HC Stadion LitoměřiceLHK Jestřábi Prostějov

49.kolo, středa 22.2.2023

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

4:3sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Jícha, 40. Kuťák, 60. Procházka (Guman), rozh. náj. Kuťák – 25. Slanina (Bartko), 26. Veselý (Vlach, Staněk), 39. Pěnčík (Vlach, Hašek) Rozhodčí: Svoboda, Hucl - Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1060. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Černohorský, Výtisk (C), Š. Němec, Kroupa, Holý (A) – Procházka, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, P. Svoboda – Ton, J. Koláček, Berka – M. Vitouch, Pártl, Slavíček.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Maruna, Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Jandus, Venkrbec (C), Jansa – Veselý, Vlach, Illéš.
V první třetině se do akce na obou stranách dostaly speciální týmy jak na přesilovky, tak na oslabení. Střelecké štěstí se ale v této části zápasu přiklonilo pouze na stranu domácích, kteří po dvaceti minutách vedli o jeden gól. Druhou třetinu však náš tým ovládl třemi góly, jedinou černou kaňkou na výkonu v prostředním dějství bylo v jeho samotném závěru proměněné trestné střílení ze strany domácích. Ve třetí třetině oba celky sváděly urputný boj až do samého konce, kdy se Litoměřicím při hře s odkrytými zády podařilo utkání srovnat. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde byly úspěšnější domácí střelci. Ze severu Čech se tak vracíme s jedním bodem.

V úvodu zápasu byl náš tým tím aktivnějším, a tak si brzo, konkrétně už ve čtvrté minutě vybojoval přesilovou hru. V ní však odhadl směr rozehrávky Jícha, který posléze dostal domácí tým do vedení. Litoměřičtí útočníci se ke slovu přihlásili i krátce poté, co se počet hráčů na ledě srovnal, tentokrát však jejich kombinace skončila bezpečně v Pavelkově náruči. To platilo i o akci z poloviny třetiny, kdy pozornost našeho brankáře od modré čáry vyzkoušel Koláček. Ve dvanácté minutě se na led vydal náš speciální tým na oslabení, jelikož dvouminutový trest za nedovolené bránění musel odpykat Matouš Venkrbec. Jednu z nejlepších přesilovek celé Chance ligy jsme ale přestáli a krátce před tím, než se síly na ledě srovnaly, se hra přenesla do domácího obranného pásma, protože Stadion byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. V početní převaze vybídl Honza Bartko ke střele z mezikruží Illéše, který svou ránou vyprášil Královu výstroj, puk za brankovou čáru ale nedostal. Po skončení přesilovky se litoměřičtí hráči opět vydali do našeho obranného pásma, ve kterém vymysleli kombinaci, na jejímž konci musel skvělý zákrok vyrážečkou předvést Jarda Pavelka. To se mu v závěru třetiny také podařilo, a po dvaceti odehraných minutách tak určovala skóre jediná branka, kterou vstřelil domácí Jícha.

O tlak na Litoměřice bylo na začátku prostředního dějství postaráno díky nedovolenému zákroku Jiřího Jebavého, který neuhlídal svou hokejku a provinil se proti pravidlům. Toho se snažil využít Honza Bartko, který vyslal svižnou ránu směřovanou mezi Královy betony, brankář domácích je však na poslední chvíli zaklapnul. Gólman domácích ale kapituloval po akci, kdy nejprve z osy hřiště tvrdě pálil Bartko. Jeho ránu vysoko vyjetý brankář jenom vyrazil, čehož využil Honza Slanina a postaral se o to, že ve dvacáté páté minutě byl stav utkání opět vyrovnaný! O necelé dvě minuty později naši hráči do útočného pásma zavítali znovu. Roman Vlach přes osu hřiště přesně našel u levé tyčky Honzu Veselého, který se zasloužil o překlopení vedení na naši stranu! V polovině zápasu jsme se podruhé v utkání museli bránit litoměřické početní převaze, s tou jsme si však i tentokrát dokázali poradit. Po jejím konci jsme navíc znovu dokázali zahrozit po akci vedené Venkrbcem. Náš kapitán prokázal obrovský přehled, když u levé tyčky našel dobře postaveného Honzu Marunu. Tomu ale při zakončení puk přeskočil čepel, čímž dal domácímu maskovanému muži čas na to, aby se stihl přesunout. Radovat se náš tým však znovu mohl před koncem druhé periody. U gólové akce znovu figuroval Roman Vlach, který přihrávku od Haška posunul na hokejku Martina Pěnčíka. Ten v před brankovém prostoru nastavil svůj pracovní nástroj přesně tak, aby puk skončil za Královými zády. Necelých padesát sekund před koncem třetiny se Litoměřicím podařilo snížit z trestného střílení, a poslední dvacetiminutovka tak slibovala zajímavou koncovku zápasu.

Jednačtyřicátá minuta přinesla vyloučení Honzy Bartka. Při jeho pobytu sice hokejisté Litoměřic dostali puk za Pavelkova záda, dosáhli toho však zcela jasně rukou, a hlavní arbitr utkání tak ihned signalizoval, že tahle branka platit nebude. I nadále se na ledě ale tvrdě bojovalo a na obou týmech bylo vidět, že soupěří o důležité body. Několikaminutová pasáž ve třetí třetině byla vedena jasně v režii našeho týmu a na aktivitě jsme neubírali. Díky tomu jsme si vypracovali několik slibně tvářících se akcí, rozvlnění brankové sítě za Královými zády jsme se ale nedočkali. V polovině třetí třetiny se před střídačkami schylovalo k pěstní potyčce, muži v pruhovaném ale vše včas dokázali urovnat a tresty nařídili jen pro první dva aktéry, a tak se po ledě proháněli čtyři hráči na obou stranách. Nebezpečnou souhrou se v padesáté druhé minutě prezentovalo duo Jáchym a Jiránek, kdy první z dvojice vyzval ke střele svého spoluhráče. Ten však skulinku mezi pravou rukou brankáře a tyčkou nenašel, a skóre se tak neměnilo. To ale neplatilo po závěrečném nátlaku Litoměřic, které se v závěru třetí třetiny odhodlaly ke hře bez brankáře, při které se jim podařilo utkání vyrovnat, a poslat ho tak do prodloužení.

V nastaveném čase byly k vidění šance na obou stranách, nicméně ani jeden z týmů nenašel ve svých řadách gólového spasitele, a zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V těch našly více úspěšných střelců na své straně Litoměřice, a ze zápasu tak bereme jeden bod.

Radim Skuhrovec - HC Stadion Litoměřice: První třetina byla z naší strany celkem vydařená. Bohužel ve druhé třetině jsme si "pospinkali", přišli jsme si zahrát v klidu "hokejíček" a soupeř nás potrestal. O přestávku jsme si k tomu něco řekli a v poslední dvacetiminutovce se náš výkon rapidně zlepšil. Po dlouhé době se nám povedlo využít power play, většinou jsme v těchto situacích inkasovali. V prodloužení jsme pár šancí měli. Jsme rádi, že se nám povedlo urvat dva body. Velkou zásluhu na tom má Tomáš Král, který vychytal nájezdy.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Výsledek je asi spravedlivý. V první třetině byli domácí jasně lepší. Druhou periodu jsme ovládli my a třetí byla vyrovnaná. Bereme bod a jsme spokojení.