Prostějov si nevyrovnaným výkonem vysloužil prohru

LHK Jestřábi ProstějovSHK Hodonín

1.kolo, sobota 12.9.2009

LHK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín

1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Holuša (Šafařík) - 3. Haring (Hollý, Vrba), 4. Šurek (Peš), 30. Jurásek(TS). Rozhodčí: M.Škrobák - P.Dučák, P.Velinský. Vyloučení: 6:8, navíc Hlouch (PRO) 10 min OT, Flamík (HOD) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1884 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Kučírek, Buček, Šafařík, Plzák, Doseděl, Jedlička, Kolibár - Hlouch, Holuša, Novák, Novosad, Duba, Stejskal, Kavulič, Rak, Piluša, Křesťan, Berčák, Skoček
SHK Hodonín: Holeš - Hoza, Šurek, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Rapant, Pokorný, Podešva, Hrtús, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Šťastný, Kuba, Vrba, Hollý
P r o s t ě j o v - Jestřábi zaspali úvod utkání a již ve čtvrté minutě prohrávali o dvě branky. O brzké snížení a uklidnění situace se postaral Michal Holuša, který z dorážky překonal Holeše. První třetina nabídla kvalitní hokejové představení s množstvím gólových šancí. Druhá třetina už byla z domácího pohledu slabší, hráči se na ploše hledali, odskakovaly puky a nahrávky často minuly cíl. Po hrubici Hloucha na modré čáře si na Vrbu vyjel Jurásek, toho ale fauloval Kučírek a rozhodčí nařídil trestné střílení, kterého se ujal sám postižený a nedal Vrbovi nejmenší šanci na zákrok. Třetím dějstvím se Jestřábi doslova protrápili a tak tři body putují za Drtiči do Hodonína.

Po úvodním ceremoniálu nastoupili hráči družstev HK Jestřábi Prostějov a SHK Hodonín do nové, již dlouho očekávané, sezóny 2009/2010. Hned od prvních minut utkání si obě mužstva vypracovala množství pěkných akcí. Jako první otevřeli skóre utkání hosté. Střelu od modré Vrba ještě stačil vyrazit, druhá dorážka Josefa Haringa již skončila za jeho zády. Tento rychlý gól hosty nabudil tak, že se po 66-ti vteřinách mohli radovat znovu, když po samostatném úniku zvyšoval skóre Michal Šurekna 2:0. Hodonín dvoubrankový náskok uklidnil, a proto se dostalo k puku také družstvo domácích. Z první vážnější akce snížili na 2:1 zásluhou Michala Holuši, který po projetí celého hřiště stihl vystřelit a ještě dorazit blokovanou ránu do odkryté brány. Zbytek třetiny se odehrával v klidném tempu.

Vyrovnanost obou týmů se přenesla i do začátku druhé třetiny. Šanci na vyrovnání měl na hokejce opět Holuša poté, co se puk odrazil od zadního mantinelu, k jeho smůle se brankář Holeš stihl včas přemístit a lapit kotouč. Další akce se vyvrbila v přesilové hře domácích 4 na 3, kdy po chybě Romana Hloucha na útočné modré čáře unikal Zdeněk Jurásek sám na Vrbu, těsně před bránou byl nedovoleně zastaven domácím Kučírkem, čímž vytěžil trestné střílení, při kterém nedal střelou pod horní tyč prostějovskému brankáři šanci. Stav 3:1 vydržel až do konce druhé třetiny, díky nepřesnostem jak na straně Prostějova, tak na straně Hodonína.

Ani na začátku třetí třetiny se přesnost rozehrávek výrazně nezlepšila. Častěji se ocitali při puku hodonínští, kteří prověřovali Vrbovu pozornost ze všech stran. Nejvíce gólových šancí si vypracoval hostující Špok. K jeho nelibosti byly všechny jeho střely lapeny snad poslední prostějovskou nadějí – brankářem Adamem Vrbou.

Po vyžádaném oddechovém čase se Jestřábi ještě snažili pozměnit skóre za pomoci šestého hráče na ledové ploše. Tato početní výhoda přinesla mnohé šance domácích, ale další gól jsme již neviděli. Konec jakýchkoliv nadějí přineslo vyloučení domácího kapitána Romana Hloucha, po kterém se Vrba musel vrátit mezi tyče. Hodonín utkání ovládl a zbytek dvacetiminutovky se dohrával v jejich režii. Ke smutku prostějovských fanoušků vstoupil do nové sezóny lépe tým SHK Hodonín.

Svatopluk Kosík (trenér SHK Hodonín): Na úvod sezony se hrál velmi dobrý hokej, oba týmy hrály s maximálním nasazením. Byla vidět ještě taková počáteční nesehranost obou týmů, ale myslím si, že diváci si přišli na své. My jsme sice vyhráli, ale i Prostějov hrál velmi dobrý hokej.

Aleš Flašar (trenér HK Jestřábi Prostějov): Hodonín mě velmi mile překvapil svojí disciplinovanou hrou a mně nezbývá, než mu k vítězství pogratulovat. Soupeře jsme dnes sice měli velmi silného, přesto si však myslím, že utkání jsme si prohráli sami, poněvadž jsme neproměnili řadu příležitostí.