HC Dynamo Pardubice BLHK Jestřábi Prostějov

4.kolo, sobota 24.9.2022

HC Dynamo Pardubice B - LHK Jestřábi Prostějov

4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Lichtag (Kaut), 24. Nedbal (Půhoný), 34. Bučko (Drtina, Matýs), 52. Rouha. Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Jindra, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 274. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 4:0.
HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Zdráhal, Kaštánek, Nedbal, Sýkora, Bučko, Drtina, Oliva – Matýs, Rákos, Pochobradský – Rouha, Herčík, Půhoný, Pavlata – Kaut, Lichtag, Turek – T. Zeman, Rohlík.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Poledna, Staněk, Benda, Zajíc, Pěnčík – Jiránek, T. Jáchym, Jandus – Burian, Vlach, Ostřížek – Jansa, Venkrbec, Slanina – P. Machač, Maruna, Dubský – Routa.
V zápase proti B-týmu pardubického Dynama jsme podobně jako v přípravě narazili na zeď v pardubické brance – Milana Kloučka. Ten si dokázal poradit se všemi střelami, které na něho naši hokejisti vyslali, a z Chrudimi tak body nevezeme.

Úvod utkání hraného na stadioně v Chrudimi, který je domovem rezervy extraligového Dynama, nepopiratelně patřil našemu týmu. Díky důraznému napadání rozehrávky soupeře jsme prvních pět minut odehráli převážně na útočné polovině, z čehož vyplynulo několik hezkých kombinací v útočném pásmu. Ohrozit branku Dynama se podařilo Staňkovi či Jansovi, brankář Klouček byl však na jejich pokusy připraven. Domácí se z našeho prvotního nátlaku dokázali oklepat, a několik dalších minut bylo naopak v jejich režii. Veškeré situace u naší branky ale s přehledem vyřešil Pavelka. Ten zlikvidoval také následnou tutovku Michala Rouhy, který se nikým nekrytý ocitl v mezikruží. Rušno opět bylo ale také před brankou Kloučka, který se na brankovišti nejednou musel bleskurychle roztáhnout jak široký, tak dlouhý, aby pochytal veškeré střely, které na něj adresovali naši hokejisté. Dynamo se však z tlaku dokázalo osvobodit a namířit si to do naší třetiny, kde domácí Pavlata našel v pozici doslova vybízející ke skórování Jakuba Lichtaga, který se při zakončení nemýlil, a poslal domácí do vedení 1:0. V závěru třetiny za podražení putoval na trestnou lavici útočník domácích Jiří Půhoný. Možnost dorážet měl po střele Jansy Tomáš Jiránek, jeho dorážku, stejně jako následující pokus Honzy Slaniny však Klouček schoval v lapačce.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Pardubicím. Ty se po akci na jejímž konci stál s přesně namířenou čepelí Karel Nedbal, který umístil puk do naší branky, dostaly do vedení o dva góly. Poté se ani jednomu z týmů kombinačně nedařilo, a rozehrávky na obou stranách byly často nepřesné. Hra se tedy na notnou chvíli přesunula převážně do středního pásma. Sedm minut po startu druhé dvacetiminutovky se tvrdou ránou od modré připomenul prostějovský odchovanec Martin Pěnčík, jeho střela ale skončila v lapačce Kloučka. Následně se Dynamu podařilo rychlou výměnou puku dostat do našeho pásma, kde se díky přihrávce přes osu dostali domácí do téměř vyložené šance, skvělý Pavelka však ve spolupráci s obránci uhasil obrovský závar na brankovišti, který z celé akce vznikl. Na druhé straně kluziště se po přechodu do útočné třetiny nabídla velká šance Jiránkovi, který pálil z mezikruží. Jeho střelu ale reflexivním zákrokem vyrazil Klouček. Bohužel to byly Pardubice, kdo potřetí v zápase dostal puk do branky. Na modré čáře předložil Marek Drtina přihrávku Martinovi Bučkovi, který se napřáhl, a propálil vše, co mu stálo v cestě. Krátce na to jsme se museli bránit přesilové hře soupeře, která nakonec byla dvojnásobná. I díky obětavém zákroku Staňka jsme ale tyto krušné chvilky ustáli bez újmy, a na konci druhého dějství ještě mohli zahrozit. Už to vypadalo, že Tomáš Jandus konečně dokáže v dnešním zápase ukončit Kloučkovu neprůstřelnost, jenže ten v poslední chvíli dokázal vyrážečkou zareagovat na puk letící do odkryté části jeho branky.

Třetí periodu jsme začali v početní převaze, neboť na konci té druhé se proti pravidlům provinil Jiří Půhoný. V přesilovce se nám podařilo vykombinovat si solidní šanci, tu ale opět zastavil Klouček. Ani přes střeleckou nepřízeň se našim hokejistům nedá upřít snaha a chuť se skórem zápasu něco udělat, šance si dokázali vybudovat třeba Slanina či Ostřížek, jejich pokusy však kryl jistý gólman domácích. Z nenadání se na Pavelku vyřítil pardubický mladíček Štěpán Turek, který se dostal do samostatného úniku. V souboji s ním ale Pavelka prokázal chladnou hlavu a nenechal se rozhodit blafákem, pro který se Turek rozhodl. Na druhé straně se do před brankového prostoru dokázal protlačit Roman Vlach, který si vynutil faul. Přesilovka byla nakonec čtyřminutová, a proto se kouč Aleš Totter rozhodl pro odvolání Pavelky z brány. Klec Kloučka jsme tak dobývali v šesti proti čtyřem, domácím se ale podařilo osvobodit, a dostat se k puku v naší třetině, což znamenalo bezpracný gól pro Michala Rouhu. Závěr zápasu se odehrával ve zmenšeném počtu hráčů na obou stranách, vyloučeni byli Jáchym a Rouha. Ani jeden z týmů se však nijak nehrnul do zakončení, a skóre 0:4 z našeho pohledu tak na tabuli svítilo i s koncem zápasu.

Jan Starý - HC Dynamo Pardubice: „Věděli jsme, že Prostějov má kvalitní tým a stejně jako nám se jim nepovedly předcházející zápasy. Očekávali jsme opravdu těžké utkání, začátek byl vlažný bez emocí. Naštěstí jsme dali branku, která nás trochu uklidnila a od druhé třetiny byl na ledě tým, který spolu žil, bojoval, makal na plno. Hráli jsme dobře přesilovky, povedlo se nám vstřelit uklidňující gól. Za vítězství jsme rádi, ale nemůžeme být v žádné euforii, protože i chyb bylo spoustu. Parádní výkon podal brankář Milan Klouček, který nám hodně krát v zápase zachránil body, které dnes zůstávají u nás doma.“