LHK Jestřábi ProstějovHC RT TORAX Poruba

3.kolo, středa 21.9.2022

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba

3:4sn (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 47. Pěnčík (Jandus), 50. Pěnčík (Burian), 54. Vlach (Jansa, Staněk) – 16. Šoustal, 23. Sedlák (Šoustal, Šlahař), 52. Pšurný (Šlahař, Lemcke), rozh. náj. Pšurný. Rozhodčí: Ondráček, Grygera - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Zajíc, Pěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Routa – Burian, Ostřížek, Jansa – Mar. Novák (C), Vlach, Slanina – P. Machač, Venkrbec, Maruna – Jandus.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Krenželok, Voráček, Sedlák, Mlčák, Dluhoš – Šlahař, Vachovec (C), Šoustal – Berisha, Pšurný (A), Vildumetz – Hrníčko, Hudeček, Gřeš – Střondala, Toman, Christov.
Do utkání s Porubou vešel o něco aktivněji ostravský celek. Hosté se pak v úvodu druhé třetiny dostali do dvoubrankového náskoku, nám se ale díky srdnatému výkonu nakonec podařilo utkání srovnat a dotáhnout až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější střelci hostů. Z utkání s Porubou si tak odnášíme jeden bod.

Zápas se od začátku odehrával ve vysokém tempu na obou stranách. I z toho důvodu na sebe dlouho nenechaly čekat přesilovky. První možnost sehrát početní výhodu jsme dostali v desáté minutě. Během této početní převahy se zkoušeli prosadit Jansa či Valenta, jejich střely ale úspěšně kryl Dolejš. Ve čtrnácté minutě naši hokejisté dostali k dispozici dokonce dvojnásobnou přesilovku, během ní se však do samostatného úprku dostal hostující Tomáš Šoustal, který dokázal protlačit puk přes Pavelkovy betony, a poslal tak Porubu do vedení. V závěru třetiny se pak hra rychle přelévala ze strany na stranu, a jak Pavelka, tak Dolejš se blýskli parádními zákroky. Po první třetině jsme tak proti ostravskému celku prohrávali 0:1.

Krátce po startu druhé periody rozhodčí vyloučil obránce Daniela Maláka, a Poruba se nabídnuté příležitosti chopila. Mezi střelce se svým pokusem od modré čáry zapsal Adam Sedlák, a Poruba tak na začátku druhé třetiny odskočila do dvoubrankového vedení. Při dalším vyloučení na straně hostů už hráči i fanoušci zvedali ruce nad hlavu, když viděli puk za brankovou čárou. Branka nakonec ale nebyla uznána, protože ještě před tím, než se do ní kotouč dostal, byla posunuta mimo svou pozici. V následujících minutách se pak na Dolejše vyřítila dvojice z našeho celku, zakončující Maruna však svou střelou našel pouze připravenou lapačku gólmana Poruby.Tam puk skončil i po střele Tomáše Jáchyma, která byla zároveň tím posledním, co se stalo ve druhé třetině.

Do třetí třetiny jsme i přes nepříznivé skóre nastupovali se vztyčenými hlavami a touhou po vyrovnání. A k tomu Jestřáby nedovedl nikdo jiný, než odchovanec se sedmadvacítkou na drese – Martin Pěnčík. Ten nejprve využil přesilovou hru, když se nikým nebráněný ocitl s pukem na holi v mezikruží, a krásnou prací zápěstím si povodil Dolejše, načež umístil puk do odkryté branky. V prostoru před bránou si Pěnčík dokázal najít místo i o několik minut později, a i tentokrát byl úspěšný. Svůj pokus umístil přesně k tyči porubské branky, kam Dolejš neměl šanci dosáhnout.Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Poruba si totiž vzala vedení zpět v padesáté druhé minutě, a to po úspěšném úprku Pšurného. Naši borci ale odmítli složit zbraně, a dokázali znovu srovnat. Roman Vlach šikovně tečoval nahození, které od modré čáry vyslal Robin Staněk, a Dolejšovi tak nezbylo nic jiného než se smutně ohlédnout do své brány, a vylovit z ní kotouč. Třetí dvacetiminutovku jsme dohráli v signalizované výhodě, a prodloužení jsme tak začali ve čtyřech proti třem.

V nastaveném čase oba celky vsadili převážně na taktickou hru, a většinu času se tedy spíš kombinovalo. Do velké šance se půl minuty před koncem prodloužení dostal Matouš Venkrbec, v duelu s Dolejšem byl však druhý jmenovaný úspěšnější, a tak bylo jasné, že o vítězi napínavého utkání rozhodnou až samostatné nájezdy.

V nich se paní štěstěna přiklonila na hokejky celku z Ostravy, kteří ve svých řadách našli tři úspěšné střelce. Naopak pokusy našich nájezdníků skončili buď v náručí Dolejše, nebo po jejich střelách zacinkala branková konstrukce. Z utkání s Porubou tak nakonec i přes prvotní manko bereme bod.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Bohužel nehrajeme celých 60. minut zápasu. V prvních dvou třetinách jsme hráli špatně, ve 3. třetině jsme tedy stáhli hru na 3 formace, abychom dali mužstvu impuls. Za stavu 2:2 jsme dostali laciný gól, ale naštěstí jsme vyrovnali. Soupeř zaslouženě bral druhý bod po nájezdech, protože jsme nevyužili přesilovku v prodloužení. Další kaňkou je zranění kapitána Martina Nováka, který nedohrál a čekáme na výsledky vyšetření.

Jiří Režnar - HC RT TORAX Poruba 2011: S dvěma body z Prostějova jsme spokojeni, ale mohly být tři. Je to škoda, protože jsme při vedení 2:0 dostali hloupé góly. Takový tým, jaký tady máme, se nesmí po inkasování bát, bohužel jsme dostali další branku. Pak jsme dali na 3:2, už to vypadalo zase lépe, ale přišla další hrubka a 3:3. Přestáli jsme tady sedm oslabení, musíme zlepšit disciplínu. Bylo by špatné, kdyby nás rozhodčí zařadili do škatulky týmů, které jsou ve faulech hodně aktivní.