SC Marimex KolínLHK Jestřábi Prostějov

28.kolo, středa 7.12.2022

SC Marimex Kolín - LHK Jestřábi Prostějov

2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Pajer (Matějček), 45. Morong (Dlouhý, Veselý) – 5. Jiránek (T. Jáchym, Jansa), 11. Staněk (Hašek), 30. Jansa, 33. Mar. Novák (Ostřížek), 34. Jansa (Malák, Slanina), 44. Jansa (T. Jáchym, Poledna). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Jindra, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.
SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Čáp, T. Jelínek, Aubrecht, Niko, Cibák, Křepelka, Naar – Dlouhý, Morong, Veselý – Sklenář, Moravec, Ouřada – Síla, Matějček, Pajer – Lang.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Kubeš, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek, T. Jáchym, Mar. Novák – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Jandus, Maruna.
Vstup do zápasu na ledě Kolína vyšel lépe našemu celku! Už v páté minutě se prosadil Jiránek a k jeho trefě se ještě v první třetině přidal se svým gólem Robin Staněk. Ve druhé třetině se jako úspěšný střelec zapsal také Filip Jansa, který skóroval hned dvakrát a prosadil se i kapitán našeho celku Martin Novák. Kolín sice v závěru druhého dějství dokázal vstřelit jednu branku, ve třetí třetině se ale o slovo znovu přihlásil Filip Jansa, který zkompletoval hattrick! Krátce po něm ještě korigoval stav utkání domácí Morong, i tak si ale za přesvědčivý výkon z Kolína odvážíme čtvrtou výhru v řadě!

Už ve třetí minutě zápasu proti Kolínu zasáhli do vývoje utkání rozhodčí. Na trestnou lavici za podražení poslali domácího Jakuba Cibáka, a na led tak zamířila naše přesilovková formace. Ta se usadila v útočném pásmu, a i přes neúspěšné úvodní střely se dokázala prosadit! Tomáš Jáchym našel přesně na ose hřiště hůl Tomáše Jiránka, který dobře mířenou střelou po ledě otevřel skóre utkání. Následujících pár minut to byli hráči Kolína, kteří se v držení puku vydali do našeho útočného pásma. Jejich akce ale bezpečně končily ve výstroji Jardy Pavelky. V polovině první třetiny se nám po bleskurychlém přenesení hry z vlastního pásma podařilo vstřelit druhý gól! Puku se ujal Petr Hašek, který ho následně předložil Robinu Staňkovi, jehož střela od modré doputovala až za záda Jakuba Soukupa, před kterým dobře clonil Burian, a náš tým tak odskočil na rozdíl dvou gólů. Následně rozhodčí poslali na trestnou lavici Tomáše Janduse, oslabení jsme ale zvládli bez jakýchkoliv komplikací. V závěru prvního dějství se nám podařilo odbránit i druhé vyloučení z našich řad, a s první sirénou jsme tak do kabin zamířili s vedením 2:0.

Hned ze začátku druhé třetiny se z pravého křídla zkoušel prosadit Vilém Burian, jeho rána ale rozvlnila jen boční síťku kolínské branky, a zápas tak pokračoval za stavu 2:0 z našeho pohledu. Do další velké šance se pár minut na to dostal Martin Pěnčík, který číhal na přihrávku v před brankovém prostoru. Jemu adresovaný puk ale obránci Kolína dokázali na poslední chvíli zablokovat. Ve dvacáté osmé minutě se na led po druhé v zápase vydala naše přesilovková letka, která se snažila zužitkovat přesilovku nabídnutou po vyloučení Jakuba Cibáka. Tu se nám sice využít nepodařilo, nicméně krátce po srovnání sil na ledě se prosadil Filip Jansa, který zvyšoval už na 3:0! Po jeho gólu se navíc Jakub Soukup pakoval z brány, kde ho nahradil Tomáš Sajdl. Ani ten ale neudržel čistý štít dlouho, neboť po nahrávce Davida Ostřížka si před bránu sjel kapitán Martin Novák, který zkušeně zacílil mimo dosah brankáře a navýšil vedení na 4:0! O půl minuty později už musel gólman Kozlů vytahovat puk z branky po páté, protože nedosáhl na ránu od modré čáry, kterou během letu tečoval Filip Jansa a Jestřábi v polovině utkání vedli 5:0! V závěru prostřední části se dokázali prosadit i hráči Kolína, jejich střelecký účet otevřel Lukáš Pajer, druhá třetina tedy skončila za stavu 5:1 pro náš celek.

Ve třetí třetině opět úřadovali naši střelci! Ve čtyřicáté čtvrté minutě si do nikým nehlídaného prostoru na pravém kruhu najel Filip Jansa, který ránou bez přípravy zužitkoval přihrávku od Tomáše Jáchyma, vymetl horní patra Sajdlovi branky a zkompletoval hattrick! Kolín to ale nevzdával a na Jansův gól odpověděl Matěj Morong, který se prosadil z mezikruží. Poslední deset minut se neslo ve znamení vylučování hráčů na obou stranách, ani přes fauly ale zápas nenabral nepřátelský spád a oba týmy hrály ve vší morální slušnosti. Deváté branky v zápase jsme se už nedočkali, a tak s Kolína za výsledek 6:2 odjíždíme s plným bodovým ziskem.

Petr Martínek - SC Marimex Kolín: Utkání se nehodnotí vůbec lehce, předvedli jsme špatný výkon ve všech směrech. Nebyli jsme důrazní ani brusliví, na ledě jsme vlastně neexistovali. Nezachytili jsme úvod střetnutí, soupeř se brzy v přesilovce po našem laciném faulu dostal do vedení a od té doby dominoval. Malinký záblesk jsme měli ve druhé třetině, když jsme snížili. Když to řeknu blbě, tak to dnes byla hra kočky s myší. I v hokeji se ale bohužel takové dny sejdou, kdy tým není optimálně naladěný. To nás ale neomlouvá. Musíme se z toho poučit a hodit vše za hlavu. Mrzí nás to ale hlavně kvůli fanouškům, kteří za námi jeli do Zlína i na Vsetín, kde jsme podle mě předvedli velmi dobré výkony. A dneska jsme jim to vrátili takhle. Za to se můžeme jenom omluvit, doufejme, že je brzy potěšíme lepším výkonem.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Chytli jsme teď určité sebevědomí, získali tři body. Ale výkon nebyl dobrý. Nebylo to z naší strany v tempu, přehrávali jsme situace. Vždycky, když jsme se dostali do úzkých, tak jsme ale dali gól. Přálo nám štěstí. Navíc Kolín hlavně doma hraje výborně, takže jsme moc rádi, že jsme tady dokázali vyhrát. Navíc i šest gólů se nedává každý den, jsem rád, že jsme se utrhli. Musíme takhle pokračovat dál. Byli jsme se podívat na Kolín v neděli ve Zlíně, dnes bylo vidět, že hrál na tři útoky. Zkrátka třetí zápas v pěti dnech byl znát. Nám to pomohlo, jelikož i my točili jedenáct útočníků.