Krizové momenty rodí hvězdy. Vystoupí Prostějov ze stínu proti rozjeté Třebíči?

Redakce

Prostějov se ve 12. kole skupiny o předkolo utká na domácím ledě s Třebíčí. Horáci díky pětizápasové vítězné šňůře v tabulce přeskočili Hanáky a usadili se na desátém místě. Prostějov naopak poslední tři utkání prohrál a ve středu musí vyhrát, aby udržel naději. V případě porážky a odložených zápasů Třebíče (2) i Frýdku (3), by se stala situace pro Jestřáby ještě kritičtější než je teď.

Utkání začíná v 18:00 a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a nebo sledujte online přenos na ONLAJNY.COM.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Horáckou Slavii v tabulce najdeme na desátém místě se ziskem 59 bodů a navíc s dvěma zápasy k dobru oproti jestřábí letce (57b). Třebíč nezačala skupinu o předkolo vůbec dobře a po poslední vysoké porážce s Prostějovem (0:6) majitelé sáhli k radikálnímu kroku. Odvolali dlouholetého generálního manažera Karla Čapka i hlavního trenéra Martina Sobotku. Trenérského kormidla se ujal Radek Novák, který pracoval s třebíčskou juniorkou a od této změny tým v následujících pěti utkáních neprohrál. Postupně si dokázal porazit Kadaň (6:1), Benátky (2:6), Ústí (4:3), Sokolov (3:1) a Jihlavu (4:3).

Jestřábi první utkání s Třebíčí prohráli na domácí ledě 1:2 po samostatných nájezdech. Zápas v Třebíči zvládla lépe naše letka, když zaslouženě vyhrála 3:1. Následující zápas se už započítával do skupiny o předkolo play-off a Jestřábi vyhráli vysoko 6:0. Výsledek úplně neodpovídal předvedené hře, protože Třebíč měla více než malé množství vyložených šancí.

Třebíč se opírá o výkony brankáře Pavla Jekela. Jeden z nejvytíženějších brankářů ligy si drží úspěšnost zákroků na 91,10% a průměr 2,66 branky na zápas. Ovšem poslední čtyři vítězné utkání vychytal Dominik Svoboda (90,04%). Lukáš Forman je nejproduktivnější obránce (6+11). Po zranění se do sestavy vrátil Šimon Szathmáry a během 15 utkání získal velice slušných deset bodů (3+7). Z útočníků tým táhne hlavně Martin Šťovíček (13+18). O čtyři body zpět je Lukáš Nedvídek (10+17) a opět bodů Michael Vodný (12+14). Další nebezpeční hráči jsou Tomáš Havránek, Tadeáš Král a Ladislav Bittner, který rozhodl poslední utkání s Jihlavou.

Poslední tři utkání:

TŘEBÍČ - Ústí - 4:3

Sokolov - TŘEBÍČ - 1:3

TŘEBÍČ - Jihlava - 4:3

Trenér Radek Novák po utkání pro klubový web řekl: „My jsme odehráli výborně začátek utkání. Tak jsme pokračovali. Za stavu 4:1 jsme dali tyčku.Bohužel jsme na konci druhé třetiny dostali smolnou branku a na začátku třetí třetiny pak další gól. Tam pak oceňuji to, že se kluci po tom gólu zvedli a hráli to, co jsme si řekli v kabině. Samozřejmě, že pak Dukla šla neskutečným způsobem za tím, aby srovnala, ale ta naše vůle jít si za vítězstvím byla obrovská. Jsme samozřejmě rádi, že jsme utkání před našimi skvělými diváky zvládli.“

Sestava TŘEBÍČE z minulého utkání:

Do. Svoboda – Szathmáry, Nedbal, V. Čejka, Glover, Kowalczyk, Hort, Jenáček – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek – Podlaha, Václavek, Ferda.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Huf (D. Dvořák) – Hrdinka, M. Jandus, Husa, Drtil, Hrádek, Muška, Chujac – T. Jandus, Pochobradský, Vachutka – Hrníčko, Račuk (C), Žálčík – L. Krejčík, Divíšek (A), Nouza (A) – Chlán, Knap, Ouřada.

Ladislav Lubina okomentoval poslední utkání:

„Myslím si, že jsme výborně začali první třetinu, dostali jsme se do dvougólového vedení. Věděli jsme ale, že ve druhé třetině domácí přeřadí na vyšší rychlostní stupeň, to se taky potvrdilo a poměr střel 17-4 avizoval něco co se pak stalo v závěru třetiny.. že soupeř vyrovnal na 2:2. No a ve třetí třetině jsme chtěli vrátit vedení na svojí stranu, ale bohužel jsme v oslabení inkasovali. Řekl bych, že zápas prostě rozhodly dva naše stupidní fauly.“