SK Horácká Slavia TřebíčLHK Jestřábi Prostějov

37.kolo, středa 10.1.2024

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Bořuta, Vodný), 29. Dočekal (Bittner, Psota), 43. Psota (Štebih), 53. Psota (Bittner, Dočekal) – 1. Poledna. Rozhodčí: Valenta, Květoň - Jindra, Augusta. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 762. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Michálek, Vodný – Ondráček, Malý, Maty. Svoboda – Frömel, Kučera, Matě. Svoboda – Michalčuk.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Poledna, Drtil, Pohl, Kubeš, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Hašek, Illéš – J. Veselý, Jáchym (A), Jiránek (A) – Slanina, Fronk, Maruna – Ostřížek, Venkrbec (C), V. Burian.
V Třebíči jsme šli do vedení už v první minutě, kdy se přesnou ránou od modré čáry prezentoval Aleš Poledna. Domácí však ještě v úvodní části dokázali srovnat a v polovině zápasu navíc otočit skóre na svou stranu. Získané vedení už Horácká Slavia nepustila, ve třetí třetině ho naopak navýšila, a tak se z Vysočiny i přes výborný začátek vracíme bez bodového zisku.

V utkání proti Horácké Slavii jsme dostáli svého jména a na soupeře určeného pro sedmatřicáté kolo jsme doslova vlétli! Po pětatřiceti vteřinách od úvodního buly se totiž na modré čáře odhodlal ke střele Aleš Poledna, do jehož rány podle původních informací šikovně nastavil svou hokejku Kuba Illéš. Ten stál v před brankovém prostoru, a nejprve byl označen střelcem branky, v průběhu utkání ale došlo po zjištění, že puk letěl čistě, ke změně v zápisu, a tak si své střelecké statistiky vylepšil náš jednadvacetiletý obránce. Proti Horácké Slavili jsme tedy vedení 1:0. V nátlaku jsme mohli téměř ihned pokračovat, jelikož hlavní rozhodčí za podrážení potrestali domácího útočníka Malého, a tak se na ledě začala formovat naše přesilovková formace. Ta se ale nedokázala usadit v útočném pásmu tak, aby mohla sehrát nebezpečnou kombinaci, a i proto Třebíč potvrdila, že v oslabení je čtvrtá nejlepší napříč Chance ligou. V útočném snažení pokračovali naši hráči i poté. Nejprve se do rychlého kontru hnal Forman s Marunou, v polovině utkání pak pozlobil obranu Třebíče Petr Hašek. Necelých pět minut do první sirény ale musela do pozoru obranná čtveřice našeho celku, která měla za úkol vypořádat se s následky faulu Honzy Maruny. Domácí Dočekal však dokázal dostat puk do naší branky a srovnal stav utkání. Oslabení jsme si v závěru úvodní části střihnuli ještě dvakrát, tentokrát už se nám je ale podařilo ustát. Po první dvacetiminutovce tak bylo vyrovnáno 1:1.

Do prostřední periody se přenesla minuta a půl z přesilové hry bílých hvězd, kterou svěřenci trenéra Kamila Pokorného měli k dispozici po nedovoleném zákroku Kuby Kubeše. Hokejisté v barvách Prostějova se však v závěru oslabení trhli do úniku po levém křídle, který vedl Petr Hašek. Ten ale neměl střeleckou slinu, a tak pouze pošetřil čas, aby se na ledě po oslabení mohla srovnat kompletní pětka hráčů. Hra se následně z obou stran poměrně uklidnila. Hráči si dobře plnili své defenzivní povinnosti, a tak se dějištěm většiny akcí stala neutrální zóna. To ovšem neplatilo pro Petra Haška a Honzu Pohla. První jmenovaný zavezl puk do pravého rohu útočné třetiny, odkud jej následně posílal křižně do před brankového prostoru. Tam se Pohl i jako obránce nebál vydat a jelikož jeho pohyb nikdo nečekal, nechybělo moc, aby přihrávku od Haška přetavil v gólovou radost. To se bohužel povedlo až domácímu Dočekalovi, který se v polovině utkání prosadil podruhé v zápase a otočil skóre ve prospěch svého mužstva. Necelých sedm minut před koncem druhé třetiny putoval na trestnou lavici Zdeněk Doležal. Během jeho dvouminutového oddechu pak Jarda Pavelka při přesunu nešťastně posunul svou branku, což bylo vyhodnoceno jako zdržování hry, a tak jsme se domácím museli bránit ve třech. Zkoušku ohněm jsme ale přestáli, což znamenalo, že rozdíl ve skóre byl nadále jednogólový. To platilo i ve chvíli, kdy siréna oznámila konec druhé části.

