LHK Jestřábi ProstějovSK Horácká Slavia Třebíč

26.kolo, sobota 3.12.2022

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Ostřížek (Hašek, V. Burian), 46. Jansa (Valenta, T. Jáchym). Rozhodčí: Rapák, Koziol - Otáhal, Peluha. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 872. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 2:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Kubeš, Poledna, Benda, Pěnčík, Staněk, Hamšík – Mar. Novák (C), T. Jáchym (A), Jiránek (A) – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Jansa, Venkrbec, Slanina – Maruna, Jandus.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), D. Michálek, Krliš – Malý, Vodný, Meluzín – Svoboda, Šilhavý, Michalčuk.
Zápas se soupeřem z Vysočiny přinesl kvalitní hru dozadu od obou celků. Střeleckou formu z Přerova si do dnešního zápasu přenesl David Ostřížek, který svou ránou otevřel skóre utkání. Druhou a poslední trefu v zápase přidal ve třetím dějství Filip Jansa, což v součtu s druhou vychytanou nulou Jardy Pavelky v řadě přineslo našemu týmu tři body do tabulky!

Utkání s Třebíčí probíhalo podobně, jako středeční duel proti Přerovu. Oba týmy vsadily na zodpovědnou hru do defenzívy. Tu třebíčskou mohl náš tým prolomit krátce po začátku utkání, když rozhodčí odpískali faul Daniela Poizla. Prostřelit brankáře hostů se v početní výhodě snažil Slanina společně s Novákem, puk za záda gólmana ale nedostali. O několik minut později se do útoku vydal Honza Maruna, který následně adresoval přihrávku Tomáši Jandusovi. Ten vyslal nebezpečnou střelu forhendem, kterou Mičán musel hasit nadvakrát. Zasáhnout už ale nedokázal proti kanonýrovi Ostřížkovi! Toho v krásné pozici na levém kruhu našel přihrávkou jeho týmový kolega Petr Hašek. Ostřížek neváhal a svižnou střelou nad vyrážečku otevřel skóre utkání. V první dvacetiminutovce si také Třebíč vyzkoušela hru v početní výhodě. Dvě minuty za podražení udělili rozhodčí Vítku Bendovi, obranná čtveřice, která ale záhy nastoupila na led, si v zádech s jistým Pavelkou hravě poradila se vším, co na ni přesilovková formace hostí připravila. Hokejisté Třebíče se snažili naši bránu ohrozit ještě v posledních minutách prvního dějství, projít přes obranný val se ale nikomu z nich nepodařilo, a s první sirénou tak náš tým vedl v zápase 1:0!

Do prostřední části jsme vstoupili jako aktivnější celek. Nejprve se po levém křídle vydal podpořit útok Vítek Benda, jeho akce ale skončila na hokejce jednoho z bránících hráčů. Benda se puku ujal i chvíli poté. Zpoza vlastní branky vyslal průnikovou přihrávku až na útočnou modrou, kde si kotouč přebral Maruna. Tomu ale nevyšla klička, a tak se puku opět zmocnili hosté. Pak se připomněli útočníci Horácké Slavie. David Michálek vyčíhl rozehrávku naší obranné dvojice a následně orazítkoval tyč Pavelkovy branky, puk navíc musel z před brankového prostoru odklidit Filip Jansa. První polovina utkání se pomalu překlápěla v tu druhou, když hru prořízl hvizd píšťalky. Dvě minuty si za podražení vysloužil David Ostřížek, a tak přišla druhá zkouška pro naše obranné kvarteto. V početní nevýhodě to byl ale náš celek, který tahal za delší konec. Byli to jmenovci Jáchym a Jiránek, kteří zavařili Mičánovi v brance Třebíče. Jáchym zpoza branky poslal kotouč přesně na Jiránkovu hůl, tvrdá střela z bezprostřední blízkosti ale skončila v gólmanově výstroji. Po ledě už bruslil vyrovnaný počet hráčů, když se ke slibně vyhlížející střele dostal Vítek Benda! Ten svou ránu mazaně schoval za své spoluhráče, kotouč ale Mičán přeci jen dokázal zastavit. Chvíli na to následovala přesilová hra našeho týmu, jelikož hostující kapitán se dokázal zmocnit puku jen nedovoleným zákrokem. V početní výhodě se k tvrdé ráně od modré čáry dostal kapitán Martin Novák, jeho střelu ale nadzdvihl jeden z obránců. Ke konci druhé třetiny chtěli rozhodčí na trestnou lavici poslat Robina Staňka, vzápětí ale trest na našeho obránce odvolali, neboť hostující Michal Vodný sportovně přiznal, že jeho pád žádný Staňkův zákrok nezavinil. To byl jeden z posledních momentů druhé periody, po jejímž uplynutí náš tým vedl stejně jako po první třetině 1:0.

V začátku poslední části utkání byla na hráčích Třebíče patrná touha stav utkání srovnat. Krliš, Poizl i Vodný si ale postupně vylámali zuby na lapačce Jardy Pavelky, který byl spolehlivým pilířem naší obrany. V pětačtyřicáté minutě chtěl svůj střelecký účet obohatit o přihrávku David Ostřížek, který namazal puk na hokejku Vítku Bendovi. Jeho pumelice však mířila jen do míst, kde byl připravený Jan Mičán. Následoval zámek našeho celku, který vyústil až v to, že Radim Ferda osvobodil svůj tým jen vyhozením puku ze hry, a tak na led zamířila naše přesilovková formace. Té stačila necelá minuta na to, aby rozvířila síť za zády hostujícího gólmana! Filip Jansa zahlédl skulinku mezi pravou rukou a betonem brankáře a trefil přesně! Velký podíl na brance, která nás poslala do dvoubrankového vedení měl ale také výborně clonící Matouš Venkrbec. I přes vstřelený gól si náš tým musel dávat pozor na pokračující nápor hostů, kteří se s prohrou nechtěli jen tak smířit. Hokejisté s jestřábem na dresu se ale dokázali semknout a po zbytek zápasu tvrdě a takticky bránit, čímž v kombinaci s podruhé za sebou fantasticky chytajícím Pavelkou v bráně vybojovali do chanceligové tabulky další tři body!

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Takticky dobře zvládnutý zápas, ale jinak jsme to dnes nebyli my. Neměli jsme takovou tu jiskru, hráli jsme málo na kotouči a k vidění bylo spoustu nepřesností. Důležité jsou každopádně 3 body, protože Třebíč je velmi silný soupeř. Těší nás také samozřejmě 2 zápasy s nulou, což je skvělá vizitka pro celý tým a hlavně pro Jardu Pavelku.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se nám nehodnotí dobře, i když jsme špatně nehráli. Po jedné ztrátě ve středním pásmu domácí rychle otočili hru a my jsme z toho inkasovali první gól. To nás ale nepoložilo, dál jsme se drželi své hry a svého plánu, měli jsme i příležitosti dát branky, ale bohužel se nám to nepovedlo. Gól na 2:0 jsme dostali až ve třetí třetině v oslabení, a v závěru jsme byli vyloučeni na čtyři minuty za vysokou hůl. Proto jsme se pak nedostali ani k powerplay. Opakuji, že jsme neodehráli špatný zápas ale trápí nás teď koncovka. Ve Vsetíně jsme dali jeden gól, doma Litoměřicím dva a dnes žádný. Hlavně na tom teď musíme zapracovat, bez gólů nemůžeme na vítězství pomýšlet. Věřím ale, že to rychle zlomíme, třeba už v pondělí v domácím zápase se Slavií Praha, na které zveme naše fanoušky.