LHK Jestřábi ProstějovHC Rebel Havlíčkův Brod

29.kolo, pondělí 11.12.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Rebel Havlíčkův Brod

3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Hlouch (Sedlák), 44. Všetečka (Hlouch ,Sedlák), 53. Vymazal (Gengel) - 6. Kubeš (Šulc), 45. Kubeš (Žák). Rozhodčí: Šír - M.Poruba, R.Vengřín. Vyloučení: 13:17, navíc Všetečka (Prostějov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Biegl - Všetečka, Flašar, Sedlák, Podešva, Pukalovič, Doseděl - Říha, Hlouch, Minařík, Pavelek, Gengel, Kukla, Čech, Bartošek, Korčák, Duba, Vymazal, Hašek
HC Rebel Havlíčkův Brod: Hronek - Kolář, Jelínek A., Šulc, Vašíček, Charousek, Procházka, Pavlík, Žák, Čermák, Kubeš, Jonáš, Jelínek P., Borovanský, Němec, Matušík, Varga, Ondráček, Třetina, Kreuser
P r o s t ě j o v - Hokejisté z Vysočiny chtěli v Prostějově uloupit alespoň jeden bod a ke splnění svého cíle nebyli daleko. Od šesté minuty byli díky Kubešovi dokonce ve vedení, o které přišli až těsně před koncem druhé třetiny, když neposedný puk před brankou dorážel za záda Hronka Hlouch. Ten samý muž byl i u druhého gólu domácích, v čase 43:21 nádherně nahrál Všetečkovi, jenž svou přesnou střelou otočil stav ve prospěch domácích. Rebelům se sice podařilo ještě odpovědět opět Kubešem, ale sedm minut před koncem rozhodl o výsledku 3:2 Vymazal.

Do zápasu lépe odstartovali domácí, již ve druhé minutě hráli přesilovou hru po faulu Jelínka. Přesilovky ale v tomto zápase Jestřábům příliš nešly a až na dvě střely Sedláka od modré si domácí větší závar nevypracovali. Poté následovalo spoustu nepřesných nahrávek a rozehrávek na obou stranách, až se jako blesk z čistého nebe v 6. minutě protáhl Vladislav Kubeš prostějovskou obranou jako nůž máslem a sám proti Bieglovi uspěl mezi jeho betony – 0:1. Po vstřeleném gólu byli hráči z Vysočiny aktivnější a domácí se bránili jen za cenu faulů. V 10. minutě se znovu před branku háčkoval Kubiš, dostal se ke střele a Radovan Biegl se měl co ohánět, aby poskakující puk po brankové čáře dostal mimo dosah havlíčkobrodských hráčů.Vážnější šanci si Jestřábi vypracovali až v minutě dvanácté. To předával na modré ležící Korčák nové posile Petru Kuklovi, ten si sice položil Hronka na led, ale branku přestřelil. Další průběh třetiny byl poznamenán vylučováním domácích hráčů a neschopnost hostů si v přesilovkách vypracovat vážnější šance. V 19. minutě mohl vyrovnat Bartošek, který stál sám v mezikruží, kam dostal přihrávku od Říhy zpoza branky, klec hostí ale přestřelil. V posledních vteřinách první třetiny to zkoušel z velkého úhlu od mantinelu Petr Jelínek, Biegl scvakl své betony včas.

