LHK Jestřábi ProstějovMedvědi Beroun 1933

40.kolo, pondělí 16.1.2006

LHK Jestřábi Prostějov - Medvědi Beroun 1933

2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Zbořil (Kruliš),38. Říha (Kruliš, Piecha) - 17. Sýkora (Křesťan, Eiselt), 47. Šinágl (Tvrzník, Gengel), 48. Eiselt (Sýkora) . Rozhodčí: Šír - Lipina, Záviský . Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla - Sedlák, Kučírek, Kruliš, Kameš, Chvojka, Doseděl - Bařica, Piecha, Luka, Saluga, Říha L., Čech F., Sabela, Řípa, Čech M., Žibrita, Vymazal, Zbořil, Polák
Medvědi Beroun 1933: Handl - Rýgl, Kašák, Vaněček, Trojovský, Braniš, Míka, Sláma, Filip - Gengel, Šinágl, Tvrzník, Horčíčka, Sýkora, Eiselt, Bakrlík, Pajič, Vlček, Sakata, Křesťan, Novotný.
Prostějov v zápase s Berounem nevybojoval důležité body a ztratil tak kontakt s dvanáctou Třebíčí. První polovina utkání se však vyvíjela lépe pro domácí Jestřáby, kteří po brankách Zbořila a Říhy vedli po dvou třetinách 2:1. Svůj hubený náskok ale nebyli v závěrečné části schopni udržet a dovolili tak Berounu otočit stav zápasu na 2:3.

Vhazování před brankářem hostí, Romanem Handlem. Japonská posila v dresu hostí, Junji Sakata. Lukáš Říha zkouší pozornost hostujícího gólmana. Berounský Braniš si sjednává pořádek před svojí brankou. Tomáš Zbořil právě vstřelil první branku zápasu a Jestřábi se ujímají vedení. Tato střela bohužel rozvlnila síť berounské branky ze špatné strany.
Ve 40. kole zavítali do hnízda prostějovských Jestřábů berounští Medvědi a v souboji „predátorů“ nebylo v sázce zrovna málo. Byl to souboj o barážové pozice v tabulce 1. ligy.

Hned po úvodním buly zápasu se berounští nastěhovali do prostějovského obranného pásma a zle domácím zatápěli. Ti se téměř minutu nemohli dostat za polovinu hřiště. Ve druhé minutě utkání se poprvé vylučovalo, když hostující Bakrlík zvednul svou hůl příliš vysoko a byl za to odměněn dvěma minutami. Prostějovský tým sehrál přesilovku aktivně . Ve třetí minutě hledal před bránou Zbořil Řípu, ale ten jeho přihrávku minul. Ve stejné minutě vyslal solidní střelu na berounskou branku Piecha, ale brankář Handl nedopustil změnu skóre. V šesté minutě předvedli pěknou spolupráci Piecha s Bařicou, ale posledně jmenovaný trefil ze slibné šance pouze boční síť. v osmé minutě nebezpečně střílel berounský Pajič, ale Hamrla jeho střelu příklepem vyrazil do rohu. O pár vteřin později zkoušel pozornost Hamrly Rygl, který vyslal střelu z poloviny hřiště, ale prostějovský gólman se nenechal zaskočit. V desáté minutě se opět vylučovalo, tentokrát však na straně Jestřábů, za hákování si šel odpočinout na trestnou lavici Michal Čech. Domácí hráči se však přesilovce Medvědů úspěšně bránili a naopak to byli oni, kdo v konci desáté minuty měl šanci ke skórování. To když Piecha našel pěknou přihrávkou Zbořila, ale ten těsně minul branku Berouna. Po návratu Čecha se prostějovští hráči dostali do tlaku a uzavřeli berounské v jejich obranném pásmu, ale vinou nepřesných přihrávek si nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Za zmínku stojí pouze šance Salugy po přihrávce Michala Čecha, která však skončila mimo tři tyče Handlovy branky. Skóre se poprvé měnilo v polovině čtrnácté minuty, na modré napřáhnul ke střele prostějovský obránce Kruliš a jeho střelu ještě stihnul v pádu tečovat Zbořil mezi betony bezmocného Handla - 1:0. V polovině šestnácté minuty hledal, přihrávkou zpoza brány, berounský Tvrzník Gengela, ale gólman Hamrla mu jeho úmysl překazil vložením betonu do přihrávky. Ještě v téže minutě se naskytla hostům možnost přesilové hry, dvouminutový pohled na hru z prostředí trestné lavice dopřál rozhodčí Říhovi za podražení. Berounským však trvalo pouhých 29 vteřin než přesilovku využili k vyrovnání. Výstavní ránu Eiselta, od modré čáry, tečoval do domácí brány Sýkora. V polovině devatenácté minutě byl vyloučen Medvěd Trojovský, který se proti pravidlům provinil krosčekem. Po osmi vteřinách se mohli Jestřábi radovat, když Zbořil našel, přesnou přihrávkou z rohu kluziště, před brankou volného Salugu, ale ten ve stoprocentní šanci trefil jen Handlovy betony. Těsně před sirénou měl další výbornou šanci, po přihrávce Říhy zpoza brány, Kameš. S jeho střelou měl brankář handl velké problémy, ale nakonec se mu ji podařilo skrýt pod svým tělem.

