HC Dukla JihlavaLHK Jestřábi Prostějov

44.kolo, středa 1.2.2023

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov

3:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. Menšík (Miškář, Karabáček), 47. Skořepa (T. Havránek), 48. Chlubna (Cachnín, Miškář) – 7. Poledna (Jandus, T. Jáchym), 29. Bartko (Illéš, Ostřížek), 34. Valenta (Ostřížek), 47. Poledna (Hašek, V. Burian), 58. Jandus, 60. Pěnčík (Hašek). Rozhodčí: Hucl, Květoň - Jindra, Maňák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 455. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Dundáček, Haman, D. Kolář, Vala, Bilčík, Kachyňa, Chvátal – T. Havránek (A), Skořepa (C), Handl – Harkabus, Menšík, Karabáček – Meluzin, Miškář, Chlubna – Cachnín, Juda, Tecl.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Bartko, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík – Jiránek, T. Jáchym, Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Veselý, Vlach, Illéš – Maruna.
Vstup do utkání proti Jihlavě byl z obou stran v pomalém tempu, to ale nezabránilo tomu, aby se v sedmé minutě u modré čáry napřáhl Aleš Poledna a otevřel skóre utkání! Ve druhé třetině se k němu na listinu střelců přidali Honza Bartko a Tomáš Valenta, za domácí pak skóre korigoval Menšík. Poslední část nabídla pasáž, během níž v rychlém sledu za sebou dvakrát skórovala Jihlava, trefy domácích hráčů ale prořízl svým druhým gólem v utkání Poledna a pojistku do prázdné branky přidali Tomáš Jandus a Martin Pěnčík. Domů tak vezeme všechny body!

V úvodu zápasu se hrálo v klidném tempu, ani jeden z týmů se nijak zvlášť nehnal do útoku, naopak oba celky volily rozvážné rozehrávky zpoza vlastní brány. Brankáře Jihlavy poprvé prověřil Honza Veselý, kterému puk adresoval Vlach, jemuž se podařilo vystihnout rozehrávku domácích. Střela ale skončila jen v lapačce gólmana Dukly. Náš tým následně přejal iniciativu a hrálo se převážně v obranné třetině Jihlavy, střelecké pokusy Janduse a Slaniny ale gólman domácích viděl a zvládl je zastavit. Krátký už byl ale na ránu Aleše Poledny! Ten dostal nabito od Tomáše Janduse a od modré čáry vyslal ránu bez přípravy, která prosvištěla kolem obránců až za brankovou čáru. Následně jsme se museli bránit početní výhodě soupeře, oslabení jsme ale ustáli bez potíží. Ve třinácté minutě se s pukem na holi ocitl za brankou soupeře Tomáš Jáchym, který rychlím manévrem zkusil překvapit celou jihlavskou obranu. Plány mu ale překazil Beran, který se stihl přesunout ke své levé tyči. V závěru první dvacetiminutovky se na led po faulu Hamana dostala naše přesilovková formace. Té se ale zvýšit vedení našeho týmu nepodařilo, a úvodní třetina tak skončila za stavu 1:0 z našeho pohledu.

Na začátku prostředního dějství se proti pravidlům provinil Robin Staněk, kterému rozhodčí udělili menší trest. Toho využil Matouš Menšík, který svou střelou od modré čáry srovnal stav utkání. Ve dvacáté šesté minutě z levého křídla přihrával Honza Maruna přes osu hřiště na jmenovce Slaninu, jeho následnou střelu ale zblokovali obránci Jihlavy. Ta si několik šancí vypracovala v době, kdy se první polovina zápasu pomalu chýlila ke svému konci. Jarda Pavelka v naší bráně si však puky, které na něj letěly, vždy dokázal najít. Po zásahu pruhovaných mužů, kteří odeslali na trestnou lavici jednoho z domácích hráčů se hra ale přesunula zpátky před Berana. V útočném pásmu se našim hokejistům podařilo sehrát kombinaci, na jejímž konci nedal Honza Bartko střelou nad vyrážečku šanci domácímu gólmanovi, a v polovině zápasu jsme tak znovu vedli! Nedlouho na to se pro individuální průchod do útočného pásma rozhodl David Ostřížek, jehož pokus ještě dorážel Petr Hašek. Ani jeden z forwardů však úspěch neslavil. Naši střídačku však chvíli poté rozradostnil Tomáš Valenta, který z levé strany kluziště propálil vše, co mu stálo v cestě, a brankář Dukly tak potřetí kapituloval! V závěru druhé periody dostal vyšší trest za nebezpečnou hru vysokou holí Honza Slanina. Jeho pobyt na trestné lavici rozdělil klakson, který za stavu 3:1 pro náš tým ukončil prostřední třetinu.

