LHK Jestřábi ProstějovHC Kometa Brno

4.kolo, sobota 23.9.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Kometa Brno

3:6 (0:3, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 35. Pavelek (Říha), 39. Říha (Sedlák), 52. Pavelek (Kruliš) - 5. Hodek (Moskal, Brančík), 9. Hodek (Mikel), 17. Staněk (Lhotský), 48. Moskal, 58. Appel (Barus), 60. Appel (Barus). Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 11:15. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 2650. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6
LHK Jestřábi Prostějov: Jágr - Flašar, Sedlák, Poživil, Kruliš, Doseděl, Podešva - Pavelek, Říha, Čech, Bařica, Piecha, Korčák, Minařík, Janeček, Vymazal, Mikšovský, Bartošek, Piluša.
HC Kometa Brno: Maláč - Mikel, Lhotský, David, Martínek, Karlíček, Vyhlídal, Vyrůbalík, Špelda - Moskal, Brančík, Hodek, Staněk, Barus, Appel, Sojčík, Meluzín, Černý, Šůrek, Hruška, Obdržálek
Prostějov ze dvou po sobě jdoucích domácích utkání nevytěžil ani jeden bod. Nejprve nestačil na Havlíčkův Brod a v sobotu prostějovský stánek vykradla brněnská Kometa. Ta si nebrala žádné servítky a po dvou brankách Hodka a jedné Staňka vyhrála první třetinu 3:0. Hodně nelichotivé skóre ale Jestřáby nepoložilo, Pavelek s Říhou vrátili svými přesnými trefami domácím naději. Kometa se v obavách, že by mohla o své vedení přijít, pustila do dalšího náporu. Jestřáby ovšem zradila věc nečekaná, Sedlák si ve 48. minutě v přemíře snahy srazil puk do vlastní brány a bylo z toho opět dvougólové manko. Dotáhnout náskok se pokusil ještě Pavelek, jeho branka znamenala ale jen úpravu skóre. Zkušená Kometa si své vítězství vzít nenechala, naopak přidala ještě další dva zásahy a mohla si tak do tabulky připsat tři body za vítězství 6:3.

Hned v úvodu třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry, na trestné seděl Richard Brančík za podražení. V ní měl obrovskou šanci Filip Čech, ale prázdnou klec hostů minul. Poté však přišla série vyloučení na domácí straně a Kometa trestala. V 5. minutě, kdy seděl na trestné Doseděl za hákování otevřel skóre utkání Patrik Moskal, který zužitkoval Brančíkovu přihrávku z pozabranky – 0:1. Za necelé 4 minuty měli hosté další přesilovku, kterou znovu využili. Jan Mikel vyslal na branku střílenou nahrávku a Danielu Hodkovi stačilo jen přiložit čepel hole ke zvýšení na 0:2. Kometa hned na to hrála dvě další přesilovky, ale v nich se jim nic kloudného vymyslet nepodařilo. Naopak domácí měli velkou šanci na snížení. Martin Piecha ujel po křídle, našel před brankou Bařicu, ale ten puk poslal nad Maláčovu branku. Když se domácím nepodařilo využít přesilovou hru ve 14. minutě, přišel další trest v podobě inkasované branky. V 17. minutě zvyšoval na 3:0 Aleš Staněk, kterému sice střela nesedla, ale do branky doputovala. V poslední minutě první třetiny měl ještě obrovskou šanci Říha, kterého našel na modré Sedlák. Říha osekávaný Karlíčkem dokázal vystřelit, střela však skončila jen na tyči branky hostů.