Hned po začátku druhé třetiny se do šance dostala dvojice domácích hráčů Zbořil - Saluga, Zbořilovu střelu Handl vyrazil a Saluga neměl na dorážku dostatek klidu. Na konci první minuty byl vyloučen domácí Piecha za hákování a berounští uzavřeli Jestřáby v jejich obranném pásmu. Od modré čáry nebezpečně pálil Filip, ale jeho střela šla jen do boční konstrukce, Za malou chvilku si stejný hráč střelu zopakoval, tentokrát mu v cestě stály betony brankáře Hamrly. Zanedlouho se před branku propracoval s pukem Sýkora, ale ani on, střelou nadvakrát, Hamrlu nepřekonal. Na konci třetí minuty si vykoledoval dvouminutový trest berounský Eiselt za podražení, ovšem za celou dobu přesilovky stojí za zmínku pouze nebezpečná střela Říhy, která však minula cíl. V šesté minutě se řítil sám na domácího brankáře berounský Horčička, ale Hamrlu nepřelstil. V této části hry si medvědi vytvořili obrovský tlak a domácí mohli děkovat svému brankáři, který je výrazným způsobem podržel. Hosté si svým tlakem vynutili v polovině deváté minuty další faul, proti pravidlům se tentokrát provinil Sabela, který dostal dvě minuty za držení. Ovšem jejich přesilovka trvala 39 vteřin, když dalším provinilcem se stal hostující Filip a za nedovolené bránění se i on musel poroučet na lavici hanby. Hra ve čtyřech prostějovským hráčům svědčila a výsledkem byly dvě velké šance, které ovšem zůsatly nevyužity. Nejprve Kameš pálil z kruhu do odkryté branky, ale gólman hostí se bleskově stačil přesunout a po 15 vteřinách přihrál Kučírek na modrou čáru Sedlákovi a jeho střela jen o vlásek minula berounskou svatyni. Vzápětí se domácím naskytla šance na krátkou přesilovou hru. Do hry naskočil z trestné Sabela, ale výhoda trvala pouhé 3 vteřiny a domácí Zbořil předvedl efektní hákování, což uznal i rozhodčí a odměnil jej dvouminutovým vyloučením. Hosté měli obrovskou příležitost po střele Šinágla a následné dorážce Gengela, jenže šanci na vedení v zápase propásli. V šestnácté minutě se opět měnil počet hráčů na ledě a to hned dvojnásobně, při avizovaném vyloučení berounského Vaněčka za hákování, se ještě provinil krosčekem Horčička. Domácí nabídnutou příležitost využili a po minutě a 17 vteřinách se po krásné kombinaci na ose Piecha - Kruliš - Říha radovali z vedení v zápase 2:1.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí a ve druhé minutě mířil Říha mezi betony Handla, ale mezírku ke skórování nenašel. Hosté poté začali přebírat iniciativu v zápase a v sedmé minutě si vynutili faul, za podražení šel pykat prostějovský Kučírek. Z přesilovky uběhlo pouhých 40 vteřin když Tvrzník našel před brankou volného Šinágla a ten se nemýlil - 2:2. V osmé minutě střílel nebezpečně Trojovský, Hamrlovi puk vypadnul z lapačky, ale naštěstí pro Jestřáby se dokoulel vedle domácí svatyně. Ovšem o 7 vteřin později se už hosté mohli radovat a domácí smutnit, když Eiselt obkroužil s pukem branku Prostějova a zasunul jej za bezmocného Hamrlu - 2:3. V deváté minutě byl vyloučen hostující Tvrzník za hrubost, ale Prostějov se prakticky za celou přesilovku nedostal do útočného pásma. Další příležitost měl ve třinácté minutě, to se na trestnou lavici podíval Filip za držení hole. Ovšem prostějovští byli tak zdecimováni ztraceným vedením, že přesilovku opět trestuhodně promrhali. Ve čtrnácté minutě byl opět vyloučen berounský hráč Eiselt, tentokrát za sekání a Jestřábi mají minutu a 9 vteřin výhody dvou mužů v poli. Jedinou šancí, která stojí za zmínku byla Krulišova nebezpečná bomba od modré čáry, která se však stala kořistí hostujícího gólmana Handla. Ke konci třetiny prostějovští ve snaze vyrovnat otevírají hru a několikrát musel vyniknout skvěle chytající Hamrla. Minutu před koncem ještě domácí zkoušejí poslední možnost a odvolávají brankáře, ale nenacházejí potřebný klid ani na přihrávku, ani na střelu a tak zápas končí vítězstvím hostů.

Aleš Flašar (trenér domácích):
My jsme dneska podali nejslabší výkon ze všech zápasů za celou dobu co jsem u mužstva. Jsem velice zklamán z dnešního výkonu. Nevím co se dneska stalo z hráči, ale už od začátku jsem sledoval, že to není ono. Před zápasem jsme se snažili hráče namotivovat. Myslím si, že někteří kluci tomu dneska nedali všechno. Možná si mysleli, že Beroun porazíme jednoznačně bez problémů. Já jsem ale očekával těžký zápas. Samozřejmě je to škoda. Měli jsme fůru šancí a dnes nás zradila produktivita. Dnes jsme prohráli hlavně díky tomu, že jsme neproměnili šance.

Leo Gudas (asistent trenéra hostů):
Já si myslím, že to byl bojovný zápas. Obě mužstva předvedla, že umí hrát přesilové hry, protože většina dnešních branek padla z přesilovek. Bylo spoustu vyloučených. My jsme bojovali a myslím si, že v prvních dvou třetinách jsme měli dát více gólů, protože těch šancí jsme měli o trošku víc než domácí. Bohužel jsme je nedali a dostali se do situace takové, v jaké jsme byli a jsme rádi, že jsme zvládli závěr zápasu a získali tři body.