Přenesený trest našeho útočníka se nám podařilo v úvodu poslední dvacetiminutovky ubránit díky dobrému přistupování k hráčům Dukly, ale také dvěma skvělým zákrokům Pavelky! Na druhé straně ledové plochy se proháčkoval do před brankového prostoru Tomáš Jiránek, ten však Berana ani nadvakrát nepřekonal. Čtrnáct minut před koncem základní hrací doby se Jihlavě podařilo vyhrát buly vhazované po Pavelkově pravici, odkud si puk našel cestu ke Skořepovi, který snížil na rozdíl jediné branky. Ten ale nevydržel ani půl minuty. Kotouče se totiž ujal Petr Hašek, který ho křižným pasem naservíroval na hokejku Aleše Poledny a ten se střelou z mezikruží nemýlil! Minutu na to už ale bylo zase všechno jinak. Další branku domácích totiž přidal Tomáš Chlubna. Tlak Jihlavy na vyrovnání sílil, náš tým se ale mohl spolehnout na Jardu Pavelku, který v důležitých chvílích vytáhl ze škatulky uklidňující zákroky. Brankář našeho týmu byl ústřední postavou posledních deseti minut zápasu, kdy srdnatě odolával nepříjemnému náporu hokejistů Dukly. Ti se o vyrovnání v závěru snažili se šesti hráči v poli, hru vabank ale střelou ze středního pásma potrestal Tomáš Jandus, kterého později napodobil Martin Pěnčík. Ze zimního stadionu v Pelhřimově, kde Jihlava letos sehrává své domácí zápasy tak odjíždíme s plným bodovým ziskem!

Viktor Ujčík - HC Dukla Jihlava: My nemůžeme být spokojeni s výsledkem. Měli jsme trochu horši vstup do zápasu, kde během první třetiny jsme začali srovnávat se soupeřem. Byl to zápas nahoru dolů, myslím, že kluci to odmakali, jak to jen šlo. Dali jsme tam nějaké pěkné góly, měli jsme i slušné kombinace v pásmu. Bohužel, když se to lámalo a šlo o gól, tak se nám nepodařilo dát ještě jeden, abychom aspoň srovnali. Kluci dnešní zápas odmakali, já jsem rád, že se nám začínají vracet hráči do sestavy, ještě čekáme na Šika, který dnes dostal od doktorů zelenou, že může začít trénovat. Věřím, že s klukama, co se vrací do sestavy, se nám zvedne kvalita týmu a my takovéto zápasy začneme vyhrávat.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Všechny týmy mají o co hrát, což je určitě dobře. Kredit Jihlavy je dobrý, měla špatnou sérii, ale hráli možná nejvíc oslabení v té soutěži. Ale jsou v každém zápase a my jsme tu museli podat maximálně obětavý výkon a soudržný, na maximální výkon obětavosti až do konce. Rozhodl výborný výkon našeho gólmana, i to, že jsme měli trochu zkušenější hráče a v pravý moment jsme dali ty důležité góly. V závěru to bylo o štěstí, 50 na 50, odrazilo se to na naše hokejky, dali jsme dva góly do prázdné. Klidně to mohlo skončit remízou, mohli jsme tu ztratit body. Dobrá prověrka pro naše hráče před koncem sezony.