Po Ústí čeká Jestřáby Beroun

Miroslav Klimeš

Pokud se chce Prostějov vyhnout baráži, nesmí na vlastním ledě proti Berounským Medvědům zaváhat. Beroun však ještě stále může pomýšlet na play-off a proto jistě přijede s nejsilnější sestavou. Na velice zajímavou podívanou se můžete přijít podívat na prostějovský stadion v pondělí 16. ledna v 18:00.

Vzájemné zápasy Prostějov – Beroun

Týmy se v letošní sezóně střetli již třikrát a bodově z těchto zápasů zatím vychází lépe Medvědi kteří dokázali vyhrát dvakrát na svém ledě.

K prvnímu utkání zajížděli Jestřábi do Berouna. Zápas pro prostějovské barvy nezačal příliš dobře, protože inkasovali už v druhé minutě a od začátku museli dotahovat. Domácí byli aktivnější a tvořili hru. To však nezabránilo Fojtíkovi, aby z ojedinělé šance vyrovnal na 1:1. Prostějov tento stav držel i po druhé třetině. V závěru posledního dějství se však Jestřábi nechali zbytečně vylučovat a Beroun to potrestal dvěmi brankami. Utkání tak skončilo 3:1 pro domácí.

Druhé utkání se odehrávalo na prostějovském stadionu a bylo pro Jestřáby šťastnější. Prostějov do zápasu vstoupil jak se patří a tlak v úvodu utkání zužitkoval již na začátku 4. minuty, po Vymazalově přihrávce, Hradecký - 1:0! Dále následovala série vyloučeni, ve které se Prostějovu podařilo zvýšit a to z hole Procházky, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě – 2:0. Ve druhé třetině se Medvědům podařilo snížit, ale Jestřábi nepřipustili žádnou možnost na vyrovnání a ještě před koncem druhé části znovu odskočili na rozdíl dvou branek z hole Filipa Čecha. Ten si ve třetí třetině připsal ještě dvě branky a protože Beroun dokázal skórovat už jen jedinkrát odvezl si porážku 5:2.

Třetí utkání zavedlo Jestřáby znovu na berounský led. Bez opor Vladmíra Luky a Roberta Procházky se Jestřábům na ledě Berouna nevedlo. Po třech rychlých brankách domácích se nechal vystřídat gólman Lakosil ale i přes zlepšenou hru ve druhé části a snížení Lubora Dibelky si domácí výsledek pohlídali. V závěru zápasu ještě přidal druhý zásah do sítě brankáře Valenta Řípa, ale dojem z nepovedeného zápasu a porážy 2:6 už nespravil.

Výkony Medvědů v letošní lize

Beroun stále pomýšlí na play-off, ale na osmou postupovou příčku ztrácí již 11 bodů. Proto potřebují k bodům z domácích zápasů připsat i nějaké ze zápasů venkovních. To se jim však v letošní sezóně příliš nedaří a ze zápasů venku si přivezli jen 10 bodů a v této statistice jsou až na dvanáctém místě. Berounu se také vůbec nedaří prodloužení. Z osmi jich prohráli polovinu a ani jednou se jim nepodařilo připsat si k bodu za remízu další za výhru.

Aktuální stav kádru

Dalo by se říct, že Beroun má soupisku týmu pro tento ročník již uzavřenou. Poslední změny v kádru jsou jen návrat Eiselta z měsíční anabáze v Ústí a Lukáše Pabišky z Hradce Králové. Berounští tedy do Prostějova přijedou v plné síle.

Kanadskému bodování v Berouně vévodí Tomáš Sýkora se 17 body. Nejlepší střelec je však s 8 přesnými střelami Václav Eiselt a zároveň se drží na třetí příčce kanadského bodování s 15 body. Mezi oběma se s 16 body pohybuje Petr Šinágl.

Brankářskou jedničkou Medvědů je momentálně Roman Handl. Ten si zachytal v sedmi zápasech, ze kterých si drží průměr obdržených branek na 1,76 a s úspěšnosti se pohybuje nad 96%. Do branky se v Berouně dostává i Pavel Falta, který si zachytal v 10 zápasech a jeho průměr obdržených branek je 1,66 a úspěšnost zákroků přes 95%.

Sestavy z posledních utkání

Prostějov: Hamrla - Sedlák, Kučírek, Kruliš, Kameš, Chvojka, Doseděl - Bařica, Piecha, Luka, Saluga, Čech F., Sabela, Řípa, Čech M., Žibrita, Vymazal, Zbořil, Polák
Beroun: Handl - Rýgl, Kašák, Vaněček, Trojovský, Braniš, Míka, Sláma, Gengel, Šinágl, Tvrzník, Horčíčka, Sýkora, Eiselt, Bakrlík, Pajič, Vlček, Sakata, Křesťan, Novotný.