LHK Jestřábi ProstějovHC Dynamo Pardubice B

1.kolo, pondělí 6.11.2023

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dynamo Pardubice B

3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 26. Slanina (Jiránek, Šidlík), 35. Z. Doležal (Pitule), 58. Fronk (Račuk) – 10. Pochobradský (Urban, J. Mikyska), 29. Hrníčko (Rákos), 37. Rákos (Chabada), 39. J. Mikyska (Pochobradský, Urban), 42. Pochobradský (J. Mikyska, Urban), 47. Herčík (Rohlík, Pochobradský). Rozhodčí: Zavřel, Šico - Hanzlík, Mikšík. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1673. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Halouzka) – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Forman, Krejčí – Fronk, V. Burian (A), Hašek – Illéš, Račuk, J. Veselý – Z. Doležal, Pitule, Ostřížek – Jiránek (A), Venkrbec (C), Slanina – Maruna.
HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Hrádek, Nedbal, Chabada, Tvrdík, Voženílek, Koudelka – Hrníčko, Rákos (A), Herčík – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Lichtag – Rouha, Kaut (C), Žálčík (A).
V první třetině jsme na našem stadionu sledovali vyrovnanou bitvu se šancemi na obou stranách, jediného úspěšného střelce ve svých řadách ale našly Pardubice. Během prostřední dvacetiminutovky jsme dokázali dvakrát srovnat, v jejím závěru ale Dynamo vsítilo další dva góly. Stejně často musel Štipčák lovit puk ze své sítě i v poslední části. Branka Jirky Fronka v závěru utkání tak na jeho výsledek neměla značný vliv.

Dohrávka prvního kola proti B-týmu pardubického Dynama oproti původnímu plánu začala první třetinou, v jejímž úvodu jsme se hned museli potýkat s oslabením. Na dvě minuty totiž usedl na trestnou lavici Vilém Burian, který nešikovně vyslal puk mimo hrací plochu. Zkoušku v podobě oslabení jsme zvládli bez větších potíží. Jakmile se počet hráčů na ledě srovnal, začali se naši hokejisté pomalu vydávat do útočného pásma a vytvářet si první šance. Nebezpečnou střelu si po přihrávce od Veselého připsal Lukáš Forman, puk ale doputoval pouze do betonů brankáře Vomáčky. Ten se na svém brankovišti musel o pár minut později roztáhnout na maximum, když na něj z bezprostřední blízkosti zkoušel vyzrát Vilém Burian. Ani tentokrát jsme ale nepochodili. Úspěšní byli naopak hosté, kteří dokázali využít rychlého průniku do útočného pásma, zakončeného gólem z hokejky Michala Pochobradského. O rychlé vyrovnání se ihned po buly snažila druhá formace vedená Markem Račukem, snaha našich forwardů ale opět skončila pouze ve výstroji hostujícího gólmana. V závěru úvodního dějství jsme se podruhé v zápase museli bránit pardubické početní převaze. Během vyloučení Zdeňka Doležala jsme ale opět dokázali veškeré nebezpečí ustát. Chvíli před první sirénou se osamocený David Ostřížek pokoušel o bekhendový blafák, který mu ale nevyšel podle představ. S koncem první třetiny jsme tak ztráceli jednu branku.

Do druhé periody nastoupily oba celky ve svižném tempu a David Ostřížek se znovu přihlásil o slovo. Tentokrát se pokoušel brankáře hostů překvapit rychlým objetím branky a zasunutím puku kolem betonu Vomáčky. I tentokrát byl ale maskovaný muž v dresu Dynama úspěšnějším. Nadále jsme se ale snažili zvrátit nepříznivý stav v náš prospěch a jako nejaktivnější se jevila naše třetí formace. Neprůstřelnost hostujícího strážce prostoru mezi třemi tyčemi však ukončil Honza Slanina! Ten sice hledal spoluhráče, kterému by mohl přihrát, když ale neviděl nikoho, komu by puk mohl adresovat, vzal to na sebe a přesnou ránou pod víko vyrovnal na 1:1! Pardubice však vzápětí dostaly možnost sehrát další přesilovou hru, kterou se jim po minutě podařilo využít. Dominik Hrníčko tak svému týmu dokázal vrátit ztracené vedení. S tím se naši hráči nechtěli smířit a tvrdou ránou od modré také vyjádřil svůj názor Tomáš Hanousek. Projektil vyslaný z jeho hokejky sice skončil v rukavici maskovaného muže Dynama, černá guma ale doputovala za brankovou čáru o něco později díky Zdeňku Doležalovi! Tomáš Pitule byl odměněn za neúnavné napadání pardubické rozehrávky a předložil puk právě Doležalovi, který zamířil přesně mezi betony Vomáčky a vyrovnal na 2:2. Jenomže hosté dokázali v závěru prostřední dvacetiminutovky vstřelit další dva góly a opět odskočit do vedení.

V poslední části jsme měli k dispozici zbytek trestu, který si na lavici hanby odpykával Marek Voženílek, byl to ale tak malý časový úsek, že neměl moc velký vliv na dění na ledě. Jakmile se ale počet hráčů na ledě srovnal, dokázaly se pardubičtí hokejisté lépe zformovat ve středním pásmu a založit útočnou akci. Při ní se po druhé v zápase zapsal mezi střelce Michal Pochobradský a navýšil rozdíl ve skóre na 2:5 z našeho pohledu. V pětačtyřicáté minutě se Dynamo opět hnalo do útoku, který tvrdým, avšak čistým způsobem, vyřešil Vojta Kloz, nebojící se použít svých 110 kilogramů živé váhy. Trestu se ale nevyhnul jeho kolega z obrany, Tomáš Hanousek, čehož využila trojice Pochobradský, Rohlík a Herčík. Ve stejném pořadí si vyměnili puk, který poslední z jmenovaných dostal za záda Marka Štipčáka. Ani při vysoké ztrátě jsme zápas nedohrávali, naopak jsme bojovali o každý kousek ledu. Tvrdou střelou z mezikruží se zkoušel prosadit Honza Maruna a o dvě minuty později zase dráždil rezervu extraligového celku Kuba Illéš, který se snažil dotlačit puk za Vomáčku. Podařilo se to ale Jirkovi Fronkovi, kterého si puk na levém křídle, odkud měl náš útočník dost prostoru na to, aby zkorigoval stav na 3:6. To byl také konečný výsledek utkání.

Martin Štrba - LHK Jestřábi Prostějov: Doufali jsme a věřili jsme v to, že dokážeme navázat na výhru proti Jihlavě, ale dnes jsme z každé naší chyby dostali gól a žádnou soupeřovu jsme nedokázali potrestat. Znova nám to tam i přes snahu kluků napadalo a výsledek je to samozřejmě špatný. Těžko se hledají slova, na utkání jsme se připravovali, ale ve sportu je to kruté. Jsme zklamaní, protože jsme věřili, že dohrávkou se zase dotáhneme v tabulce, ale to se nepodařilo.