HC ZUBR PřerovLHK Jestřábi Prostějov

25.kolo, středa 30.11.2022

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kubeš (Valenta, V. Burian), 40. Ostřížek (Hašek, Valenta), 52. Ostřížek (Hašek, Valenta). Rozhodčí: Micka, Vrba - Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1532. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 0:3.
HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Kudělka (A), Černý, Krisl (C), Chroboček, Novotný, Hrdinka, Ševčík – Jak. Svoboda, Ministr, Doležal – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Dobša, Macuh, Indrák – Goiš, Dvořák, Tarnoczy.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Němeček) – Kubeš, Valenta, Benda, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek (A), Jáchym (A), Novák (C) – Burian, Vlach, Ostřížek – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec, Maruna.
Utkání s Přerovem se pořádně rozběhlo až ve druhé polovině první třetiny. Náš tým se ujal vedení díky kombinaci Valenty a Kubeše, navíc jsme ještě v první třetině zvládli odbránit dvojnásobné oslabení! Ve druhé třetině přidal druhou branku David Ostřížek, který skóroval i v závěrečné dvacetiminutovce. Z derby tak za výhru 3:0 vezeme všechny body!

První minuty druhého letošního derby naši hráči strávili v útočné třetině, střely Jáchyma a Pěnčíka ale přerovskou klec nijak zvlášť neohrozily. Po pár minutách o sobě dal vědět domácí kapitán Krisl, který prověřil Pavelku střelou od modré čáry. Náš brankář ale s přehledem uklidil puk do své výstroje. Z obou stran byla k vidění tvrdá hra u mantinelu, oba celky si navíc dávaly záležet na tom, aby svému soupeři nedali zadarmo ani kousíček ledové plochy. První třetina už odpočítávala svou druhou polovinu, když se přerovští hokejisté řítili na Pavelku v přečíslení dvou na jednoho. Celou situaci ale vyřešil Matouš Venkrbec, který dokázal dobruslit jednoho ze svých soupeřů a znemožnil mu zpracovat přihrávku, která by právě jednoho z domácích dostala do zajímavé střelecké pozice. Naši hráči se hned poté vydali na obhlídku před brankového prostoru Michala Postavy, kombinace Nováka a Jáchyma ale po zásahu brankáře Zubrů skončila v ochranné síti. Chvíli poté už ale návštěva útočného pásma přinesla ovoce! Po přihrávce od Viléma Buriana se k puku dostal Tomáš Valenta, který nikam nespěchal, zvedl hlavu a přesně našel hokejku Kuby Kubeše! Ten nikým nekrytý zasunul puk za brankovou čáru a poslal náš tým do vedení 1:0. Krátce před první přestávkou na trestnou lavici usedl Tomáš Jáchym, kterému se zapletla hokejka pod brusle soupeře. Chvíli po začátku oslabení naši hráči nezvládli střídání a po ledové ploše pár vteřin bruslili v pěti hráčích. To neuniklo pozornosti rozhodčích, a tak se naši hokejisté museli bránit dvojnásobné početní převaze. Hru ve třech ale náš tým zvládl bravurně, a tak jsme po první třetině mířili do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhé třetiny jsme nastupovali za burácení našich fanoušků, kteří nás do MEO Arény přijeli podpořit svými hlasivkami. Začátek druhého dějství opět provázely souboje o střední pásmo a ani jednomu z celků se nepodařilo na delší dobu usadit v útočné třetině. Po pěti minutách se o pozdvižení postaral Hašek, který se spolu s Jansou ocitl v situaci dva na jednoho. Kombinaci těchto dvou hráčů vyřešil střelou druhý jmenovaný, puk ale skončil jen na zadním mantinelu. Nedlouho poté to přerovským stadionem zašumělo, protože odražený kotouč chvíli nikým nekrytý poskakoval našim brankovištěm. Všechno ale svou lapačkou vyřešil Jarda Pavelka. Zanedlouho se do našeho pásma s pukem na holi vydal Indrák, dvojice obránců v našich barvách se ale postarala o to, aby neměl šanci ohrozit naši branku. Následně se náš tým musel bránit další přesilovce Přerova, jelikož dvě minuty za nedovolené bránění rozhodčí udělili Filipu Jansovi. Oslabení jsme ale přečkali bez úhony a krátce poté jsme se přesilové hry dočkali taky. V ní se zkoušeli prosadit třeba Ostřížek a Novák, jejich střely ale za Postavovy záda nedoputovaly. V závěru třetiny Jáchym vyzval od modré čáry k teči Honzu Marunu, ani on ale skóre změnit nedokázal. Už to vypadalo, že stav 1:0 bude platit i po čtyřiceti minutách, proti byl ale David Ostřížek, kterého svižnou přihrávkou vyslal do útoku Petr Hašek! Ostřížek měl možnost nahrávat přes osu, nakonec to ale vzal na sebe, bravurně provedeným blafákem vykoupal gólmana domácího celku a čtyři vteřiny před druhou sirénou poslal náš tým do dvoubrankového vedení!

