HC RT TORAX PorubaLHK Jestřábi Prostějov

51.kolo, středa 28.2.2024

HC RT TORAX Poruba - LHK Jestřábi Prostějov

1:3 ((1:0, 0:2, 0:1))
Branky a nahrávky: 13. Střondala (Tvrdoň) – 28. Z. Doležal (J. Veselý, Illéš), 34. Hašek, 56. Ostřížek (Krejčí, Fronk). Rozhodčí: Wagner, Rapák – Hanzlík, Juránek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1654. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš (O. Bláha) – Doudera, A. Sedlák, Voráček, Klimíček, Gutwald, Lemcke, J. Stehlík – Christov, Střondala (A), Tvrdoň – Razgals, Honejsek, Šoustal – Berisha, Vachovec (A), Gřeš – P. Mrázek, Krenželok (C), O. Šedivý.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí, Poledna – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – J. Veselý, Hašek, Illéš – Slanina, Ostřížek, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), V. Burian.
První část provázelo hodně vyloučení. Těch bylo dohromady 7 z nichž jedna byla dokonce čtyř minutová. Na straně domácích si dvě z nich vykoledoval Střondala, který byl nakonec ale jediný střelec branky této třetiny, a tak po prvních dvaceti minutách šli do šatny Ostravané s lepším pocitem za stavu 1:0. Ten jim ale nezůstal do druhého odchodu do šatny. Prostředního dějství jsme se totiž ujmuli lépe my a otočili skóre. Nejprve ránou z kruhu Zdenu Doležala na 1:1 a následně zavěšením Michigenkou Petra Haška na 1:2. Ve třetí dvacítce vyvíjela Poruba obrovský tlak, dokonce jí byl přidělen samostatný nájezd, ten ale neproměnili. Vítězství nakonec podepsal David Ostřížek a výhrou 1:3 si odvážíme domů 3 body, které nám zajistily definitivní třetí příčku v tabulce Chance ligy. Zůstali jsme tak Porubou neporažení a podařilo se nám ji pokořit ve všech čtyřech zápasech.

Z počátku první části se do větších šancí dostávali spíše domácí a bylo tomu tak do třetí minuty, kdy se šli na trestnou lavici současně posadit Střondala a Doležal. Následně neuplynulo ani půl minuty a zkusili jsme si první přesilovou hru, kdy se za podrážení šel posadit Šoustal. Až na pár střel se nám větší ohrožení ostravské klece nepodařilo. Za to si hned z trestné lavice našel směr k naší brance právě již jednou zmíněný Šoustal a ten byl v jeho jízdě hákován Kubou Illéšem, který si šel odsedět své první trestné minuty v tomto duelu. Na rozdíl od hry v přesilovce jsme si ale svou největší šanci nechali až na oslabení, kdy se po chybě obrany sám vydal na branku Petr Hašek, tuto příležitost ale neproměnil. V pěti hráčích na ledě jsme dlouho nezůstali, protože si v polovině první části za sekání šel odsedět trest Petr Šidlík, v čemž nás domácí také dlouho nenechali a Střondala svým druhým, tentokrát dokonce přesilovkovým faulem dostal dvě minuty za držení hole. A byl to právě on, který si chtěl své dva tresty odčinit, a tak se mu po dorážce do prázdné branky povedlo dostat ve 13. minutě Porubu do vedení 1:0. Od té doby to vypadalo jako nekonečná přesilovka Poruby a nebyli jsme schopni se dostat z obraného pásma. To samozřejmě nenechalo naše hráče klidné, a tak byla jen otázka času, kdy někomu přetečou nervy, které bohužel neudržel Tomáš Hanousek, který se na dlouhé čtyři minuty posadil, za držení hole a následnou hrubost. Tento trest se mu však přenese i do začátku druhé části.

Do druhé dvacky jsme nastoupili rozhodně aktivněji, než tomu bylo do teď a místy to vypadalo, jako by Porubě jejich jedno gólový náskok stačil a nepotřebovali dále hrát. V páté minutě na trestnou lavici zamířil Doudera a toho jsme už konečně využili! Ve dvacáté sedmé minutě z levého kruhu propálil vše, co měl v cestě Zdena Doležal a zvedl tak naději našeho týmu a srovnal skóre na 1:1. Tento gól nás nakopl do ještě lepšího výkonu a odvážnosti. Tu všechnu pobral Petr Hašek a se vší parádou zavěsil Michiganku přímo za záda Dolejše. Otočil tak skóre na 1:2! Následně jsme šli zase do přesilovky, kdy si za krosček odpykal dvě minuty Tvrdoň. Během tohoto času jsme vyvíjeli tlak, branka z toho však nepadla. Ke konci prostředního dějství se ještě současně posadili Illéš a Mrázek. A v návaznosti na to také do třetice Střondala za vysokou hůl. Poslední třetina tak začínala ve hře čtyři na tři.

Po vypršení všech trestů nechtěl nechat Burian trestnou lavici prázdnou, a tak se tam šel sám za hákování posadit. Během toho se do dvou obrovských šancí dostal střelec první branky Střondala, ani jednu ale nedokázal proměnit. Ten se ale nevzdal a když byl v další příležitosti hákován Petrem Krejčím, bylo mu přiděleno trestné střílení. Při samostatném nájezdu se snažil vybruslit Pavelku, to se mu ale nepovedlo a Jarda Pavelka tak svůj úkol splnil a nájezd nebyl proměněn! Poruba se ale dostala do velkého tlaku a nadále ohrožovala Pavelkovu branku. A po dlouhé neaktivitě jsme si náskok chtěli navýšit. Poté co si porubský Mrázek shodil svého brankáře na zem, neváhal David Ostřížek, který využil této situace a uklidil puk do prázdné branky. Stav utkání se tak posunul na 1:3. Dvě minuty do konce zkoušela Poruba posadit Dolejše na střídačku a zkusit tak hru v šesti. Burian vyhodil puk přes celé hřiště a u prázdné branky zazvonila tyč. Poruba to ale nechtěla vzdát a tlačila do posledních chvil a Pavelka měl rozhodně co dělat. Skóre už však zůstalo stejné, a tak se nám i po čtvrté podařilo Porubu porazit a vezeme domů cenné tři body, které nám definitivně podepsaly celkové třetí místo v tabulce Chance ligy.

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Myslím, že jsme do zápasu skočili velmi aktivně, nicméně jsme se trošku zastavili vlastní nedisciplínou a hráli jsme první třetinu 8 minut v oslabení a to se odrazilo na prvním inkasovaném gólu. Potom od druhé třetiny jsme se srovnali a myslím, že jsme převzaly otěže zápasu a že jsme koncentrovanou a týmovou hrou ten zápas otočili a v závěru jsme ustáli dlouhé power play soupeře, výbornou defenzivní prací speciálního týmu.

Jiří Režnar – HC RT TORAX Poruba 2011: Zaspali jsme druhou třetinu, ve které byl soupeř výrazně lepší. Hodně bruslil a dostával nás pod tlak. Do třetí třetiny jsme šli za tím, že to srovnáme, měli jsme šance, jenže jejich gólman byl všude a tak trochu nás překabátil. Bohužel poslední zápas základní části odehraný doma jsme nevyhráli, což nás mrzí. I dnes hrál Prostějov prostě dobře. Přišlo hodně diváků, za což děkujeme a věříme, že nás přijdou fanoušci podpořit i v další části sezóny. Teď se připravíme na páteční utkání a pak hlavně na ty nejdůležitější v sezóně – čtvrtfinále.