LHK Jestřábi ProstějovSC Marimex Kolín

41.kolo, středa 25.1.2023

LHK Jestřábi Prostějov - SC Marimex Kolín

3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Jansa (Venkrbec, Poledna), 23. Bartko (Vlach, Illéš), 31. Illéš (Vlach, Bartko) – 57. D. Šedivý (Moravec, Cibák). Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Otáhal, Kučera. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 972. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Valenta, Bartko, Poledna, Malák, Pěnčík, Staněk – Veselý, T. Jáchym, Jiránek – Hašek, Ostřížek, V. Burian – Jansa, Venkrbec, Slanina – Illéš, Vlach, Jandus.
SC Marimex Kolín: Sajdl (Soukup) – Čáp, Piegl, Naar, Aubrecht, Zajíc, Cibák – Z. Král, Morong, Ouřada – Moravec, Korkiakoski, J. Sklenář – T. Jelínek, Matějček, Síla – D. Šedivý, J. Půček.
První třetina zápasu proti Kolínu nabídla několik pěkných akcí, gólu jsme se však nedočkali. Na začátku druhé dvacetiminutovky však úspěšně pálil Filip Jansa, ke kterému se o necelou minutu později přidal Honza Bartko. V polovině utkání se mezi střelce zapsal Kuba Illéš, který svou trefou dal našemu týmu pohodlný tříbrankový náskok. Kolínu se sice ve třetí třetině podařilo skóre zkorigovat, naši hráči však utkání zkušeně dovedli do úspěšného konce.

Hned první minuty zápasu okořenila přesilovka našeho týmu, kterou jsme dostali k dispozici po nedovoleném zákroku ex prostějovského Josefa Zajíce. V početní převaze se krátce po buly dostal do velké šance Honza Veselý, který si našel místo u pravé tyče kolínské branky. Gólovou příležitost však našemu útočníkovi zmařil brankář hostujícího celku. Ke konci přesilové hry zkusil tvrdě vystřelit Martin Pěnčík, ani on však puk za brankovou čáru nedostal. Po našem úvodním tlaku se do tempa dostával také Kolín, a tak se do kontaktu s pukem dostal i Pavelka v naší brance. Ten si poradil jak se střelou od modré, kterou na něj vyslal Cibák, tak s pokusem Moronga, který se o gól snažil z pravého křídla. Po úvodních šancích se herní projev trochu zklidnil a jak čas v první třetině ubíhal, dávaly si obrany obou celků větší a větší pozor na svou modrou čáru. I přesto ale naši hráči dokázali ohrozit brankáře Sajdla, nicméně střely Staňka ani Venkrbce svůj cíl nenašly, a tak první třetina zápasu skončila za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství už ale góly přineslo! Necelé dvě minuty po startu druhé dvacetiminutovky se k puku na obranné modré čáře dostal Venkrbec, který si všiml rozjetého Filipa Jansy. Tomu přihrál kotouč do jízdy a mladý útočník ho dovezl až do útočného pásma, kde nic nevymýšlel a přesnou střelou otevřel skóre zápasu! Na Jansovu branku ani ne o minutu později navázal Honza Bartko, který dostal krásně nabito na osu hřiště, odkud se nemýlil a mohl si užít radost z první vstřelené branky v prostějovském dresu. V polovině utkání se na modré čáře o slovo přihlásil Kuba Illéš, jehož rána bez přípravy doputovala přes skrumáž těl na brankovišti až za Sajdlova záda, a v polovině utkání jsme tak vedli 3:0! Ve třicáté třetí minutě dostal dvě trestné minuty Matouš Venkrbec a náš tým se musel potýkat s oslabením. V něm došlo na situaci, kdy si Pavelka nebyl zcela jistý, kde má puk, čehož chtěl využít Josef Zajíc. To se mu ale nepodařilo, nápor a pokus o kontaktní gól Kozlů jsme tak ustáli. V závěru třetiny se naši hokejisté z gólu radovali počtvrté, jejich křepčení však zarazil hlavní rozhodčí, který branku kvůli hře vysokou holí posoudil jako neregulérní. I tak jsme do kabin po čtyřiceti odehraných minutách odcházeli s třígólovým náskokem.

Kolínu nezbývalo do poslední části základní hrací doby nic jiného, než otevřít hru a pokusit se co nejvíce času strávit v našem obranném pásmu. Hned ze startu střílel na Pavelku Čáp, náš brankář ale v celém zápase předváděl parádní výkon a nejinak tomu bylo i proti této ráně! Hostující tým zařadil ještě vyšší obrátky, když rozhodčí přerušili hru a na trestnou lavici poslali Aleše Polednu, obranná formace však při početní nevýhodě odvedla skvělou práci. V jednapadesáté minutě se do samostatného úniku dostal Král, stopku mu však razantně vystavil Pavelka, který se nenechal pohybem kolínského útočníka rozhodit a s klidem tento nájezd zlikvidoval. V sedmapadesáté minutě se hráčům v barvách Kolína už ale Pavelku překonat podařilo. Sedmnáct sekund po neuznané brance Aubrechta se na brankovišti odrazil puk na hokejku Daniela Šedivého, který měl lehkou práci a z blízkosti doklepl puk za brankovou čáru. Další góly už ale kolínští nepřidali, náš tým odolal závěrečnému tlaku posíleného o hru bez brankáře, a po výsledku 3:1 tak na své konto připisujeme tři body.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Takový zvláštní zápas, přišlo méně fanoušků, na stadionu bylo hodně chladno a my nebyli v tempu. Během 10 minut, kdy jsme hráli dobře ve 2. třetině jsme odskočil do vedení 3:0, a to rozhodlo. Ve třetí třetině jsme byli hodně nezodpovědní a nás hodně podržel Jarda Pavelka. Jsme rádi především za 3 body a věříme, že dnešní výkon byl jenom výjimka.

Petr Martínek - SC Marimex Kolín: Do Prostějova jsme přijeli s cílem bodovat a myslím si, že jsme odehráli celkem solidní první třetinu. Nevím, co se stalo ve druhé třetině, ve které jsme udělali fatální chyby a domácím darovali tříbrankové vedení. Měli jsme tam i nějaké šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Ve třetí třetině už jsme to zkusili tak trochu vabank a myslím si, že jsme si vytvořili i tlak. Ale naše střelecká nemohoucnost a výborný Jaroslav Pavelka v bráně Prostějova rozhodly o tom, že domácí berou tři body. Nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat a my musíme zvednout hlavy a pokusit se bodovat v dalším zápase.