HC Slavia PrahaLHK Jestřábi Prostějov

ČF2, úterý 1.3.2016

HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov

5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Mikulík (M. Hruška), 13. Šafránek (Mikulík, D. Hruška), 22. Hraško (Šafránek), 52. Vas (Robinson, Markovič), 58. Bahenský – 2. Drtina (Venkrbec, Cetkovský). Rozhodčí: Krob, Zubzanda – Gerát, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2262. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Tuominen, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný – Luňák, Venkrbec, Cetkovský – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin, Volek, Kuncek
Za Jestřáby otevřel skóre ve druhé minutě první třetiny Marek Drtina, krátce poté zareagovali Pražané a do druhé třetiny šli s jednou vstřelenou brankou navíc. Na úvod druhé periody Slávisté svůj náskok nad Jestřáby navýšili. Ve třetí části utkání Sešívaní přidali ještě dva góly, a dali tak výsledku konečnou podobu 5:1. Stav čtvrtfinálové série je 2:0 pro Slavii Praha.

První chvíle zápasu se slávistům na rozdíl od prvního čtvrtfinále nevydařily. Netrvalo totiž ani dvě minuty, než se Prostějovští ujali překvapivého vedení. V přečíslení dva na jednoho ujeli Venkrbec s Markem Drtinou, první jmenovaný nahrával a druhý z první zacílil přesně k tyčce Hylákovy svatyně. Vedení však Jestřábům dlouho nevydrželo. Domácí se totiž vrhli do ofenzivy a brzy srovnali. V 7. minutě Milan Hruška nabil Milanu Mikulíkovi, jenž se prosadil střelou z levého kruhu na bližší tyč.

Ani remízový stav ale na tabuli v Edenu nesvítil dlouho. Zhruba v polovině úvodní části totiž Horčičkovu klec obkroužil David Hruška, jeho střelu ještě zastavila tyčka, ze všech nejrychleji se ale zorientoval David Šafránek, který pohotově dorazil puk do odkryté klece. V samotném závěru úvodní dvacetiminutiovky ještě mohl znovu srovnat Krejčík, na nějž sešívaní obránci pozapomněli, tváří v tvář Hylákovi ale střelou s příklepem neuspěl.

Zbytek utkání slávisté kontrolovali, a na Hanou tak pojedou s dvoubodovým vedením

Ve druhé periodě fanoušci v Edenu sledovali vyrovnaný hokej, hrálo se ale hodně po mantinelech a k vidění bylo mnoho osobních soubojů, brankáři tedy měli o něco méně práce, přesto se skóre měnilo. Ihned po vyhraném vhazování v pásmu Jestřábů zápěstím vyspálil Peter Hraško, a protože měl Horčička zakrytý výhled, zastavila projektil slávistického obránce až síť v brance hostí.

V závěrečné dvacetiminutovce se očekával nápor hostů, Pražané byli ale jiného názoru a nic takového nepřipustili a sami naopak diktovali tempo hry. První velkou šanci měl Mikulík, kterému před poloprázdnou klec připravil puk po pěkné individuální akci Šafránek, Horčička však předvedl výborný zákrok, když na poslední chvíli vložil do střely svou hokejku. Gólu se ale slávisté dočkali o chvíli později. Druhá formace uzamkla Jestřáby v jejich obranném pásmu, Robinson přesnou křižnou přihrávkou našel Jánose Vase a ten překonal Horčičku v utkání počtvrté.

V závěru utkání to ještě Jestřábi zkusili bez brankáře se šesti bruslaři v poli, místo kýženého snížení a případného vyrovnání ale naopak Zdeněk Bahenský trefil přesně odkrytou klec a potvrdil vítězství Slavie. Ta tedy před vlastními fanoušky zvládla i druhý zápas čtvrtfinále a v pátek v Prostějově bude do třetího duelu série vstupovat s vedením 2:0!

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme rádi, že jsme dnešní utkání vyhráli, vstoupili jsme do něj špatně, dostali jsme rychlý gól. Po něm jsme ale hráli dobře, a tak jsme věřili, že se nám podaří zápas otočit. To se nám také povedlo, zbytek zápasu už byl podobný jako ten první, utkání jsme kontrolovali a nepřipustili jsme žádné komplikace. Myslím, že všichni hráči do jednoho předvedli fantastický výkon, který podpořil i skvělý Saša."

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Odehráli jsme lepší utkání než v prvním zápase. I přesto jsme se ale dopustili několika chyb, za které nás Slavia potrestala. Slávisté jsou zkušení, myslím ale, že jsme tu sehráli dva vyrovnané zápasy a věříme, že pokud se vyvarujeme chyb, mohli bychom doma uspět, série totiž končí až, když vyhrajete čtyři zápasy.“