LHK Jestřábi ProstějovHC Dynamo Pardubice B

17.kolo, sobota 29.10.2022

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dynamo Pardubice B

2:1p (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Maruna (Venkrbec), 63. Burian (Pěnčík) – 15. Herčík (Kulhánek, Chabada). Rozhodčí: Tomáš Cabák, Jan Hucl - Henrich Kráľ, Ondřej Veselý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Hamšík, Benda, Pěnčík, Poledna, Malák, Valenta – Hašek, Maruna, Jansa – Přibyl, Venkrbec, Jiránek – Burian, Kysela, Vlach – Kotásek, T. Jáchym.
HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Tvrdík, Zdráhal, Drtina, Oliva, Kubíček, Chabada – Kulhánek, Endál, T. Zeman – Hajný, Půhoný, Kaut – Rohlík, Lichtag, Turek – M. Machač, Pochobradský, Herčík.
Utkání s B-týmem pardubického Dynama začalo svižně. Do vedení nás už po devadesáti vteřinách dostal Honza Maruna. Hostujícímu celku se ale ještě v první třetině podařilo vyrovnat. Nerozhodný stav vydržel až do konce základní doby, a tak naši fanoušci viděli prodloužení. V něm obrovský závar vstřelenou brankou ukončil Vilém Burian, a zařídil tak našemu týmu dvoubodový zisk!

Zápas s rezervním týmem pardubického Dynama začal ve velkém tempu. Naši hokejisté se ujali vedení už ve druhé minutě, a to zásluhou Honzy Maruny! Ten se po naší kombinaci v útočném pásmu dokázal nejlépe zorientovat na brankovišti a doklepl skákající puk za brankovou čáru. Pardubice opětovaly palbu hned v dalším střídání, střela Chabady ale neměla šanci na úspěch. Na pardubické půlce kluziště to z pozabrány podobně jako při gólové akci zkoušel Matěj Přibyl, Klouček ale tentokrát dokázal dostat kotouč do své moci. Brankáře Pardubic nepřekonal ani následný bekhendový pokus Jáchyma, práci měl ale i Pepa Němeček. Ten musel likvidovat vystřelený puk, který navíc tečoval Kulhánek, náš gólman ale včas pokryl místo, kam kotouč směřoval. Pardubicím zajistila vyrovnání rychlá akce vedená po levém křídle. Kulhánkův pokus ještě Němeček dokázal vyrazit, na dorážku z hole Herčíka už byl ale krátký. Naši hráči si chtěli vedení vzít zpět. Z mezikruží pálil Burian, střelecky prosadit se zkoušel také Hamšík. Žádná další třela ale nedoputovala až za záda pardubického brankáře, a tak po první třetině vládl vyrovnaný stav.

Druhá třetina nabídla divákům vyrovnanou partii a opravdu bylo na co koukat! Naši hokejisté si vybudovali obrovský tlak v útočné třetině, a postupně utahovali smyčku okolo krku pardubické obrany. Jestřábi využili laxního pohybu hostujících obránců a snesli se na Kloučka. Útočné snažení naší pětky ale zastavila posunutá brána. Do šance se dostal taky Martin Pěnčík, který původně chtěl nahrávat přes osu na hůl Maruny, nakonec to ale vzal na sebe a prověřil Kloučkovu lapačku. Krátce před půlkou utkání přerušil hru hvizd rozhodčího a na trestnou lavici byl odeslán Vítek Benda. Naše obranná čtveřice ale k oslabení přistoupila zodpovědně a nenechala soupeře vybudovat si nějakou větší šanci. Minutu po návratu Bendy na led rozhodčí poslali na trestnou lavici Daniela Maláka, i tohle oslabení ale odpracovala naše bránící formace na výbornou a v zádech s Němečkem nedovolila soupeři skórovat. Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a karta se obrátila. Dvě minuty za hákování totiž rozhodčí nadělili Vojtěchu Tvrdíkovi, a na led tak zamířila naše speciální formace. Prostějovští útočníci se při závaru na Kloučkově brankovišti hned třemi dorážkami snažili překlopit skóre na naši stranu, proti byl ale pevně položený beton právě brankáře Pardubic. V závěru třetiny mohly zahrozit také hosté, střela Turka ale mířila přesně na hruď Pepy Němečka, který si s ní bez problémů poradil. I po čtyřiceti minutách byl tak stav utkání 1:1.

Začátek třetí třetiny lépe vyšel Pardubicím. Ty díky dobré kombinační hře tlačily naše hráče stále více a více, hokejisti s jestřábem na prsou ale hostům nedali zadarmo ani centimetr ledové plochy, a jejich nájezdy tvrdě odráželi. V polovině třetí třetiny otěže utkání opět přebrala naše letka! Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Benda a jakmile přejel modrou čáru, zápěstím pálil na branku Dynama. Po jeho ráně se však ozvalo jen cinknutí Kloučkovy svatyně. O tom, že pardubický brankář si svou bránu postavil dobře, jsme se přesvědčili i o minutu později. Z totožné pozice jako předtím Benda střílel Jiránek, po jeho pokusu se však znovu ozvalo jen cinknutí o brankovou konstrukci. Tlak našich hráčů umocnilo vyloučení z řad Pardubic. Ty byly potrestány za špatné střídání. Během hry pěti proti čtyřem se postupně snažili nastřelené puky tečovat Jansa či Hašek, ani jeden z nich však nedokázal kotouč nasměřovat za Kloučkovy záda. Ani jeden z celků už do konce základní hrací doby skórovat nedokázal, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Hned po jeho startu se do šance dostal po Vlachově přihrávce Tomáš Jáchym. Jeho ránu ale zlikvidoval Klouček, který se ve své brance roztáhl jak široký, tak dlouhý. Naši fanoušci ale přece jen slavit mohli, protože v prodloužení Pěnčík vybídl ke střele Buriana, a ten se z pravého kruhu nemýlil! Po zápase s B-týmem pardubického Dynama tak do tabulky připisujeme dva body.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Za nás cenné dva body, protože v tom počtu v jakém jsme už delší dobu to bylo znát. Byl to urputný zápas a rozhodovala vůle, kde jsme byli silnější. Konečně jsme vyhráli prodloužení, ale teď nás čekají ještě težké dva zápasy do reprezentační pauzy. Kluci si teď musí hlavně odpočinout a ještě zabrat, než se nám vrátí zranění hráči.

David Havíř - HC Dynamo Pardubice B: Kluci dnes podali velice obětavý výkon. Musím pochválit naší mladou obranu, všichni odvedli to, co měli. Problém, který máme, je v proměňování šancí a vstřelení více branek. V prvních dvanácti minutách třetí třetiny jsme měli tři vyložené šance, bohužel jsme je neproměnili. Tam se možná zápas lámal a mohl pro nás dopadnout lépe. Nestalo se a v prodloužení se samozřejmě projeví kvalita hráčů. Špatně jsme to tam sehráli a bohužel jsme inkasovali. Z celkového pohledu ale musím ještě jednou vyzdvihnout výkon našich hráčů.