Druhá třetina začala také rychlým vyloučením, tentokrát ale na straně domácích. Největší šanci si ale připravili Jestřábi. Říha zavezl puk do útočného pásma, kde ho za před modrou přenechal Všetečkovi, ten se protáhl kolem obránce a zkoušel překvapit Hronka střelou k tyči, ten si ji ale dobře pohlídal. Na druhé straně se hned z protiútoku blýskl semaforem Radovan Biegl po střele Vašíčka. Ve 26. minutě byla blízko vyrovnání první pětka, jejich kombinaci zakončoval Hlouch střelou z kruhů, Hronek stále držel hosty v jednobrankovém vedení. Ve 29. minutě, kdy byl na trestné hostující Ondráček, vystihl na modré přihrávku Jaroslav Žák a mířil sám na Biegla, v poslední chvíli se mu ale puk postavil na hranu a blafák mu nevyšel. Za necelou minutu si šel na trestnou přisednout i Jan Kolář za krosček a domácím se otevřela možnost hrát přesilovku 5 na 3. V té si vypracovali několik gólových příležitostí, tu největší spálil Hlouch, který byl sám před Hronkem, ale zamířit přesně nedokázal. Poté se hra zklidnila četnými vyloučeními a předváděná hra hokej příliš nepřipomínala. Prostějov nakonec jednu přesilovku se štěstím přece jen využil. V poslední minutě druhé třetiny, když seděl na trestné Charousek za zdržování hry vypálil Sedlák od modré, jeho střelu nejprve Roman Hlouch tečoval a odražený puk usměrnil k tyči Hronkovy branky a vyrovnal tak na 1:1. Devět sekund před koncem druhé třetiny ještě fauloval Kolář, kterého poslal rozhodčí na trestnou za držení.

Třetí dějství tedy začínali domácí přesilovou hrou. V té si ale vážnější příležitost vypracovat nedokázali. Ve 43. minutě byli vyloučeni hned tři hráči, Čech na straně Jestřábů a Čermák s Jelínkem na straně hostů. Domácí nabídnutou přesilovku 4 na 3 dokázali v 44. minutě proměnit. Říha zavezl puk do útočné třetiny, přihrál Sedlákovi, ten předal Hlouchovi, který puk posunul za sebe na Davida Všetečku, a ten střelou z první propálil Hronka nad betonem k tyči – 2:1. Domácí se z branky dlouho neradovali, protože i hosté dokázali využít přesilovou hru. Ve 45. minutě když seděl na trestné Pavelek za hru vysokou holí střílel od modré Žák, jeho střelu Biegl vyrazil před sebe a ve skrumáži těl se nejlépe zorientoval Vladislav Kubeš, jenž svou druhou přesnou trefou vyrovnal na 2:2. Ve 47. minutě se v pěkné sólové akci předvedl Lukáš Říha, ten se prokličkoval před Hronka od červené čáry, ale zakončoval z velkého úhlu a neúspěšně. V 53. minutě se potvrdilo přísloví: „nedáš, dostaneš“. Čermák s Žákem se řítili v akci 2 na 1, ale první jmenovaný zkusil vystřelit a Radovan Biegl betonem vyrazil. Puk se dostal na hokejku Gengela, který s Vymazalem ujel také v situaci 2 na 1, akci zakončili daleko úspěšněji. Gengel předal na kruzích Michalu Vymazalovi a ten tvrdou ranou překonal do protipohybu brankáře hostí a strhl tak vedení opět na stranu Prostějova. Hosté měli si následně vypracovali šance na vyrovnání, největší propásl Michal Borovanský, který nepřehodil ležícího Biegla. A když hosté nedokázali vyrovnat ani v závěrečné hře bez brankáře, odjíždějí do kotliny s prohrou 3:2.

Petr Novák (trenér Havlíčkova Brodu): Celé utkání rozhodla jedna naše chyba ve třetí třetině a také druhá třetina, která nás stála hodně sil, protože jsme hráli osmnáct minut v oslabení. Potom když jsme chtěli v závěru zápasu jít do tlaku, tak hráčům, kteří měli ten tlak vytvořit, scházely síly. Ten tlak pak nebyl takový, jaký měl být a to bych viděl jako hlavní faktor zápasu.

Radomír Kužílek (asistent trenéra Prostějova): Čekali jsme dnes těžký zápas, protože Havlíčkův Brod hraje hodně aktivně, hodně v pohybu, forčekuje ve dvou, napadá a je nepříjemný v útoku. Upozorňovali jsme hráče před zápasem, že bude třeba rychle přistupovat k soupeři a nedat jim prostor k založení útoku. To se nám v první třetině nedařilo a navíc jsme dělali zbytečné fauly. Ve druhé a třetí třetině se z toho hráči poučili a to nás dovedlo k vítězství.