Berani ZlínLHK Jestřábi Prostějov

ČF3, středa 13.3.2024

Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Warg (Čáp), 5. M. Novotný (Holík), 17. Riedl (M. Lang, Salmio), 33. Salmio (Süss, Novák), 55. Salmio, 56. M. Novotný – 46. Hanousek, 59. Hanousek. Rozhodčí: Zeliska, Zubzanda - Peluha, Veselý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5103. Střely na branku: 21:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Šlahař – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Süss, Novák.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (5. Štipčák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Drtil, Kubeš, Krejčí, Poledna – Illéš, Hašek, Z. Doležal – J. Veselý, Ostřížek, Jiránek (A) – Slanina, Vlach, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), V. Burian.
Vstup do zápasu v domovině zlínských Beranů nám nevyšel podle představ, když Ševci už v páté minutě vedli o dva góly a třetí přidali do přestávky. Po čtyřiceti minutách měli domácí navrch už o branky čtyři, a naše naděje se tak upínaly k poslední dvacetiminutovce základní hrací doby. V ní se trefil do černého Tomáš Hanousek, který v závěru přidal svůj druhý zásah zlínští hokejisté však přidali další dvě trefy, kterými zpečetili výsledek zápasu. Děkujeme všem fanouškům za podporu během celé sezóny, bez které bychom se v jejím průběhu neobešli.

Třetí čtvrtfinálový duel, tentokrát konaný na zimáku ve Zlíně, začali lépe domácí Berani. Ve druhé minutě se totiž napodruhé odhodlal ke střele Warg, který od modré čáry dokázal dostat puk až do naší branky. Zlínu se na domácím ledě dařilo i nadále, jelikož na startu páté minuty dokázal přesně zamířit Martin Novotný, což celek z Trinity Bank Areny Luďka Čajky poslalo už do dvoubrankového vedení. Horké chvilky našeho týmu pokračovaly i nadále, to když rozhodčí odeslali na trestnou lavici Zdeňka Doležala, který se provinil nedovoleným bráněním. Během naší početní nevýhody už prostor mezi třemi tyčemi střežil Marek Štipčák, který vystřídal Jardu Pavelku a chvíli po jeho nástupu do hry mu u ucha zazvonila po teči Paukka tyčka. Přesilovku domácích jsme ale i přes to dokázali ubránit. V jedenácté minutě však menší trest dostal také Tomáš Drtil, a tak na led znovu musela naše speciální formace. K němu po padesáti vteřinách usedl ještě Petr Krejčí, a tak jsme se nátlaku Ševců museli bránit pouze ve třech bruslařích. Těžkou zkoušku jsme i díky pomoci brankové konstrukce přestáli, rozdíl se skóre proto nadále zůstal dvoubrankový. Necelých sedm minut před koncem ale z pravidel vybočil také zlínský Novotný, a mezi mantinely se poprvé v utkání vydala naše přesilovková pětka, početní výhoda nám však gólovou radost nepřinesla. Naopak se ještě před první přestávkou prosadil Vojtěch Riedl.

Prostřední perioda odstartovala šancí Romana Vlacha, ke kterému se na brankovišti dostal puk z hokejky Kuby Kubeše, zakončení našeho centra se ale s úspěchem nesetkalo. Obrázek druhé části už byl z našeho pohledu o něco lepší, protože hra se stále víc a víc přesouvala před brankáře Hufa, kterého svými střelami počastovali třeba obránci Drtil nebo Krejčí. Dostat puk za jeho záda se nám však nedařilo. S ubývajícím časem se Zlínu znovu začalo dařit rozbourávat naše kombinace, na přelomu první a druhé poloviny zápasu se pak přece jen dostal k zajímavě střele Honza Pohl. Jeho projektil se před domácím gólmanem snažil clonit Tomáš Jiránek ve spolupráci s Honzou Veselým, i přesto si jej ale maskovaný muž ve zlínských barvách dokázal najít. Na druhé straně potom zahrozil finský legionář ve službách Neranů Aleksi Salonen, když ve dvaatřicáté minutě trefil levou tyčku naší klece. Jeho kolega ze severské země Salmio už ale mířil o něco lépe, a tak po přihrávce od Süsse vedli domácí o čtyři branky. Ani za velmi nepříznivé situace jsme nesložili hokejky a nadále bojovali o výsledek třetího čtvrtfinálového klání. Do druhé pauzy jsme ovšem žádný gól vyprodukovat nedokázali, a nezbývalo tak než v poslední části základní hrací doby vyprodukovat heroický výkon.