V začátku třetí periody se při přechodu do útočného pásma rýsovala nebezpečná kombinace Jansa – Jáchym – Slanina, přerovským hráčům se ale podařilo našemu postupu zabránit vypíchnutím puku. Hru následně přerušil hvizd rozhodčího, který poslal na trestnou lavici Tomáše Jiránka a náš tým tak čekala další zkouška ve čtyřech hráčích na ledě. Během početní nevýhody se nám několikrát podařilo osvobodit a celé dvě minuty jsme přečkali bez větších problémů. K tomu výrazně přispěl Jarda Pavelka, který svým betonem včas zareagoval na střelu k tyči, ke které se po přenesení hry přes osu odhodlal Ministr. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby se pravačka hlavního arbitra vyšvihla nahoru znovu a na trestnou lavici byl odeslán Březina. Během početní výhody poslal šikovný kotouč před bránu Vilém Burian, k jeho smůle ale v tu chvíli před přerovskou svatyní nehlídkoval žádný z hráčů v červených dresech. Hrála se poslední desetiminutovka utkání, když přes celé hřiště Petr Hašek nahrál na hokejku Davidu Ostřížkovi! Ten se s pukem opět nepáral. Přerovského obránce se zbavil stahovačkou, následně bekhendem vymetl horní patra Postavovy branky a bylo to 3:0! Na časomíře zbývalo dvacet čtyři vteřin, když rozhodčí nařídili trestné střílení proti našemu celku. Jarda Pavelka si ale zakončení přerovského forwarda pohlídal. Z hanáckého derby tak za vítězství 3:0 bereme všechny tři body!

Robert Svoboda - HC ZUBR Přerov: Hráčům dnes nemáme co vytknout. Soupeř se prosadil individuálně z minima šancí, které bylo. Jeho brankáře se nám nepodařilo překonat ani v přesilovce pět na tři ani při závěrečném trestném střílení. Je to rozpor. Výsledek vypadá jednoznačně, hra z naší strany nebyla špatná – bylo tam úsilí i nasazení. Nula nás ale držela dole. Nedá se nic dělat, dneska jsme poraženi.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Domácí hrají celou sezonu takový play-off hokej. Jednoduše posouvají kotouče, jsou silní v osobních soubojích, hrají hodně týmově a na vlastním ledě jsou silní. Pomohl nám první gól po krásné akci, do té doby jsme hru úplně nekontrolovali, pak jsme se trochu uklidnili. Do druhé třetiny jsme nastoupili dobře a soupeři jsme se v nějakých věcech začali vyrovnávat. Rozhodla druhá branka pár sekund před koncem druhé části, dodala nám poslední kousek sebevědomí. Podali jsme výborný výkon od gólmana, přes obránce po útočníky a takhle by to mělo vypadat pořád. Jsme rádi, že náš tým dokáže hrát i takový silový hokej.