RI Okna Berani ZlínLHK Jestřábi Prostějov

32.kolo, úterý 27.12.2022

RI Okna Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Ondráček (Hejcman), 26. Kubiš (A. Burian, Z. Sedlák), 36. Kubiš (Kindl), 42. Kubiš, 48. Mrázek (Honejsek), 53. Gazda (Honejsek) – 39. Maruna (Kubeš). Rozhodčí: Jakub Koziol, Ondřej Šudoma - Václav Beneš, Pavel Blažek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2497. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
RI Okna Berani Zlín: Huf (Kašík) – Gazda, Zbořil, Suhrada, M. Novotný, Husa, Talafa, A. Burian – P. Sedláček, Honejsek, Mrázek – Luža, Kindl, Z. Sedlák – Ondráček (A), Hejcman, Kubiš (C) – Zabloudil, Gago, Köhler (A).
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Hamšík, Malák, Kubeš, Bartko, Poledna, Benda – Jiránek (A), Vlach, Veselý – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec (C), Jansa – Jandus, Maruna.
Vstup do povánočního utkání se lépe vydařil domácím Beranům, kteří se zásluhou Jiřího Ondráčka dostali do rychlého vedení. To se Zlínu podařilo ještě dvakrát navýšit díky dvěma trefám Pavla Kubiše. Naši hráči se ale nevzdávali a přesně minutu před koncem prostřední části se jim zásluhou Honzy Maruny podařilo snížit stav utkání na 1:3. Třetí třetinu však opět kontrolovali zlínští hokejisté, kteří nakonec utkání ovládli poměrem 6:1.

Začátek utkání v Baťově městě se z obou stran odehrával v klidném tempu, hra se v prvních minutách sice přelévala z jedné strany na druhou, první větší pozdvižení však vyvolal až nedovolený zákrok Daniela Maláka, a tak se do hry dostala naše obranná čtveřice. Ve vlastním oslabení šikovně vypíchl puk a dostal se do úniku Matouš Venkrbec, jeho střelu ale zneškodnil Daniel Huf. Střelecký účet zápasu otevřeli domácí, konkrétně Jiří Ondráček, který v před brankovém prostoru zužitkoval přihrávku od Darka Hejcmana. V osmé minutě se navíc do velké šance dostal Petr Mrázek, skvělý zákrok proti němu ale předvedl Jarda Pavelka. V polovině první třetiny se na útočné modré čáře napřáhl Tomáš Valenta, jeho rána ale skončila těsně nad brankou Zlína. Chvíli poté zpoza brány vybídl Daniel Malák k zakončení týmového kolegu Matouše Venkrbce, jeho střela ale skončila na betonech domácího gólmana. Značná část prvního dějství se nesla v duchu dobývání středního pásma, přes které se ani jeden z týmů nemohl dostat. Obránci obou celků si dávali velký pozor na to, aby jim do obranné třetiny nikdo neproklouzl. V závěru první dvacetiminutovky se ale našemu týmu útočná třetina otevřela, protože na dvě minuty za faul kolenem putoval na trestnou lavici Bedřich Köhler. Početní výhodu se nám však zužitkovat nepodařilo, a po první třetině jsme si tak do kabiny odnášeli jednobrankové manko.

