VHK ROBE VsetínLHK Jestřábi Prostějov

39.kolo, středa 17.1.2024

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Smetana (Š. Jenáček, Kern), 20. Larsen (Rob, Klhůfek), 47. Hrňa – 20. Jáchym (J. Veselý, Jiránek). Rozhodčí: Horák, Cabák - Štofa, Štěpánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2158. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Žukov (Porter) – Smetana (A), Š. Jenáček, Hryciow, Staněk, Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, R. Půček – Machala, Kratochvil, Šuhaj.
LHK Jestřábi Prostějov: Žukov (Porter) – Smetana (A), Š. Jenáček, Hryciow, Staněk, Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, R. Půček – Machala, Kratochvil, Šuhaj.
Duel proti Vsetínu začali lépe domácí, kteří šli do vedení po střele Smetany z páté minuty. To necelých šedesát sekund před úvodní sirénou navýšil Larsen, o šestnáct vteřin později se ale mezi střelce zapsal i Tomáš Jáchym, a rozdíl ve skóre tak byl po dvaceti minutách jednobrankový. Prostřední část žádnou branku nenabídla, v té poslední však další trefu přidali Valaši, kteří tak na Lapači zvítězili poměrem 3:1.

Poslední utkání třetí čtvrtiny základní části hrané na Lapači začali domácí poněkud zhurta. Ihned po úvodním buly se totiž vrhli do našeho obranného pásma a prvními střelami prověřovali pozornost Marka Štipčáka. Za jeho záda bohužel v páté minutě propadla střela Ondřeje Smetany, a Valaši se tak dostali do vedení. Chvíli na to se při defenzivních povinnostech dopustil nedovoleného zákroku Mads Larsen, načež na led vyrazila naše přesilovková pětka. Vsetín si ale se hrou ve čtyřech dokázal poradit a po návratu provinilce se navíc karty obrátily. Na trestnou lavici byl totiž odeslán Matouš Venkrbec, který se dopustil sekání, i v tomto případě byl ale při nepoměru sil na ledové ploše úspěšnější bránící tým, a skóre tak zůstávalo o jednu branku ve prospěch žlutozelených. Necelých osm minut před první přestávkou gólmana Zhukova prověřil střelou z levého křídla Kuba Illéš, kterou domácí brankář nezkrotil tak, jak by si představoval, nakonec ale puk ukryl do své lapačky. Vybojované buly v útočném pásmu jsme ihned dokázali proměnit v naši druhou přesilovku, která nám byla k dispozici po faulu Robina Staňka. Skóre se ale znovu měnilo až v polední minutě. Vsetín nejprve v signalizované výhodě odskočil na rozdíl dvou branek, vzápětí ale s důležitou kontaktní brankou přispěchal Tomáš Jáchym, díky jehož rychlé střele z mezikruží byl na Lapači po první třetině stav 1:2 z našeho pohledu.

Prostřední pasáž zápasu přinesla nejprve obrovskou šanci Viléma Buriana, kterého nikým nehlídaného našel v před brankovém prostoru Petr Hašek. Nikým nehlídaného Buriana ale dokázal vychytat Žukov svou maskou. Následně už to vypadalo, že se dočkáme vyrovnání, jelikož ve třetí přesilovce našeho týmu měl gól na hokejce Honza Veselý. Před ním sice zívala prázdná branka Vsetína, kvůli zákroku valašských obránců ale puk z vyložené šance neputoval za brankovou čáru, nýbrž do betonu brankáře ve žlutozeleném dresu. Ten byl připraven i na druhý vzájemný souboj s Jirkou Fronkem, který v závěru početní převahy mířil do horního růžku jeho branky. Zhruba v polovině zápasu předvedl skvělý zákrok Marek Štipčák, který se musel velice rychle přesunout proti Luboši Robovi. Vsetínský forward se ho totiž z bezprostřední blízkosti snažil překonat po průnikové přihrávce od Víta Jonáka, náš gólman ale dokázal vzniklé nebezpečí včas zastavit. Další zapeklitá situace přišla s vyloučením Matouše Venkrbce ve dvaatřicáté minutě, s absencí kapitána jsme se však i přes dobře sehranou přesilovku ze strany Vsetína dokázali vypořádat. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny ujel za naše beky Miroslav Holec a Tomáš Hanousek tak z nouze sáhnul za záchrannou brzdu v podobě sekání, načež hlavní rozhodčí nařídili trestné střílení. To ale s ledovým klidem zlikvidoval Marek Štipčák, který se tak zasadil o to, že nás od srovnání skóre i nadále dělila jedna branka.

