LHK Jestřábi ProstějovRI Okna Berani Zlín

19.kolo, sobota 5.11.2022

LHK Jestřábi Prostějov - RI Okna Berani Zlín

5:6sn (0:3, 1:2, 4:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Poledna), 46. Jiránek, 54. Malák, 55. T. Jáchym (Zajíc, Jiránek), 59. Vlach (V. Burian) – 7. Kindl (Illéš), 10. Honejsek (Gazda), 16. Frömel, 32. Kubiš (Bartko, Illéš), 34. Ondráček (Honejsek), rozh. náj. Honejsek. Rozhodčí: Lukáš Bejček, Jakub Valenta - Ondřej Polák, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:17. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 5:5, 5:6.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (16.–21. Přecechtěl) – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík, Zajíc – V. Burian, T. Jáchym, Jiránek – Jansa, Vlach, Hašek – Kysela, Venkrbec, Maruna – Přibyl, Skuhrovec.
RI Okna Berani Zlín: Huf (Kašík) – Gazda, Suhrada, Talafa, Bukač, Riedl, Bartko, Zbořil – Honejsek, P. Sedláček, Ondráček (A) – Kubiš (C), Kindl, Illéš – Köhler (A), Gago, Frömel – Luža, Hejcman, Pospíšil.
Soudržnost, houževnatost a bojovnost. To jsou vlastnosti, kterými se dá charakterizovat dnešní výkon našeho týmu. Začátek utkání sice nevyšel podle představ a po patnácti minutách jsme na svého soupeře ztráceli tři branky. To, co si však naši hokejisté schovali na třetí třetinu, dalo do pohybu celý stadion! V posledních patnácti minutách jsme totiž smazali čtyřbrankové manko, a zápas tak pokračoval až do nájezdů. V nich bod navíc vybojoval Zlín.

Úvod zápasu vyšel lépe Zlínu, jehož výběr na náš stadion zavítal po dlouhých 45 letech. Zlínští se prvního gólového úspěchu dočkali už v sedmé minutě, kdy Denis Kindl prostřelil tři obránce i maskovaného Němečka. Odpověď měl na hokejce už o necelé dvě minuty později Filip Jansa, ten však svou ránu neumístil dostatečně přesně. Napodruhé pak jeho pokus zblokoval jeden ze zlínských obránců. Dvoubrankové vedení získali Berani zásluhou Antonína Honejska, který Němečka překonal z bezprostřední blízkosti. Ten musel záhy vytahovat kotouč z branky i potřetí, to, když nedosáhnul na střelecký pokus Šimona Frömela. Nepříznivý vstup do utkání ale nesebral našim hokejistům vervu a bojovnost, a tak se speciálně v červených dresech snažili snížit rozdíl ve skóre. Blízko k tomu byl Tomáš Jiránek, Huf si však s jeho pokusem nadvakrát poradil.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala nátlakem Zlína, proti střele z pravého kruhu si však povyjel a výtečně zasáhl Němeček. Ten se o slovo přihlásil i o pár minut později, kdy zlikvidoval nebezpečnou dorážku hostujícího Gaga, který si stáhl nahození od Bedřicha Köhlera. Němeček však puku vystavil ráznou stopku. Po rychlém přenesení hry se za obranu dostal Tomáš Jiránek, který vyslal svižnou střelu na Hufovu branku. Ta ale nakonec skončila vysoko nad. V polovině utkání už to konečně cinklo, a byl to právě Jiránek, který otevřel střelecký účet našeho týmu. Byl ve správnou chvíli na správném místě a dorážkou se mu podařilo poslat puk za záda zlínského brankáře. Minutu poté se ale do vyložené šance dostali hráči Zlína, a Bendovi tak nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě nedovoleného zákroku. Zlín přesilovku dokázal využít, a to díky Pavlu Kubišovi, kterému na vzdálenější tyč adresoval přihrávku Bartko. Kubiš tak měl lehkou práci a vrátil Zlínu tříbrankové vedení. To Berani ještě navýšili díky teči Ondráčka, který puk do naší brány umístil o dvě minuty později. Do kabiny jsme tak s druhou sirénou odcházeli za stavu 1:5. To ale ještě nikdo na stadioně netušil, že naši hráči neřekli své poslední slovo…

