PRO - TRE 7:2 - Prostějov si vysoko poradil s Třebíčí

LHK Jestřábi ProstějovSK Horácká Slavia Třebíč

42.kolo, středa 15.1.2020

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

7:2 (1:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Žálčík (Hrdinka, Račuk), 21. Hrníčko (Chlán), 24. Žálčík (Hrdinka, Račuk), 34. L. Krejčík (Husa), 34. Nouza (Muška), 50. M. Jandus (T. Jandus), 59. L. Krejčík (Muška) – 43. Bittner (Psota, P. Kratochvíl), 60. Podlaha (Malec). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:35.
LHK Jestřábi Prostějov: Huf (D. Dvořák) – Hrdinka, M. Jandus, Husa, Hrádek, Chujac, Muška, Březák – T. Jandus, Pochobradský, Chlán – Hrníčko, Račuk (C), Žálčík – L. Krejčík, Divíšek (A), Nouza (A) – Knap, Ouřada.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Kubík) – Kowalczyk, Szathmáry, V. Čejka (C), Glover, Jenáček, Hort, Padrnos – Vodný (A), Nedvídek, Ferda – Psota (A), Bittner, P. Kratochvíl – Malec, Václavek, Podlaha.
Dnešní zápas byl soubojem dvou týmů, které se perou o desáté místo a vstupenku do předkola. Oba týmy nastoupili v improvizovaných sestavách, když jim shodně chybělo pět hráčů základní sestavy. Lépe se s touto situací vypořádali domácí, kteří vysoko zvítězili a berou zaslouženě tři body. V dnešním utkání jsme byli svědky i velkého milníku. Tomáš Nouza vstřelil branku na 5:0 a byla to už jeho 350. trefa v první lize. Gratulujeme!

Dnešní utkání začal lépe hostující tým. Do 5. minuty mohli Jestřábi několikrát inkasovat, ale na bezchybném Hufovi si postupně vylámali zuby Bittner, Psota, Vodný i Nedvídek. Prostějov si vypracoval své šance v přesilovce. Třebíč svojí nedisciplinovaností darovala domácím přesilovku 5 na 4, poté i 5 na 3 a tu domácí využili. Po vyhraném vhazování propálil tvrdou ránou vše, co mu stálo v cestě Lukáš ŽALČÍK a poslal svůj tým do vedení - 1:0. I Třebíč dostala výhodu přesilové hry při vyloučení Hrdinky, ale dobrý pokus Nedvídka z vrcholu kruhu zablokoval obětavý Muška a následně pálil Psota, který k jeho smůle vůbec netrefil branku. V závěru první periody byl ještě vyloučen na dvě minuty Jestřáb Muška a Třebíč tak začne druhou třetinu s jedním mužem v poli navíc.

První vážnou střelu druhé třetiny si připsal hostující Bittner. Ten střílel z kruhu, ale Hrdinka jeho pokus zblokoval a následně vyhodil. Třebíči se nepovedlo následné zavezení kotouče do třetiny a do samostatného úniku se dostal Dominik HRNÍČKO, jehož nedokázal ubránit Kowalczyk a prostějovský útočník dotlačil puk za Jekela - 2:0. Po konci trestu se Prostějov nastěhoval do útočného pásma, Marek Račuk nahrál na modrou Františku Hrdinkovi, ten tvrdě vypálil a ve skrumáži před brankou puk přesně tečoval Lukáš ŽALČÍK - 3:0. Jestřábi v této fázi zápasu svého soupeře přehrávali a svým aktivním pohybem si vysloužili faul Třebíče. Převahu využít nedokázali, ale krátce po konci trestu se ze situaci 2 na 1 prosadil tvrdou střelou Lukáš KREJČÍK - 4:0. Neuběhla ani minuta a stadion opět tleskal radostí. Tomáš NOUZA si najel do prostoru mezi kruhy a zápěstím nedal Jekelovi šanci - 5:0. Pro Tomáše NOUZU to byla zároveň 350. trefa v první lize! Následovali dvě velké šance po jedné na každé straně. Nejdříve ujížděl při vlastní přesilovce na Jekela Tomáš Jandus, pálil mezi betony, ale hostující brankář si poradil. Třebíčský Kratochvíl poté střílel nad rameno Hufa a trefil tyč!

Třetí třetina začala v poklidném tempu. Prostějov se nikam nehnal a Třebíč nenacházela recept na domácí obranu. Nakonec se to hostům povedlo a Třebíč se dočkala čestného gólu. Největší důraz na brankovišti předvedl Ladislav BITTNER, který dotlačil puk za Hufova záda - 5:1. Třebíč po vstřelené brance byla aktivní a snažila se vsítit další branku, ale udeřili opět Jestřábi. Jednoduchá střela Martina JANDUSE od mantinelu propadla až za překvapeného Jekela. Tohle si třebíčský brankář za rámeček rozhodně nedá - 6:1. Od této chvíle Třebíč vypadla ze hry úplně a čekalo se na konec zápasu. Ten ještě zpestřily dvě branky. Nejprve se trefil v přesilové hře prostějovský Lukáš KREJČÍK, který využil nezištnou nahrávku Žálčíka - 7:1. Skóre uzavřel dvě vteřiny před koncem třebíčský PODLAHA - 7:2. Jestřábi zaslouženě berou tři body do tabulky a ukončili sérii tří utkání bez bodu.

Oficiální stanovisko klubu LHK Jestřábi Prostějov k žádosti Třebíče o přeložení utkání.

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov):

Jsme rádi, že jsme po prohře ve Frýdku dnešní utkání zvládli a získali tři body. Ty body jsou o to cennější, že jsme porazili přímého konkurenta v boji o desítku. Daniel Huf nás v počátku utkání několika zákroky podržel a pak se nám povedlo proměňovat šance, které jsme si vytvořili.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč):

Začátek utkání od nás nebyl špatný, pak jsme se ale dostali do zbytečného oslabení, ve kterém jsme hned inkasovali. Ve druhé třetině jsme obdrželi branky po velkých individuální chybách. Třetí třetinu jsme chtěli odehrát slušně, dali jsme aspoň dva góly, což je pozitivní. Situace ohledně marodů je čerstvá, uvidíme zítra, kdy budou probíhat telefonáty. Věřím, že se kluci co nejdříve uzdraví a budeme zase v plné síle. Chtěl bych poděkovat Kometě, že nám vyšla vstříc a měli jsme k dispozici alespoň v roli dvojky mladého brankáře Kubíka z jejich juniorky.