LHK Jestřábi ProstějovSalith Šumperk

příp4, úterý 19.8.2014

LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk

4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Venkrbec (Vosátko), 30. Jedlička, 31. Coufal (Belay), 59. Stejskal (Švaříček) – 7. Beneš (Plášek), 31. Vachutka (Gewiese). . Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 680. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Haluza, Luňák, Stejskal, Černý, Belay, Venkrbec, Sršeň, Indra, Coufal, Kajaba, Procházka, Kuchta.
Salith Šumperk: Zelenka – Sedlák, Slavík, Holík, Beneš, Gewiese, Novotný, Drtil, Vrdlovec, Moskal, Staněk, Velecký, Plášek, Haas, Žalčík, Vachutka, Brunec, Veselý, Berger, Vávra, Cink.
První třetina nevypadala z pohledu Jestřábů ideálně, hosté byli aktivnější a mnohem více na puku. Prostějovští mohli děkovat svému brankáři a nemohoucnosti střelců Salithu, že po ní prohrávali pouze 0:1. Ve druhé třetině hosté nechali některé hráče sedět a Jestřábi otočili vývoj utkání v přesilových hrách. V závěrečných minutách, kdy se hosté nadechovali na vyrovnání zpečetil výhru Jestřábů Vladimír Stejskal.

Vladimír Stejskal Matouš Venkrbec
Druhé přípravné utkání Jestřábů na domácím ledě přilákalo do Prostějova tým šumperských Draků, kteří měli k utkání k dispozici až pět útočných formací. Pro Šumperk se jednalo o čtvrtý přátelský zápas, stejně tak pro Jestřáby. V sestavě domácích chyběli útočníci Kučera, Duba a Kolibár, do branky se postavil Juraj Šimboch.

Úvodní dějství a stejně tak začátek zápase se nesl v režii hostujícího celku, který vstoupil do zápasu aktivně. Draci častěji drželi kotouč na svých holích a dostávali se k brance Šimbocha. První vážnější šanci si vypracoval Marek Haas, ale z blízka proti prostějovskému brankáři neuspěl. Na první gól zápasu však fanoušci nečekali dlouho. Hosté byli usazeni v útočném pásmu, ke kotouči se u levého mantinelu dostal PETR BENEŠ a překvapivou střelou k tyči otevřel skóre utkání – 0:1. I po úvodní brance pokračoval Šumperk v aktivitě, domácí tým hrál až moc pasivně a hosté se dostali i do početní výhody. Tam měli možnost Aleš Holík či Lukáš Žalčík, ale ani jeden z pokusů v brance neskončil.

Druhé dějství již nabídlo jinou hokejovou podívanou ze strany domácího celku. V čase 24:16 se Jestřábi dostali do přesilové hry, která byla bleskově využita. Zkušený Lubomír Vosátko dostal kotouč na modrou čáru, zvedl hlavu a našel v mezikruží připraveného MATOUŠE VENKRBCE, jenž se z této pozice nemýlil – 1:1.

Přesně s polovinou zápasu přišla výborná pasáž Jestřábů, kteří se během minuty dokázali dostat na odstup dvou branek. Nahozený kotouč vyrazil brankář Draků pouze před sebe, kde číhal důrazný ROBERT JEDLIČKA a pohotově doklepl touš do sítě. Pro Jedličku to znamenalo první gól v sezóně a pro Jestřáby druhou využitou přesilovku v utkání – 2:1.

O 67 vteřin později bylo na prostějovském stadionu ještě veseleji. Veterán Michal Černý výborně vbruslil situaci v obraném pásmu, rychle poslal kotouč na Martina Belaye, který ujížděl do situace 2 na 1. Pěkná přihrávka šikovného štírka na VIKTORA COUFALA a jeho pohotové zakončení, znamenalo vedení Hanáků – 3:1 a dokonaný obrat zápasu.

Branko stroj, který si oba týmy připravili na druhou periodu však ani zdaleka nekončil. Tentokrát to byli hosté, kdo korigoval stav zápasu. DANIEL VACHUTKA vypálil v útočném pásmu a Juraj Šimboch si vybral slabší chvilku - 3:2. Ještě do druhé sirény mohl vrátit vedení o dvě branky útok Černý – Coufal – Belay, ale i při pohledných akcích byla obrana Draků proti.

Poslední třetina se nesla v solidním tempu, hosté se hnali za vyrovnáním a chvílemi nebyli daleko. Zkušený obránce Tomáš Sedlák poslal na Šimbocha důrazný projektil, který ještě před ním tečoval Kamil Vávra, ale kotouč orazítkoval pouze horní tyč. I další akci v 52. minutě, kdy nebezpečně dorážel v brankovišti Hanáků Vladimír Cink, pokryl Šimboch. Stejně tak byl úspěšný prostějovský brankář při trestném střílení, které prováděl matador Karel Plášek. Ten najížděl na svatyni Jestřábů z boku, ale ve finální fázi nezvedl kotouč nad beton.

V době, kdy se Šumperk nadechoval k závěrečnému tlaku, přišla definitivní tečka z domácí strany. VLADIMÍR STEJSKAL se dostal tváří v tvář brankáři Šumperku a prostějovský kanonýr se v těchto situacích nemýlí – 4:2.

Jestřábi tak zvládli i druhý přípravný zápas na domácím ledě, v pořadí čtvrtý celkově a mohou se v klidu připravit na čtvrteční duel proti Přerovu. Šumperk naopak taktéž ve čtvrtek klání na horkém ledě v Havířově.

Tomáš Sršeň (trenér Prostějova): Vstup do zápasu jsme měli špatný, první třetina vůbec nebyla podle našich představ. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a dokázali využít přesilové hry. Právě druhá polovina zápasu už snesla měřítko, ale špatným začátkům se musíme vyvarovat.

Radek Kučera (trenér Hokej Šumperk 2003): Trénujeme dvoufázově, kluci jsou v plné zátěži. Dostali jsme po individuálních chybách úvodní dva góly v oslabení. Do poloviny zápasu se nám dařilo hrát to, s čím jsme do Prostějova přijeli, pak už nám to chlapi neplnili a inkasovali jsme z toho třetí a čtvrtý gól. V některých místech nám chyběla bojovnost, přesná nahrávka, to se podepsalo na utkání. První třetinu i do půlky utkání jsme byli lepším týmem, pak už nás soupeř začal přehrávat. Prostějov dobře bruslí, kombinuje. Uvidíme ale v soutěži, to bude něco jiného než přátelská utkání. Zatím ovšem vypadá velice dobře.