S Kometou svedou Jestřábi boj o postupovou naději

Lubomír Tesař

Po prohře s Rebely se Jestřábům zvýšila ztráta na osmou příčku už na sedm bodů. Hráči Prostějova ale nic nevzdávají a pokusí se v Brně vybojovat vítězství, které by za příznivých podmínek manko umazalo. Lukáš Říha na začátku prosince řekl, že udělá vše proto, aby dovedl Jestřáby do play off. Snad se jeho cíl stal cílem i pro všechny jeho spoluhráče. Zápas Kometa vs. Prostějov začíná v sobotu v 17:00 v hale Rondo.

143:93 Score 123:145
Daniel Hodek 37 (14+23) Nejproduktivnější hráč Lukáš Říha 61(27+34)
Michal Černý (18) Nejlepší střelec Lukáš Říha (27)
Miroslav Barus (25) Nejlepší nahrávač Lukáš Říha (34)
David Appel (+19) Nejlepší hráč v +/- David Všetečka (+1)
Alexandr Lhotský (94min.) Nejtrestanější hráč Lukáš Říha (129min.)
9:2 (Jihlava) Nejvyšší výhra 7:3 (Havířov)
1:4 (Hradec Králové) Nejvyšší prohra 2:8(Hradec Králové)
16,25% Úspěšnost přesilovek 16,72%

Poslední zápas Komety Brno

Havířov - Kometa 1:5

Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1. Branky a nahrávky: 24. Dresler (Rozum, Zdeněk) - 9. Černý (Mikšan), 21. J.Hruška (Černý), 36. Mikel (Šmach, Černý), 39. Mikšan (Kucharczyk, Appel), 60. Mikel (Špelda). Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:10, navíc Galvas 10 OT. Využití: 1:2. Diváci: 884. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

HK Jestřábi Prostějov - HC Kometa Brno 3:6

Kometa si v prvním vzájemném zápase nebrala žádné servítky a po dvou brankách Hodka a jedné Staňka vyhrála první třetinu 3:0. Hodně nelichotivé skóre ale Jestřáby nepoložilo, Pavelek s Říhou vrátili svými přesnými trefami domácím naději. Kometa se v obavách, že by mohla o své vedení přijít, pustila do dalšího náporu. Jestřáby ovšem zradila věc nečekaná, Sedlák si ve 48. minutě v přemíře snahy srazil puk do vlastní brány a bylo z toho opět dvougólové manko. Dotáhnout náskok se pokusil ještě Pavelek, jeho branka znamenala ale jen úpravu skóre. Zkušená Kometa si své vítězství vzít nenechala, naopak přidala ještě další dva zásahy a mohla si tak do tabulky připsat tři body za vítězství 6:3.

.

HC Kometa Brno - HK Jestřábi Prostějov 3:2 .

Utkání začali lépe domácí, když se hned v prvních okamžicích brankou Černého ujali vedení. Prostějov ovšem dokázal po přesných zásazích Říhy a Piechy nepříznivý stav otočit. Jestřábi pak začali bránit a spoléhali se především na brejky, zvolená strategie jim dlouho vycházela a ke vstřelení třetí branky scházely jen centimetry. Ve 48. minutě po teči Vyhlídala ale o svůj těsný náskok přišli, a proto vrhli opět své síly do útoku, jejich snaha však přinesla pouze dvě tyčky. Necelou půlminutu před závěrečnou sirénou zaúřadoval hlavní rozhodčí, jenž nařídil trestné střílení Komety. Samostatného nájezdu se ujal Černý. Ten nezaváhal a zařídil tak velmi šťastné vítězství Brna 3:2.

HK Jestřábi Prostějov - HC Kometa Brno 4:3

Třetí zápas mezi prostějovskými Jestřáby a brněnskou Kometou poznamenaly zbytečné nepřístojnosti v hledišti, a to ve vymezeném prostoru pro hosty. Po odpálení několika dýmovnic a petard, které dopadly na led, musel hlavní rozhodčí zápas za stavu 2:2 na hodinu přerušit. Utkání pokračovalo až po nuceném vyklizení sektoru pro hostující vlajkonoše. Je nutné však poznamenat, že nejvíc špatných věcí nadělala skupinka olomouckých hooligans. Ve zbytku zápasu se hrál výborný hokej s mnoha šancemi na obou stranách, na branky byli nakonec úspěšnější domácí Jestřábi, kteří vydřeli vítězství 4:3, když rozhodující trefu zajistil Říha