V pondělí zavítá do Prostějova Rebel

Miroslav Klimeš

P r o s t ě j o v - Po vydřeném bodu v poslední minutě z utkání v Havířově, přijede otestovat prostějovský tým mužstvo z kotliny HC Rebel Havlíčkův Brod. Rebelové v posledních dvou zápasech zklamali, a tak se budou snažit překvapit na ledě Jestřábů. Prostějov posílen o bývalého havlíčkobrodského Petra Kuklu jistojistě žádné překvapení nechystá a bude se chtít bodově dotáhnout na sedmou Třebíč. Jak to dopadne se dozvíme v pondělí 11. prosince. Utkání začíná v 18:00 a vy jej můžete sledovat i prostřednictvím on-line přenosu.

Info o týmu HC Rebel Havlíčkův Brod

Rok založení: 1928
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 4000 (700 k sezení)
Prezident: Ing. arch. Jaroslav Kruntorád
Trenér: Petr Novák

HK Jestřábi Prostějov - HC Rebel Havlíčkův Brod 2:3 (2:2, 0:1,0:0)

Prostějovští borci vstoupili do utkáni velmi dobře, po brankách Piechy a Pavelka vedli už ve třinácté minutě 2:0. Jestřábi ale po vstřelených gólech přestali bruslit a začali kupit chyby, navíc se nevedlo ani v té době nové posile v brance Štefanu Žigárdymu. Rebelům stačily necelé tři minuty na to, aby skóre srovnali. V polovině zápasu Havlíčkův Brod dokonal svůj obrat Vladislavem Kubešem, jenž po sólovém úniku vstřelil třetí a vítězný gól Rebelů. Jestřábi se ve třetí třetině pokoušeli ze všech sil srovnat, jejich snaha byla ovšem marná. Ke gólu nevedla ani závěrečná hra bez brankáře, proto se po šedesáti minutách mohli radovat hokejisté z Vysočiny z výhry v poměru 3:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HK Jestřábi Prostějov 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Jestřábi vstoupili do utkání velmi nešťastně a po dvaadvaceti vteřinách už brankář Vojtek lovil puk ze své sítě. Prostějovským hokejistům se však ještě do konce první části podařilo srovnat, v 16. minutě svůj premiérový gól v dresu Jestřábů zaznamenal Bartošek. Ve druhé třetině si oba týmy vytvořily spoustu šancí, produktivnější byli ale hosté, po brankách Pavelka a Piechy se ujali vedení 3:2. V závěrečné části Jestřábi díky zodpovědné hře o své vedení nepřišli, naopak čtvrtou branku přidal Gengel.

Útok Havlíčkova Brodu bodově táhnou hned tři hráči, kteří dokázali posbírat shodně 16 bodů – Vladislav Kubeš, ten je také nejlepším střelcem (10+6), Aleš Kreuzer (9+7) a Jaroslav Žák (5+11). Místo nejproduktivnějšího obránce patří Michalu Roháčikovi, který nasbíral 10 bodů (3+7). V brance se nejčastěji objevuje Stanislav Neruda, jenž si drží průměr obdržených branek těsně pod 4 a procentuelní úspěšnost zákroků má zhruba 89%.

Poslední utkání soupeře

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Sareza Ostrava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Havel, 4. Borovanský - 10. Vnenk, 18. Bokroš, 28. Baranyk, 29. Klimek, 46. Ovšák, 55. Šebesta. Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1200.

Sestavy týmů z předešlých zápasů

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Kolář, Drtina, Šulc, Vašíček, Charousek, Procházka, Jelínek A., Pavlík - Kubeš, Čermák, Žák, Borovanský, Jelínek P., Havel, Němec, Matušík, Varga, Ondráček, Třetina, Jonáš.

HK Jestřábi Prostějov: Biegl - Flašar, Sedlák, Poživil, Pukalovič, Bartoň, Doseděl - Říha, Hlouch, Minařík - Pavelek, Gengel, Kukla - Čech, Bartošek, Korčák - Duba, Vymazal