Nástup do třetího dějství proběhl za burácení tribun, které naše hokejisty i za velmi nepříznivého stavu hnaly kupředu. Chorály ještě zesílily při vyloučení Pavla Sedláčka, a náš tým tak mohl sehrát přesilovku. V té jsme tvrdě pálili na Hufa odkud to jen šlo, střelecký úspěch ale přišel pár vteřin po tom, co se hrálo ve vyrovnaném počtu hráčů. Hned po buly se k puku dostal Tomáš Jiránek, který mířil přesně, a střelou zápěstím dostal puk až za brankovou čáru. Tím odstartoval obrovský nátlak, během kterého se ke střele z levého křídla dostal Hašek. Po jeho pokusu se navíc do brány tlačili Jansa a Maruna, skórovat se jim však nepodařilo. Strůjcem další velké šance bylo duo Jáchym + Jiránek. Ti si žabičkou vyměnili puk a druhý jmenovaný ještě vybídl ke střele Viléma Buriana. Jeho ránu ale do své lapačky schoval Daniel Huf. Během této akce se hosté provinili proti pravidlům, a tak po skončení výhody následovala přesilová hra. Navíc dvojnásobná, protože krátce poté fauloval také Bartko, a tak se zlínští museli bránit ve třech. Za mohutné podpory fanoušků jsme ostřelovali zlínskou branku, jak jen to šlo, z početní výhody jsme však nic nevytěžili. Pak se ale začaly dít věci! Na tabuli zbývalo něco málo přes šest minut, když Daniel Malák prostřelil vše, co mu stálo v cestě a snížil na 3:5. Netrvalo to ani minutu, a už se kotouč v bráně Beranů třepotal znovu. Tentokrát zásluhou Tomáše Jáchyma. Ten s citem tečoval střílenou nahrávku Pepy Zajíce, a sklidil tak ovace od téměř tří tisíc fanoušků. Ti nezastavovali, a svými hlasivkami stále víc a víc přikládali pod kotel. Znělo to jak časovaná bomba, když Roman Vlach gólem zakončil akci Buriana, a celý stadion se otřásal v základech. Během posledních patnácti minut se nám podařilo odčinit čtyřgólové manko, a tak nás čekalo prodloužení.

V něm nešťastně dvě trestné minuty obdržel Pepa Němeček, ten však svůj prohřešek v následujících minutách dokázal odčinit. Dvakrát se zdálo, že už je překonaný, fantastickými zákroky však vždy zastavil puk nejpozději na brankové čáře. Když se hra vrátila do formátu tří proti třem, z původních pěti minut už moc času nezbývalo. I tak ale naši hokejisté dokázali ohrozit Hufovu klec, na gól to však nestačilo, a tak o vítězi zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnější hostující hráči, což znamená, že po dnešním zápase do tabulky připisujeme jeden bod.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Dneska jsme prožili hrůzostrašný start. Bohužel náš gólman byl lehce zraněný, což ho hodně limitovalo. Mrzí mě, že jsem musel nasadit gólmana, který nebyl ve stoprocentní formě, ale nikdo nám nepomohl a jiná cesta nebyla. Před třetí třetinou jsme klukům řekli, ať tam nechají před reprezentační pauzou všechno a vyšlo to fantasticky. Nájezdy jeli hráči, kteří si věřili, ale góly jsme nedali. Příště budeme muset zřejmě my trenéři ukázat na ty, co pojedou.

Juraj Jurík - PSG Berani Zlín: První třetina byla opticky vyrovnaná. Na naší straně byla lepší produktivita a na co jsme sáhli, to jsme proměnili. Šli jsme do vedení 3:0. Vstup do druhé třetiny se nám nepodařil, neboť soupeř snížil. Naštěstí jsme si pomohli využitou přesilovkou, odskočili jsme na 4:1 a následně do vedení 5:1. Před poslední třetinou jsme si řekli pár věcí, které jsme bohužel na ledě neplnili. Přišly fauly, odstoupili jsme od důsledné hry, nedohrávali jsme osobní souboje a po kolapsu jsme přišli o bod.