HC Dukla JihlavaLHK Jestřábi Prostějov

18.kolo, středa 2.11.2022

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov

3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Skořepa (Dundáček), 32. Šik (Miškář), 45. Fronk (Bilčík, Miškář) – 6. Malák (Benda, Jansa), 13. Venkrbec (Jansa, T. Jáchym), 35. Maruna (Venkrbec, Pěnčík), 44. T. Jáchym (Burian, Jiránek), 60. Jiránek. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Zídek, Blažek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 486. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
HC Dukla Jihlava: Wolf (Beran) – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, A. Dvořák, M. Jáchym, F. Kočí, Matějíček – Jungwirth, Skořepa (C), Šik – Harkabus (A), Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík, Zajíc – Burian, T. Jáchym (C), Jiránek (A) – Jansa, Vlach, Hašek – Kysela, Venkrbec, Maruna.
Zápas s Jihlavou nabídl rychlý začátek. Náš tým už po třinácti minutách vedl o dvě branky, Dukle se ale do poloviny zápasu podařilo srovnat. Vedení našemu týmu vrátil pohotový Honza Maruna, který se nejlépe zorientoval na brankovišti soupeře. Ve třetí třetině rychle padly góly na obou stranách. Naši hokejisté pak dokázali ustát obrovský nápor Jihlavy před koncem utkání, a posléze trefou do prázdné branky zpečetili výhru 5:3.

Do utkání s Jihlavou jsme vstoupili s velkým nasazením. Už ve druhé minutě z mezikruží svou střelou zahrozil Hašek, jeho ránu a následnou dorážku Vlacha ale lapil Wolf. Krátce poté následovala zkouška naší obrany. Proti pravidlům se totiž provinil Pepa Zajíc, a tak jsme se museli bránit jihlavské přesilovce. Oslabení jsme však díky zákrokům Pepy Němečka a důsledné práci obranné čtveřice přestáli bez větších potíží. Jakmile se počet sil na ledě srovnal, hned jsme se vydali do útoku. Po Bendově přihrávce se k puku na útočné modré dostal Daniel Malák, který střelou zápěstím propasíroval puk až do jihlavské brány, a rázem jsme vedli 1:0. I v následujících minutách jsme pokračovali v útočné snaze, střely Jansy či Jáchyma ale skončily ve výstroji brankáře Dukly. Útočnou snahou jsme si dokázali vynutit faul domácích, a tak jsme v polovině první třetiny dostali možnost sehrát přesilovku. V ní ale naši největší šanci překazila posunutá branka jihlavského celku, a tak i po návratu trestaného Kočího platil jednobrankový rozdíl ve skóre. To se však změnilo po druhé přesilové hře našeho týmu. V ní Jestřábi na nic nečekali a Jansa, ke kterému se puk dostal po buly, ihned adresoval přihrávku do před brankového prostoru. Tam úspěšně našel hokejku Matouše Venkrbce, který nikým nebráněný umístil puk za záda Wolfa, a poslal tak náš tým do dvougólového vedení. Jihlava ale za několik málo minut dokázala snížit nabyté manko. Kapitán Dukly Josef Skořepa totiž před Němečkem tečoval puk vystřelený od modré čáry a nasměřoval ho až do naší sítě. Závěr třetiny se dohrával ve čtyřech proti čtyřem, na trestnou lavici byl totiž poslán Dvořák a v závěsu za ním Jáchym. Zmenšený počet hráčů na ledě ale žádný gól nepřinesl, a po první třetině jsme tak nad Jihlavou vedli 2:1.

