LHK Jestřábi ProstějovHC ZUBR Přerov

12.kolo, sobota 15.10.2022

LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov

2:3p (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Ostřížek (Hamšík, T. Jáchym), 23. T. Jáchym (Ostřížek) – 15. Pechanec (Březina, Svoboda), 50. Kubeš (Pechanec, Březina), 62. Kratochvil (Svoboda). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Tomáš Mejzlík - Tomáš Kučera, František Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Pěnčík, Poledna, Zajíc – Burian, T. Jáchym, Ostřížek – Jiránek, Vlach, Jansa – Hašek, Venkrbec, Maruna – Routa.
HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Kudělka, R. Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Doležal, Kratochvil, Svoboda – Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Indrák, Ministr, Dobša
Zápas s Přerovem po celou dobu doprovázela mocná fanouškovská kulisa. Za nepřetržité podpory fanoušků se naši hokejisté houževnatě rvali o každý kousek ledu, po tvrdém šedesátiminutovém boji však na tabuli svítilo vyrovnané skóre. Bod navíc si v nastaveném čase vystřelil soupeř, a Přerovu jsme tak podlehli 2:3 po prodloužení.

Derby s Přerovem začalo za nádherné hokejové atmosféry. Vážnost zápasu a chuť z něj vzejít jako vítěz sršela z obou týmů. Netrvalo to dlouho, a diváci viděli první gól. V čase 5:31 se podařilo prosadit přerovským hokejistům. Ti se vydali do rychlého protiútoku, který zakončili střelou z blízka. Zápas o Hanou brzo poznal také svého prvního provinilce proti pravidlům. Přerovský Kratochvil neuhlídal svou hokejku, a za trefení jednoho z našich borců do obličeje se tak pakoval na trestnou lavici. Na tu posléze putoval i Martin Pěnčík, který po srovnání sil na ledě krosčekoval jednoho ze soupeřících hráčů. Hru ve čtyřech jsme přestáli bez větších potíží, a při hře v plném počtu hráčů se do velké šance dostal Routa, v poslední chvíli ale narazil na přerovského Postavu. Vyrovnat se nám podařilo ještě v první třetině. V jejím závěru šikovně střelu od modré tečoval David Ostřížek, který tak zajistil obrovský jásot domácích fanoušků.

Gól z konce první části vlil našim hokejistům novou krev do žil. Její koloběh navíc umocňovali naši fanoušci, a společně jsme se krátce po startu druhé dvacetiminutovky mohli radovat z druhého gólu. Jeden z našich hokejistů nejprve s pukem na holi obkroužil branku hostí, a následně v před brankovém prostoru našel připraveného Tomáše Jáchyma. Ten se proti odkryté kleci nemýlil, a poslal náš tým do vedení 2:1. Velký tlak Jestřábů pokračoval i po vstřelení branky, šanci Buriana překazila jedna z přerovských hokejek, která mu byla v posledním momentě vložena do střely. Ze sevření přerovských hokejistů vypramenilo další provinění proti pravidlům. Dvě trestné minuty do svých statistik zapsal Jiří Gois. V přesilovce se tvrdými ranami bez přípravy snažili prosadit Valenta či Jansa, ani jeden z nich však nebyl úspěšný. V polovině zápasu jsme viděli první větší potyčku mezi hráči, jak naše, tak přerovská strana po výměně názorů zamířila na trestnou lavici a hrálo se čtyři na čtyři. Ve větším prostoru, který na ledě toto vyloučení zajistilo pobídl Venkrbec ke střele Marunu, ten ale pálil nepřesně. O pár minut později se do velké šance dostala dvojice Jáchym a Burian, střela, která vzešla z jejich kombinace, ale skončila jen na tyči. V dobývání přerovské branky zodpovědně pokračovala celá jestřábí letka, po střele Jansy z dorážky nebezpečně zahrozil Vlach, krátce poté pálili také Burian a Routa. Jejich pokusy ale zlikvidoval maskovaný muž v brance Přerova, a po druhém dějství tak na tabuli svítilo skóre 2:1.

Ve třetí třetině jsme bojovali proti tvrdé ofenzivě Přerova. S jejich náporem jsme se statečně vyrovnávali až do padesáté minuty. To se krátce před návratem Davida Ostřížka z trestné lavice prosadil Jakub Kubeš, ke kterému se šťastně odrazil puk, který následně umístil za Němečkovy záda. V poslední desetiminutovce základní hrací doby naši hráči opět drtili přerovskou obranu. V přesilovce se nám podařilo sehrát několik kombinací, střely, které z nich vyplynuly, ale bohužel končily ve výstroji přerovského gólmana. Ten si v poslední minutě dokázal poradit taky s jinak nikým nehlídaným Burianem, a převážně díky jeho zákrokům zápas ani po šedesáti minutách nepoznal vítěze.

Prodloužení netrvalo dlouho. Z pětiminutového limitu uplynulo sotva devadesát vteřin, když puk za Němečkova záda ránou z mezikruží dostal Kratochvil. Z derby se Přerovem tak bereme bod.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Dneska skvělá atmosféra po celý zápas od našich fanoušků a o to víc nás mrzí, že jsme divákům neudělali radost třemi body. Byli jsme celý zápas lepší, ale soupeř byl efektivnější. Hráli jsme výborně, dokonce jsme Přerov oproti posledním rokům i přehrávali. Rozhodlo, že jsme za stavu 2:1 neproměnili šance. Bohužel nás trápí velká marodka a dnes ještě odstoupil ze zápasu Tomáš Jiránek a David Ostřížek.

Robert Svoboda - HC ZUBR Přerov: Byl to velice vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že domácí hrají dobře a mají solidní výsledky. Povzbudilo nás, že jsme se dostali do vedení, což se nám v posledních zápasech vůbec nevedlo. Bohužel jsme na konci první třetiny inkasovali gól do šatny, který všechno srovnal zpátky. Ve druhé části jsme na tom byli hůř, druhá obdržená branka nás trochu srazila dolů. V kabině jsme si řekli, že ve třetím dějství budeme odvážnější. Museli jsme do toho chodit riskantněji a v přesilovce se nám povedlo srovnat. Závěr byl infarktový. Díky Postymu bereme dva body po prodloužení.