LHK Jestřábi ProstějovVHK ROBE Vsetín

SF3, středa 22.3.2023

LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín

3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Hašek (Ostřížek, Bartko), 26. Venkrbec (Staněk), 35. Jandus (Bartko) – 25. Klhůfek (Holec, Jenáček), 29. Bērziņš (Jonák, Smetana). Rozhodčí: Zavřel, Kubičík - Zídek, Kráľ. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3371. Střely na branku: 17:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Hamšík – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, T. Jáchym (A), Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec (C), Jandus.
VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – O. Němec, Česánek, Kajínek, Jenáček, Smetana, Voženílek, Hryciow – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
První třetina zápasu přinesla převážně taktickou hru a čekání na chybu. Ta druhá už ale byla jiná písnička! Viděli jsme totiž hned pět gólů, za náš tým skórovali Hašek, Venkrbec a Jandus, mezi střelce Vsetína se zapsali Klhůfek a Berzinš. Třetí třetina nabídla obdobný pohled jako ta první. Šance byly na obou stranách, další gól jsme ale neviděli, a s jednobrankovým náskokem jsme si tak došli pro první vítězství v sérii!

Semifinálové klání se po dvou zápasech na Lapači přestěhovalo k nám do Prostějova. V prvních minutách zápasu si oba týmy vyměnily několik útočných akcí, žádná z nich ale nebyla natolik vážná, že by některý z gólmanů pustil puk za svá záda. Po chvíli se vyjasnilo, že v první třetině to bude náš tým, který bude určovat tempo zápasu. Podařilo se nám sehrát několik útočných akcí, na jejichž konci se snažili prosadit střelci naší první formace, Žukov byl ale proti těmto střelám připraven. V deváté minutě došlo k tvrdému střetu mezi Jenáčkem a Marunou, po kterém se náš útočník z ledu zvedal velice těžko. Na střídačku nakonec odjel po svých, byla z toho ale dvouminutová přesilovka. V početní převaze se střelecky prosadit snažil Venkrbec a chvíli po něm Illéš, rozvlnit síť za vsetínským brankářem se jim ale nepodařilo. Pět minut před koncem první periody jsme sledovali hru ve čtyřech hráčích na obou stranách, kdy byli za vzájemné postrkování vyloučeni Staněk a Hořanský. Při zmenšeném počtu hráčů na ledě se ani jeden z týmů nehnal do bezhlavého útoku a hrálo se spíš takticky. Tento trend vydržel až do konce úvodní dvacetiminutovky, po jejímž konci oba týmy zamířily do kabin za bezbrankového stavu.

Vstup do prostřední části jsme zvládli aktivněji než Vsetín a byli jsme za to odměněni! V návaznosti na vybudovaný tlak se nám podařilo zamknout valachy ve své vlastní třetině, kde po střele Davida Ostřížka na brankovišti nikým nehlídaným dorazil puk do brány Petr Hašek! Hostům se ale na trefu našeho útočníka podařilo najít rychlou odpověď, a po střele Klhůfka tak bylo opět vyrovnáno. Ale jen chvíli. V probíhající přesilovce se v před brankovém prostoru dostal k puku Matouš Venkrbec, který na nic nečekal a přesnou střelou zápěstím vrátil našemu týmu jednobrankový náskok. Chvíli na to byl na trestnou lavici poslán autor prvního gólu zápasu, Petr Hašek, který vyfasoval dvouminutový trest. Početní převahu tým z Lapače využil na jejím samém konci, kdy Daniel Berzinš umístil puk k levé tyči Pavelkovy branky. Jak se zápas přehoupl do své druhé poloviny, museli jsme se se hrou v oslabení potýkat znovu. Pobyt Kuby Hamšíka na trestné lavici jsme ale přečkali, a dál se tak hrálo za vyrovnaného stavu. Skóre se ale znovu změnilo při hře pět na pět. U modré čáry zastavil letící puk Honza Bartko, který svou pozici ihned využil ke střele. Tu před Žukovem šikovně tečoval Tomáš Jandus, který se tak stal autorem třetí branky našeho týmu! Jeho gól tak určoval stav po druhé třetině.

Poslední periodu začaly oba týmy ve čtyřech hráčích, čehož se snažil využít Kuba Illéš. Ten se dostal do samostatného úniku, střela mu ale nesedla a branku Vsetína přestřelil. Několik minut na to si dobrou pozici před brankářem našel Filip Jansa, který se snažil dorážet vyražený kotouč, byl už ale moc blízko a trefil jen brankáře Žukova. Nadále jsme pokračovali ve vyvíjení tlaku a díky dobrému napadání pro sebe vybojoval střeleckou pozici z mezikruží Tomáš Jandus. Proti jeho ráně brankář zelenožlutých na poslední chvíli zasáhl svou hokejkou. Pozorný musel být na svém pracovišti ale také Jarda Pavelka, který deset minut před vypršením šedesátiminutového limitu musel svůj levý beton rychle přilepit k ledu po střele Smetany. Tato akce odstartovala závěrečný nápor valachů, při kterém se snažili o vyrovnání zápasu. Když už Vsetín z naší obranné třetiny vyhnal David Ostřížek, stihli naši hráči tak tak prostřídat a už museli hostům znovu vzdorovat. To se jim ale dařilo, bránění náskoku hokejisté s jestřábem na dresu zvládli skvěle po taktické stránce a v zádech s Jardou Pavelkou nedovolili Vsetínu skórovat ani když se valaši snažili prosadit se šesti hráči v poli. V domácím prostředí se nám tak podařilo snížit ztrátu na svého soupeře a od vyrovnání série nás dělí jeden zápas!

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Dlouho jsme čekali na ten první gól a vždycky když jsme se dostali do vedení, tak jsme chvíli na to inkasovali. Poté jsme ale správně zůstali aktivní na modré čáře, přečetli jsme rozehrávku Vsetína a díky teči v před brankovém prostoru jsme si vzali náskok zpátky. Zápas jsme pak díky maximální obětavosti a bojovnosti dokázali dotáhnout do vítězného konce. Jsme zpátky v sérii a zítra do toho jdeme nanovo!

Radim Kucharczyk - VHK ROBE Vsetín: První třetina byla z obou stran opatrná a s minimem šancí. Ve druhé části udělal Prostějov ve své hře spoustu chyb, my také, a oni nás za to potrestali třemi góly. My vstřelili jenom dva. Oba týmy se radovaly v přesilovkách. Ve třetí třetině jsme měli větší střeleckou převahu, celkově byl poměr střel 17:30 pro nás. Vytvořili jsme si tlak, šli za vyrovnáním, ale domácí to v závěru se štěstím přečkali. Po středě vedeme v sérii 2:1 na zápasy a ve čtvrtek chceme získat třetí bod. Na závěr bych chtěl poděkovat vsetínským fanouškům, kteří za námi do Prostějova přijeli a podporovali nás, atmosféra byla skoro jako na domácím ledě.