Zatímco ze sebe naši borci a obsazený kotel sektoru hostí vydávali všechno co zbylo, cenné vteřinky z časomíry odplouvaly skoro až proudem. Patnáct minut před vypršením času určeného pro hokejové utkání byla naše snaha o zvrácení zápasu znovu o něco ztížena faulem Romana Vlacha. Ve čtyřech dokázali ujet do přečíslení Jiránek s Formanem, kdy to první jmenovaný vzal na sebe, zamířil však jen do středu branky. Co nám ale svědčilo, to byla hra ve čtyřech, ke které došlo po faulu Čápa! Tomáš Hanousek si totiž nechal namazat na pravém kruhu, odkud zamířil přesně pod víko a gólem na 1:4 vykřesal jiskřičku naděje. Sfouknout ji chtěl zlínský Lang, který měl dobrou střeleckou pozici v osmačtyřicáté minutě, Marek Štipčák ale jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče. Náš trenérský štáb chtěl deset a půl minuty před vypršením časového limitu překvapit domácí celek hrou v šesti, s odkrytými zády jsme ale po vykázání z útočného pásma Zlínu žádné velké starosti nenadělali. Znovu tak na tento krok došlo o pár minut později. Své střelecké umění se snažili prodat Illéš, Doležal, Veselý, Jiránek, Venkrbec a jako obránce Tomáš Hanousek. Ti dokázali předvést dlouhý zámek bránící pětice žlutomodrých, nakonec ale do svého držení uzmul puk Mikko Salmio, který následně z poloviny hřiště trefil odkrytou bránu. Poslední zásah pak v barvách Beranů přidal Martin Novotný, za naše barvy se sezónou druhým gólem večera rozloučil Tomáš Hanousek.

Nejen těm z vás, kteří nás přicestovali podpořit do Zlína, ale všem, kteří nám po celou sezónu dodáváte z tribun obrovskou podporu a energii, patří jedno velké DÍKY!

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, chtěli jsme se porvat s tou špatně vyvíjející se sérií, nicméně z prvních dvou střel jsme inkasovali na 0:2 a soupeř se uklidnil. Začal hrát zkušeně, my jsme museli hru otevřít, hrát vabank, a proto je to skóre takové, jaké bylo. Bojovali jsme až do konce, za stavu 4:1 pro Zlín jsme zkoušeli v půlce třetí třetiny power-play, jestli tam nespadne druhej a chtěli jsme ten zápas pobláznit, což se nám ale nepovedlo, byť jsme ji nehráli úplně špatně a hráči jsou na variantu bez brankáře připravení. Pak nám tam spadly dva góly, jeden do prázdné a druhý z naší nepovedené akce, ale to už byla kosmetická úprava, ten zápas se od druhého inkasovaného gólu vyvíjel víceméně jedním směrem.

Co se týče série, tak tu jsme si jednoznačně prohráli otočkou v prvním zápase, kdy jsme nezvládli vedení 3:1, nechali jsme si utéct vedení mezi prsty, a to si myslím, že byl stěžejní moment celého čtvrtfinále. Zlín je totiž play-offové mužstvo a zkušeně si dokráčel k postupu.

Naši fanoušci byli nejen dnes neskuteční. Přijeli nás sem podpořit a my jim za to jako tým musíme poděkovat. Venku byli několikrát tak hlasití, že jsme měli pocit, že hrajeme v domácím prostředí. O to víc nás samozřejmě mrzí, že jsme tu sérii nezvládli. Ještě jednou jim obrovsky děkujeme a prom všechny z nás to musí být další motivace, aby další sezóny přinesly více radosti.

Jan Srdínko – Berani Zlín: Vypadá to snadně, vyhráli jsme 3:0 na zápasy. Ale byla to nesmírně těžká série... Základem úspěchu byly dvě vítězství v Prostějově, ty zápasy byly nesmírně těžký, ale my jsme je urvali. Dnes jsme celý zápas kontrolovali, byli jsme efektivní v zakončení, hráli jsme velice dobře v útočné fázi, dopouštěli jsme se minima chyb. Za to jsme dnes zaslouženě vyhráli. Nesmírně si toho vážíme, protože Prostějov má velmi kvalitní tým. Jsme hrozně rádi, že jsme to urvali. Vyzdvihl bych i nádhernou diváckou kulisu, to je to co my potřebujeme, kluky to žene dopředu. Jdeme zápas od zápasu, krok po kroku, chystáme se dál a jdeme si za naším cílem.