Úvodní minuty druhého dějství patřily Jihlavě. Její hráči se několikrát dostali k puku a nebezpečně pálili na Němečka v naší bráně, ten si však se všemi střeleckými pokusy domácích věděl rady. Herní projev v prostřední dvacetiminutovce se diametrálně lišil od toho z první třetiny. Hra se rychle překlápěla ze strany na stranu a ani jeden z týmů si nevybojoval vyloženou útočnou akci. Nepřesnosti jsme mohli sledovat i při rozehrávce obou týmů, a tak hokejisté často sváděli boj o střední pásmo. Pak ale Miškář fotbalově sklepl padající puk na hokejku Otakara Šika, který přešel modrou čáru a střelou k tyčce srovnal stav utkání. Vyrovnané skóre ale nevydrželo dlouho. Vedení v utkání našemu týmu vrátil Honza Maruna, který byl pohotový na brankovišti, a dorazil propadlý puk za brankovou čáru. Hned po buly se do útoku prodíral Pepa Zajíc, který se dostal do mezikruží, a i přes to, že mu cestu zkřížili dva obránci, dokázal vybojovat vhazování v útočném pásmu. Jihlavští hokejisté se ale rychle osvobodili z našeho sevření. Oba celky se po zbytek druhé třetiny snažily o kombinační hru, ani jeden z týmů si však nevybudoval vyloženou šanci. Po zaznění sirény tak platil stav 3:2 pro náš tým.

Krátce po startu třetí třetiny byl na trestnou lavici odeslán Roman Vlach, který dostal dvě minuty za faul loktem. Ve sníženém počtu hráčů na ledě jsme ale dokázali zodpovědně přistupovat k hráčům Jihlavy, a tak jsme bez úhony přestáli i další oslabení. Po něm jsme se vydali do útočného pásma, ve kterém Burian vybojoval puk ve skrumáži u mantinelu a vyjel s ním po pravém křídle. Následně nahrál přes osu hřiště Tomáši Jáchymovi, který přesvědčivě umístil puk do brány. Jihlava se ale nevzdávala, a po rychlé souhře Bilčíka a Fronka se jí podařilo snížit. Náš tým čekaly další těžké chvíle, protože dvě trestné minuty vyfasoval Daniel Malák. Během Malákova vyloučení Jihlava přebrala otěže utkání, obránci s Jestřábem na prsou v zádech s Němečkem ale dokázali tyhle nepříjemné chvíle přestát. Bránit se přesile jsme ale museli i nadále, protože dvě minuty za krosček obdržel Aleš Poledna. Než jeho trest vypršel, rozhodčí pravici zvedl znovu a udělil dvě minuty za sekání Kubovi Hamšíkovi, a tlak Dukly jsme tak museli bránit ve třech. Prožili jsme těžké chvíle a pomohla nám i branková konstrukce, tvrdému nátlaku jsme ale dokázali odolat. Po návratu našich borců z trestné lavice se činil Němeček, který v důležitých chvílích přerušil hru a dovolil našim hráčům vystřídat a nabrat nové síly. V závěru zápasu se Jihlava rozhodla odvolat brankáře a vsadit všechno na jednu kartu, toto rozhodnutí ale potrestal Tomáš Jiránek, který střelou do odkryté branky ztvrdil naši výhru na Jihlavou.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Celý zápas byl o soubojích a obětavosti. Jsem pyšný na náš tým, že se po snížení Dukly na 3:4 obětoval a šel do blokování střel během dlouhého oslabení. V pravý čas se nám navíc povedlo dát gól, gólman zachytal, nebyl tam prostě žádný špatný hráč. Je vždy fajn pro tým a trenéra, když se vyhraje, hráči se v zápase odevzdali pro to vítězství a za tohle jim děkuji.

Viktor Ujčík - HC Dukla Jihlava: Bohužel, další zápas, který jsme odehráli tak, že jsme dali soupeři šanci dávat po našich chybách góly. My jsme jejich chyby trestat nedokázali v takovém počtu a nepovedlo se nám najít cestu k vítězství. Máme spoustu střel, už to přestává být pomalu sranda. Je odehrána spousta kol a naše produktivita je žalostná. Když se dostaneme do tlaku a přehráváme soupeře, tak z toho nedokážeme dát góly. Musíme si to nějak rozebrat a najít cestu z tohoto ven.