VHK ROBE VsetínLHK Jestřábi Prostějov

34.kolo, středa 4.1.2023

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

4:1 (1:1, 2.1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Klhůfek (Jenáček, Lichanec), 32. Vítek (Lichanec, Klímek), 34. Štefka (Hořanský, Š. Bláha), 57. Sihvonen (Klhůfek) – 5. Slanina (Venkrbec). Rozhodčí: Petružálek, Květoň - Polák, Hnát. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2091. Střely na branku: 18:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Smetana (A), Říha, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka – Jenyš, Berzinš, Rob (C) – Sihvonen, Klhůfek, Berger – Hořanský, Štefka, Š. Bláha – Klímek, Lichanec, Vítek (A).
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Kubeš, Staněk, Pěnčík, Bartko, Poledna, Hamšík – Jiránek (A), Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec (C), Maruna.
Vstup do zápasu proti Vsetínu nám vyšel o něco lépe než soupeři a už v páté minutě se nám podařilo otevřít skóre utkání! Domácí však ve druhé polovině třetiny díky přesilové hře zvládli srovnat, a po první siréně se tak do kabin šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé třetině skóre na svou stranu překlopil Vsetín, který dokázal vstřelit dvě branky. Během poslední části se nám přes veškerou snahu nepodařilo stav utkání srovnat. Nevyšla ani hra s odkrytými zády a body o které se v dnešním utkání bojovalo zůstaly na Lapači.

Hned v první minutě zápasu na Lapači se do zakončení přes levou stranu kluziště prodral Roman Vlach, jeho střela ale jen protáhla rukavici gólmana Žukova. I po následném vhazování jsme v útočném pásmu vyvíjeli tlak a první minuty zápasu se odehrávaly jednoznačně v naší režii. Z toho plynuly různé šance. Při jedné takové stála dvojice Venkrbec a Slanina. První jmenovaný zpoza brány naslepo adresoval puk do před brankového prostoru, kde se kotouč právě od Honzy Slaniny odrazil až za brankovou čáru a náš tým se mohl radovat z vedení. O minutu později se po druhé v zápase proti Žukovovi vydal Roman Vlach, ani tentokrát však z tohoto souboje nevyšel úspěšně. V polovině třetiny se do tempa začal dostávat i domácí celek, a práci tedy měly i naše obranné řady včetně Pavelky v brance. Během jedné z akcí Vsetína hokejka Matouše Venkrbce ponechala šrám na tváři Luboše Roba, za což rozhodčí pro našeho útočníka nařídili čtyřminutový trest. Přesilovku se Valachům podařilo zužitkovat už po osmi vteřinách, když puk do naší brány dostal Pavel Klhůfek. Vsetín v náporu sice pokračoval, naše obranná čtveřice si už ale pokračující početní výhodu pohlídala. V závěru třetiny se Ostřížkovi podařilo překazit rozehrávku zelenožlutých a na ose hřiště už vyrážel do protiútoku, našeho útočníka ale dokázali dobruslit domácí obránci, a po první třetině tak bylo skóre zápasu nerozhodné 1:1.

Během několika prvních minut druhé dvacetiminutovky se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou, což oběma týmům přineslo několik střeleckých příležitostí. V našem dresu se zkoušeli prosadit Jiránek, Veselý a nebo Jansa, naši branku pak svými střelami ohrozili Sihvonen nebo Lichanec. Branka z toho však nebyla ani přes vyloučení Robina Staňka, který za podražení obdržel dvě trestné minuty. Nařízenou početní nevýhodu jsme ale přestáli bez větších problémů. Krátce po polovině zápasu se však Vsetínu podařilo dostat do vedení 2:1, a to zásluhou Davida Vítka, který se nejrychleji zorientoval při závaru na brankovišti. Nedlouho poté do našeho obranného pásma pronikl Hořanský, který ke střele vybídl Jana Štefku a Vsetín vedl o dvě branky. V závěru prostředního dějství si i náš tým vyzkoušel hru v početní výhodě, rozvlnit síť za domácím brankářem se nám ale nepovedlo. V poslední minutě se s pukem na holi vydal do útoku Matouš Venkrbec, který prověřil Žukova střelou mířenou mezi betony. Ty však maskovaný muž v barvách Vsetína dokázal na poslední chvíli sklapnout. Ruského brankáře se nepodařilo překonat ani Filipu Jansovi, a po čtyřiceti odehraných minutách jsme tak na svého soupeře ztráceli dvě branky.

Do poslední části základní hrací doby jsme vstoupili s jasným cílem, a to stáhnout dvoubrankové manko. Po Ostřížkově střele puk nebezpečně poskakoval na brankovišti, domácí obrana ale včas odvrátila tvořící se šanci. Pěknou příležitost pro svého kolegu Jansu chvíli na to připravil Petr Hašek, puk však neprošel přes brankáře Valachů, který se proti této naší akci v brankovišti roztáhl jak široký, tak dlouhý. Ve čtyřicáté sedmé minutě si od modré čáry vybruslil až skoro před bránu Martin Pěnčík, ani jemu se ale nepodařilo najít recept na překonání Žukova. Na druhé straně se svým zákrokem proti nebezpečné střele z pravého kruhu zaskvěl Jarda Pavelka. Hru následně přerušil hvizd rozhodčích, kteří na trestnou lavici odeslali Honzu Veselého. S oslabením jsme si poradili, a tak pokračovala snaha o vyrovnání zápasu. Tři a půl minuty před koncem se naši trenéři rozhodli zkusit štěstí se šesti bruslaři v poli, gólem do prázdné branky se ale mezi střelce zapsal Riku Sihvonen, který svou brankou upravil skóre na konečných 4:1 pro Vsetín.

Radim Kucharczyk - VHK ROBE Vsetín: Po první třetině měli hosté o hodně vést, ale byla to plichta a to jen díky brankáři Maximu Zhukovi. Kluci zabojovali a dali góly a ve třetí třetině jsme si to pohlídali.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Musím odlišit výkon a výsledek, protože ten byl strašný. Výkon byl velmi solidní, hlavně první třetinu jsme měli být efektivnější, ale shořeli jsme v koncovce. Jediný gól jsme dali bradou. Byli jsme velmi slabí na vhazování a rozhodly speciální formace, kdy dokázali domácí vstřelit gól z přesilovky. Máme dost hráčů, kteří dokáží dát za sezónu deset až patnáct gólů, ale musí to v sobě najít, aby vystřelili pohotověji, šli dřív clonit před brankářem.