Problém se ale vyskytl necelé tři minuty po startu poslední dvacetiminutovky. Vedení domácích navýšil útočník Matěj Psota, a tak jsme museli dohánět už dvoubrankové manko. O to se ihned snažil třetí formace vedená Jirkou Fronkem, který to jako centr vzal na sebe a prověřil pozornost brankáře Jekela. Gólman domácích ale proti našemu útočníkovi obstál. V pětačtyřicáté minutě byla na řadě přesilovka našeho týmu, když za vysokou hůl vyfasoval menší trest Radim Ferda. Během početní výhody nejprve z osy hřiště pálil Tomáš Jáchym a o pár sekund později vyslal ránu také Honza Veselý. Jekel jeho ránu jenom se štěstím vyrazil lapačkou těsně mimo branku. Čas se nebezpečně krátil, a i když naši hráči trávili v útočném pásmu poměrně dost času, ne a ne najít recept na třebíčskou obranu, případně maskovaného muže v jejich barvách. Nenapomohl tomu ani fakt, že Kuba Illéš sedm minut před koncem základní hrací doby schytal tvrdou ránu do obličeje a z ledové plochy musel odejít do kabiny za doprovodu zdravotníků. Chvíli na to navíc Matěj Psota přidal další branku na konto Třebíče. Alespoň o korekci skóre jsme bojovali až do samotného konce, vedení o tři branky už ale domácí z rukou nepustili. Z tohoto utkání tak do tabulky žádné body nepřipisujeme.

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Dnes jsme odehráli jedno z nejhorších utkání celé sezóny a budeme doufat, že to je pouze jeden z těch pár zápasů, které se holt každému mužstvu v sezóně nepovedou. Na hodnocení tam toho není. Od prvního střídání, kdy jsme tedy paradoxně dali gól a vedli jsme, tak bych řekl, že jsme tahali za kratší konec. Nebyl tam pohyb, nebyl tam důraz a byl to dnes jednoznačně špatný výkon. To znamená, že z naší strany je potřeba hodit ten zápas rychle za hlavu a chystat se na sobotní zápas. Budeme hrát s lídrem tabulky, uvědomujeme si, že k nám přijede obrovská kvalita a rozhodně se bude na co dívat.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Nebyl to pro nás jednoduchý vstup do utkání, byl hlavně smolný, když jsme z první střely dostali gól. Navíc jsme pak šli i do oslabení, které se nám ovšem povedlo velmi dobře ubránit. Poté se nám podařilo srovnat tempo se soupeřem a zaslouženě jsme srovnali. Ve druhé periodě se nám podařilo odskočit do vedení, nicméně si myslím, že jsme tam měli několik gólových příležitostí, že jsme mohli těch branek dát více. Samozřejmě jsme tam občas udělali nějakou tu chybičku a Prostějov se toho snažil využít, přeci jen na to kvalitu mají. Nicméně jsme podali výborný výkon do defenzívy a hodně situací a střel jsme eliminovali. V poslední třetině jsme to už odpracovali tak, jak jsme chtěli, navíc jsme přidali další dva góly a soupeře jsme do ničeho nepustili.