To mohl v úvodu třetího dějství změnit Honza Veselý, který dostal puk přesně na hokejku od svého jmenovce Pohla a už to vypadalo, že bude zakončovat na jistotu, naší šestašedesátce ale nebylo v utkání devětatřicátého kola přáno a ani druhá velká šance, kterou měl Veselý na hokejce, tak gólem neskončila. Následně domácí otočili hru a během dvou minut zahrozili na území Marka Štipčáka Erik Hrňa nebo Vojtěch Šuhaj, vzápětí už se ale znovu hrálo před Maksimem Zhukovem, který ve svém brankovišti zažil krušné chvíle. Centimetry od vyrovnání byl Roman Vlach, který operoval v před brankovém prostoru, puk měl ale po bruslemi, a tak ho nedokázal doťuknout za brankovou čáru. Ihned poté tvrdě pálil Kuba Illéš, jeho projektil ale mířil nad domácí svatyni. Třináct minut před koncem základní hrací doby se po nepřesnostech v našem obranném pásmu dostal kotouč do držení Erika Hrni, který z osy hřiště zamířil přesně a zařídil Valchům podruhé v zápase dvoubrankový náskok. Ten jsme se snažili zvrátit ve třiapadesáté minutě, kdy domácí po faulu Machaly hráli ve čtyřech, počet sil na ledě se ale zanedlouho srovnal kvůli špatnému střídání našich hokejistů. Sudí vylučovali z našich řad také tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy za hákování usedl na trestnou lavici Honza Veselý. Šance na závěrečný tlak našeho týmu tak byly eliminovány dříve než na ně pořádně došlo, a se Vsetínem se tak loučíme bez bodového zisku.

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Myslím si, že diváci viděli kvalitní utkání, na druhou stranu, když budu hodnotit naši hru, tak to byl katastrofální vstup do první třetiny, byli jsme nekoncentrovaní a myslím si, že jsme neměli správné nastavení do zápasu. Čekali jsme velký tlak domácích, ale nedokázali jsme se na něj správně připravit, prohrávali jsme jeden souboj vedle druhého, Vsetín měl navrch a zaslouženě sel do vedení 2:0. Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli o chloupek lepším týmem, náš tlak ale zastavil ten nešťastný zákrok, což k hokeji patří a ve třetí třetině už si to domácí hlídali, ačkoliv jsme tam měli šance, tak jsme se nedokázali prosadit a naopak jsme sem tam nechávali otevřené dveře z čehož vyplynulo 5 nebo 6 samostatných nájezdů, které ale likvidoval skvělý Marek Štipčák.

Luboš Rob – VHK ROBE Vsetín: Měli jsme velmi dobrý začátek do první třetiny a vyvíjelo se to pro nás v obrazu, který jsme si představovali. Stav 2:0 padesát vteřin do konce první části byl fajn, ale zaskočil nás laciný gól ještě před první sirénou, který ovlivnil náš výkon v polovině druhé třetiny. Tam jsme zase ty osobní souboje začali prohrávat a byli jsme pod tlakem. Ve třetí třetině už to bylo o tom, že jsme chtěli držet ten průběžný stav, i když jsme chtěli být aktivní. To se nám dařilo, akorát jsem dlouho nezažil zápas, kdyby jsme šestkrát nebo sedmkrát jeli sami na bránu. Tam mohlo být rozhodnuto o dva góly dřív a zápas mohl být z naší strany klidnější. Za výhru jsme samozřejmě moc rádi.