Druhé dějství krátce po jeho začátku přerušil hvizd rozhodčích, kteří dvěma trestnými minutami za držení potrestali Tomáše Jiránka. V přesilové hře se Pavelkovu svatyni snažil podruhé v zápase dobýt Ondráček, dobře postavené betony našeho brankáře ale byly zásadně proti, a tak jsme i druhé oslabení v zápase přečkali bez úhony. O minutu později na druhé straně zahrozil svou střelou Kuba Kubeš, brankář Huf si ale jeho ránu dokázal najít a ukrýt. Ve dvacáté páté minutě se Zlínu podařilo vstřelit druhou branku v utkání, jmenovitě se o ni zasloužil Pavel Kubiš. S nepříznivým vývojem zápasu se vzápětí snažil pohnout Petr Hašek, který to nejprve zkoušel sám a o chvíli později vybídl ke střele Davida Ostřížka. Ani tahle dvojce ale recept na Daniela Hufa nenašla. Naši hráči za neustálé podpory našich fanoušků, kteří se vydali na Zimní stadion Luďka Čajky spolu s naším týmem, bojovali o každý centimetr ledu, jejich snahu ale pozastavilo oslabení našeho celku, které vzniklo po faulu Viléma Buriana. I v nepříznivém počtu hráčů na ledě se do výborné šance dostal Tomáš Jandus, kterého v zakončení fauloval jeden z bránících hráčů, načež bylo ve prospěch našeho útočníka nařízeno trestné střílení. Samostatný nájezd Janduse ale brankář domácích dokázal zlikvidovat. Pokračovala tak přesilová hra Zlína, ve které se k puku dostal Pavel Kubiš, který svou střelou poslal Berany do tříbrankového vedení. To jsme však ještě před druhou přestávkou dokázali snížit! Při vlastním oslabení se do útočného pásma vydal Jakub Kubeš, který to na Hufa nejprve zkoušel sám. Puk za brankovou čáru sice nedostal, jeho dílo ale dokonal Honza Maruna, který si vyražený kotouč vzal z druhé vlny a rozsvítil za domácí bránou červené světlo.

Hned od první minuty poslední dvacetiminutovky jsme bojovali o vyrovnání, na zteč vydal Tomáš Jiránek s Honzou Veselým. První jmenovaný přes osu předložil puk Honzovi Veselému, který svou trefou ale našel jen lapačku Hufa. Puk se však po téhle akci dostal na hokejky zlínských hráčů, kteří s ním zamířili do našeho pásma a Pavel Kubiš svou třetí trefou večera vrátil Zlínu tříbrankové vedení. Ve stejnou chvíli Jardu Pavelku v naší bráně vystřídal Pepa Němeček. Našim hokejistům přes veškerou snahu nevycházely přechody do útočného pásma, puky vždy o pár centimetrů odskakovaly na opačnou stranu, než by pro nás bylo ideální. Zlín však neubíral na tempu a ve čtyřicáté osmé minutě měl na svém kontě díky trefě Petra Mrázka už pět gólů. Jestřábům se podařilo deset minut před koncem základní hrací doby vybojovat přesilovou hru, kterou ještě umocnilo odvolání našeho brankáře. Při power-playi však došlo ke špatnému střídání, trest za tuto nesouhru šel odpykat Honza Bartko. Přesilovou hru využil Daniel Gazda, a Zlín tak vedl 6:1. To byl nakonec konečný výsledek, kterým utkání třicátého druhého kola skončilo.

Miloš Říha - PSG Berani Zlín: Musím pochválit mužstvo od gólmana až po poslední hráče v sestavě. Všichni šli společně za vítězstvím a udělali parádní práci pro tříbodovou výhru. Předchozí zápasy jsme neodehráli špatně, ale vždy jsme v krizových situacích inkasovali góly. Dnes nás při nich podržel brankář Dan Huf a jeho zásluhou jsme drželi odstup ve skóre. To bylo důležité pro další vývoj utkání. V jeho průběhu jsme se ještě zlepšili i zásluhou toho, že se hráčům konečně zvedlo sebevědomí. Zaslouženě bereme tři body a kluky je potřeba za předvedený výkon pochválit."

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Měli jsme špatný vstup do zápasu. Prvních deset minut jsme vůbec nebyli v pohybu. V okamžiku, kdy jsme se pomalu dostávali do utkání, jsme neproměnili vypracované šance. Bohužel hned z protiútoku a po dalším vhazování jsme inkasovali branky. Dostávali jsme hřebíčky do rakve, až to nakonec skončilo hrůzostrašným výsledkem. Máme dobrou sezonu a na výsledek ze Zlína musíme rychle zapomenout. Věřím, že v domácím zápase se Šumperkem přijde od nás rázná odpověď a rozloučíme se s letošním rokem vítězstvím."