LHK Jestřábi ProstějovHC Baník Sokolov

9.kolo, sobota 8.10.2022

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Sokolov

5:2 (0:0, 5:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Jiránek (T. Jáchym, Jansa), 26. Jansa (T. Jáchym, Valenta), 28. Ostřížek, 28. Jansa (Jandus, Valenta), 34. Venkrbec (Maruna, Routa) – 49. Pohl (Zadražil), 52. Hauser (Krejčí). Rozhodčí: Radek Wagner, Jan Grygera - Pavel Blažek, Henrich Kráľ. Vyloučení: 5:3. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Micka) – Benda, Poledna, Staněk, Malák, Pěnčík, Valenta, Zajíc – Jiránek, T. Jáchym, Jandus – Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Vlach, Slanina – Routa, Venkrbec, Maruna.
HC Baník Sokolov: Michajlov (28. Cichoň) – Jan Novák, Klejna, Pohl, Weinhold, Krejčí, Tomek, Rulík, Krutil – Vracovský, Kverka, Tomi – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, Jurčík, L. Stehlík – Ton, Vrhel.
Úvodní třetina duelu se Sokolovem nabídla vyrovnanou podívanou, v té druhé ale náš tým bez milosti nasázel Sokolovu i díky čtyřnásobnému využití přesilovky pět branek. Od této chvíle jsme zápas pohodlně drželi ve svých rukách, a dokráčeli si k výhře 5:2.

Ještě, než se fanoušci stačili pořádně usadit a hráči rozehrát, už se na ledové ploše odehrávala první akce. V té se ocitl Honza Maruna, zakončení na pravou tyč si ale brankář hostů pohlídal. Bez šancí nebyli ani hráči Sokolova, jejich střely však bezpečně končily ve výstroji Pepy Němečka. Ten se obzvlášť vyznamenal proti pokusu Krutila, který mu mířil na krk. Po faulu Pohla jsme dostali možnost sehrát přesilovou hru, střely Valenty a Vlacha se ale bohužel neujaly. Nevyrovnaný počet hráčů na ledě jsme si poté vyzkoušeli i z druhé strany, dvě minuty vyfasoval Martin Pěnčík. Oslabení jsme ale zvládli bez větších problémů, a po srovnání počtu sil na ledě jsme se hned hrnuli do útoku. Nechybělo mnoho, a z rychlého přenesení hry do útočného pásma mohl těžit Poledna, ten ale svou šanci neproměnil. Ke konci třetí třetiny byl na trestnou lavici poslán Michael Krutil, a tak na led podruhé v utkání nastoupila naše speciální přesilovková formace. Z před brankového prostoru bekhendem zahrozil Jiránek, puk ale do brány přes Michajlova nedostal, a první třetina tak skončila bez gólu – 0:0.

Na začátku druhé třetiny tvrdý náraz u mantinelu schytal Honza Slanina, který za pomoci spoluhráčů celý otřesený zamířil do útrob stadionu. Sudí za zákrok na něj vyměřili Jurčíkovi trest pět minut plus do konce zápasu, a naši hokejisti se pomsty za Slaninu zhostili víc než zodpovědně. Během nabídnuté početní převahy se nám podařilo rozjásat tribuny hned čtyřikrát! Nejprve Tomáš Jáchym krásnou přihrávkou našel jmenovce Jiránka, a ten přesnou střelou otevřel skóre utkání. Jáchym byl v roli nahrávače i o necelé dvě minuty později. Tentokrát puk na hokejku namazal Filipu Jansovi, který střelou z první propálil všechno, co mu stálo v cestě, a zvýšil vedení na 2:0. Na rychlé dva góly našeho týmu reagovali trenéři Sokolova oddechovým časem, ani to však jejich svěřence do herní pohody nedostalo. Minutu poté se totiž přesnou tečí z kruhu prosadil David Ostřížek, a rázem to bylo 3:0. Dvacet vteřin. Přesně tolik času potřeboval náš tým na vstřelení dalšího gólu. Jansova dělovka bez přípravy opět bezpečně dorazila na místo určení a hosté museli puk ze své sítě vytahovat po čtvrté. Čtyři góly v rychlém sledu neunesl hostující Michajlov, a po vyprchání nastoupených emocí se odebral na střídačku, ze které ho zastoupil jeho kolega Cichoň. I on však brzy okusil střelecký apetit našich borců. Cichoň byl v brance sotva šest minut, když puk za jeho záda umístil Matouš Venkrbec. Ten svou trefou spustil z repráků na stadioně „pátou“. Našemu týmu se nezdálo, že by Sokolovu pětigólový příděl stačil, a tak se Jestřábi hrnuli do dalších a dalších útočných akcí. Jiránek, Venkrbec ani Maruna však své možnosti nevyužili. Po dvou třetinách tak na výsledkové tabuli svítil stav 5:0.

Nástupem do třetí třetiny bylo poznat, že máme utkání pod kontrolou. Brankáře hostů jsme pravidelně zásobovali nebezpečnými střelami, čímž jsme si upevňovali sebedůvěru pramenící z předchozí pětigólové třetiny. Menší komplikace nastaly poté, co v krátkém sledu po sobě museli na trestnou lavici usednout Malák a Hašek. Jan Pohl ve dvojnásobné početní převaze načapal Němečka v sedě, a umístil puk mimo jeho dosah. To byla pro Sokolov jiskřička naděje, která jim částečně vlila krev do žil. Díky doražené střele Krejčího se hosté dokonce prosadili i podruhé v zápase, byla to však jen kosmetická úprava skóre, která nic zásadního nezměnila. Za výborné nálady domácích fanoušků jsme tak dokráčeli ke čtvrtému vítězství v řadě.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Prvních 10 minut bylo z naší strany hodně nepřesných. V druhé půlce třetiny jsme trochu zpřesnili hru a bylo to hodně o prvním gólu. Soupeř nám dal šanci dlouhou přesilovkou, kdy jsme dali 4 góly a v euforii přidali ještě pátý, což rozhodlo. Třetí třetinu jsme měli odehrát daleko lépe a nedostat se zbytečně do dvojnásobného oslabení. Za 3 body jsme dnes rádi a musíme to opět potvrdit v pondělí.