Do druhé třetiny domácí vstupovali ve výhodě jednoho muže v poli navíc a to jim pomohlo vytvořit si tlak, kterému hosté čelili jen za cenu faulů. V přesilovkách se domácím příliš nedařilo a většina střel od modré končila v klubku hostujících obránců. Ve 26. dobře pálil z kruhů Říha, ale jen do boční síťky. Kometa se znovu přihlásila o slovo až ve 30. minutě, kdy Brančík dostal přihrávku do odkryté obrany, zkoušel si obhodit Jágra, ale ten jeho bokus betonem zastavil. Ve 33. minutě měl gól na holi Zdeněk Pavelek, ten usměrnil Piechovu nahrávku jen těsně mimo. Za dvě minuty měli opět Pavelek s Piechou velkou příležitost, tentokrát ale pálil druhý jmenovaný nad. Ve 35 minutě, kdy tlak domácích gradoval využil přesilovou hru Zdeněk Pavelek, který tečoval Říhovu střelu od modré a snížil na 1:3. Jestřábi se dokázali za necelé čtyři minuty dotáhnout na rozdíl jediné branky, když Tomáš Sedlák našel na modré rozjíždějícího se Lukáše Říhu a ten sám proti Maláčovi trefil mezírku mezi jeho betony – 2:3. Hosté po druhé inkasované brance přidali do kroku a nebezpečí před domácí svatyní musel řešit ve 40. minutě hákováním Pavelek. Do konce třetiny už se stav nezměnil.

Třetí třetinu tentokrát začínali přesilovkou hosté, v ní pálil Hodek z kruhů, Jaroslav Jágr musel zasahovat ramenem a vytěsnit puk do ochranné sítě nad plexisklem. Kometa byla v této části utkání aktivnější, přihrávku Hodka před branku Moskal nedokázal poslat do poloprázdné branky. Ve 47. minutě se hostům podařilo zvýšit znovu na rozdíl dvou branek. Staněk namazal do jízdy Patriku Moskalovi, ten si položil Jágra, ale z úhlu trefil tyč domácí brnky. Dojíždějící Sedlák ve snaze odhodit puk z brankoviště si jej však srazil do branky - 2:4. Hned na to hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, ale kromě tvrdé rány Lhotského od modré nic jiného nevymysleli. V 51. minutě dostali stejnou šanci domácí. Po oddechovém času, který si vybral trenér domácích se Jestřábi nemohli usadit v útočném pásmu. Nakonec se to však podařilo a po tvrdé ráně Jana Kruliše od modré nebyl problém pro Zdeňka Pavelka připsat si druhý gól a dorážkou snížit na 3:4. Závěr utkání však patřil brněnskému Davidu Appelovi, ten nejprve v 58. minutě zvýšil po rychlém výpadu na 3:5. A v 60. minutě dovezl puk do prázdné branky a upravil skóre na konečných 3:6.

Aleš Flašar (trenér Jestřábů): Dnes jsme se sami připravili o body, v úvodu jsme měli dvě nebo tři tutové šance, které se nám nepodařilo proměnit. První dva góly nám Kometa dala v přesilovkách, přestože jsem v kabině před zápasem na kluky apeloval, že pokud chceme něco uhrát, tak s Brnem musíme hrát v pěti. První třetina byla z naší strany katastrofální, o přestávce byl trošku vítr v kabině a do druhé kluci vletěli a poslali se zpátky do utkání dvěma góly. Velkou smůlou byl pro nás čtvrtý gól, který jsme si dali sami. Přesto musím říct, že v tak okleštěné sestavě jakou máme byli kluci ostřílené Kometě důstojným soupeřem.
Lubomír Oslizlo (trenér Komety): Vyšla nám první třetina zápasu a měli jsme v plánu, že zápas dohrajeme na čtyři útoky. Jenže jsme nastoupili do druhé třetiny a do patnácté minuty jsme hráli v oslabení, takže čtvrtá řada se na led prakticky nedostala. Vyloučení byla naprosto zbytečná, protože to bylo za fauly ve středním a útočném pásmu, sami jsme tak dovolili soupeři zdramatizovat utkání. Oslabení se nám sice podařilo ubránit, ale ubylo nám při nich hodně sil, čehož Prostějov využil a dal nám dva góly. Naštěstí na začátku poslední části dal Moskal na 4:2, čímž uklidnil situaci. Domácím se pak ještě sice podařilo snížit, ale Appel pak výsledek dvěma góly potvrdil.