Aleš Flašar: S výkonem Jaroslava Jágra v zápase s Kometou jsem spokojen

Milan Brumlík

Trenéru Aleši Flašarovi nebylo po zápase zpočátku vůbec do řeči. Pak se ale rozpovídal a ocenil výkon mužstva, které se za stavu 0:3 dokázalo zvednout a zápas zdramatizovat. Pochválil také brankáře Jágra za jeho výkon v zápase a sdělil nám, že prestože dostal šest branek, výkonem jej nezklamal a pravděpodobně dostane příležitost i v pondělním zápase na ledě Chomutova. Na zápase však viděl i věci, které jej doslova znechutily. Více se dočtete v následujícím článku.
Jak byste zhodnotil dnešní zápas? Vám se bude asi špatně hodnotit.

Abych vám řekl pravdu, ani se mi hodnotit nechce. Jak už jsem řekl, první třetina byla z naší třetiny hodně špatná, dostali jsme dva góly v oslabení a kluci neplnili mé pokyny co se týče vyloučení. Máme momentálně pouze šest obránců a po první třetině jsem myslel, že do obrany budu muset postavit útočníky, protože obránci dělali fatální chyby. Do druhé třetiny jsme nastoupili po promluvě v kabině, která pomohla a hráči se dvěma góly vrátili do zápasu. Velkou smůlou byl vlastní gól na 2:4, který mužstvo hodně srazil. Za to, co jsme předvedli ve druhé a třetí třetině jsme si bod zasloužili. Hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a také za to, že to po první třetině nezabalili a o výsledek se ještě rvali a zápas zdramatizovali. Naopak mne hodně zklamali brněnští hráči tím, jak se váleli po ledě, plakali a hráči typu Staněk a jiní si neustále na něco stěžovali. Pro mne je Kometa mužstvem uplakánků a myslím si, že tým jejich kvalit nemá tohle zapotřebí, spíše by měli hrát hokej a ne se při každém kontaktu povalovat a na něco si neustále stěžovat. Korunu všemu nasadil v závěru brankář Maláč, který tady dělal cirkus a ze sebe před diváky vyloženě šaška, přitom měl víc štěstí jak rozumu, když mu zazvonily dvě tyčky. Být na jeho místě, tak se po zápase sbalím a jdu z ledu, protože nemá cenu zbytečně provokovat fanoušky. Jiná věc by byla, kdyby udělal zápas tak, jako v minulém kole brankář Neruda z Brodu. Ale Maláč se předváděl jako klaun a přitom co na něj v utkání šlo, to mu zvonilo kolem hlavy a nechytil nic navíc, tak nevím proč dělal takové komedie po zápase.

Chystáte nějaké změny v sestavě pro zápas v Chomutově?

Nevím, jaké bych měl dělat změny, když mám pouze šest obránců. Jediné, co tak můžu měnit je útok. Útoky trošku přeskupíme, protože chceme do mužstva zapracovat mladé kluky, které máme a chceme aby hráli. Takže nějaké malé změny v útocích budou, ale zase nemůžou hrát jen ti mladí a zkušení hráči sedět.

Mužstvo za hru ve druhé a třetí třetině zaslouží pochvalu, protože hrálo v tak okleštěné sestavě, kdy máme pět zraněných hráčů, s týmem ostřílených kozáků, jakým Kometa je, vyrovnaný zápas. Souhlasíte?

Je to tak, kdybychom v první třetině dali v prvních dvou minutách ty dva góly, které jsme měli na lopatě, tak by se i Kometa začala klepat a stavu 2:2 po první třetině by se nikdo nemohl divit. Bohužel tým mladých kluků, který máme, když padnou do jeho sítě tři góly v oslabení, se s tím nedokáže vyrovnat tak, jako staří matadoři. Vezměte si, že naši obranu tvoří tři ani ne dvacetiletí kluci a další dva lehce nad dvacet, tam ty zkušenosti chybí. O to více si cením zvednutí mužstva od druhé třetiny a musím před týmem smeknout za to, co z toho zápasu dokázali ještě udělat. Po první třetině to vypadalo na debakl a nakonec z toho bylo drama až do poslední minuty.

Dá se počítat do pondělního zápasu s někým z početné marodky?

Z marodky se nedá počítat s nikým, jsou to všechno zranění na delší dobu. Jediný, kdo nám bude k dispozici je Bartoň, který dnes hrál za Třinec extraligu. Měli bychom alespoň sedm obránců, což by bylo dobré, protože jedeme do Chomutova a tamní hřiště připomíná spíše letiště a bude třeba hodně bruslit. Ve středu nás čeká Mladá Boleslav, což je tým dobrých bruslařů a ve čtvrtek čeká některé kluky zápas juniorské ligy. Takže to bude velká zátěž a já přivítám každou pomoc.

A co situace v brance, Jágr dostal šest branek, ani tam nepočítáte se změnou?

Jardovi nemůžu vyčítat vůbec nic, Jarda chytal jako Pánbůh, podržel mužstvo i za stavu 0:3, kde vyřešil ještě nějaké ošemetné situace. Musíte si uvědomit, že teprve kariéru začíná a je to v podstatě náš třetí gólman. Po třech gólech byl také pod tlakem a bylo pro něj těžké se zvednout. Tři góly během šestnácti minut nejsou pro brankáře žádná sranda. Před druhou třetinou jsem s ním mluvil a říkal mu, ať vydrží, že to bude dobré a on vydržel. Nemám důvod jej vytahovat z brány, myslím si, že bych mu tím ublížil. Jeho výkon se mi dnes líbil a jsem s ním úplně spokojený.