř chybou v rozehrávce v jejich přesilovce, kdy jsme dávali gól do prázdné brány. Trochu jsme se tak uklidnili. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil, ale pak jsme unikli. Ale až do závěru jsme byli o kousek lepší, než soupeř. A zaslouženě jsme vedli. Soupeř v závěru sáhl k poměrně zajímavému kroku, kdy hráli osm minut power-play. Nadšením a bojovností jsme utkání zvládli. Jsme nesmírně rádi za tři body.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: My prohrávali souboje, nebyli tak agresivní, hráli pouze určité fáze zápasu a málo stříleli. Vážíme si toho, že jsme za stavu 1:5 nesložili zbraně a snažili se s výsledkem něco udělat. Síla a charakter v týmu jsou. Pro nás je tenhle zápas dobré poučení, pořád jsme v nějakém procesu. Pokud se ze zápasu poučíme, tak nám to může jenom pomoct. Domácím ale k výhře gratulujeme.