Z druhého zápasu se Vsetínem bereme výhru 3:2!

VHK ROBE VsetínLHK Jestřábi Prostějov

přát., úterý 17.8.2021

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

2:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Majdan (Rob, Říha), 51. Klímek (Rob, Jonák) – 12. Rudovský (Kloz, Havlík), 37. Kloz (Novák, Rudovský), 41. Mrázek (Jáchym, Husák). Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3 .
VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Říha, Jenáček J., Smetana, Ondračka, Jenáček Š., Štach (A), Buchta – Klímek, Vítek, Indrák, Hořanský, Majdan, Gago, Vlach, Kucharczyk, Půček, Jonák, Rob, Březina.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Micka) – Klimíček, Vala, Krejčí P., Zajíc, Husák, Havlík – Mrázek, Koblížek, Beránek, Jiránek, Babka, Jelínek, Jáchym, Dubský, Rudovský, Motloch, Kloz, Novák.
V úterý vyjeli Hanáci do Vsetína k odvetě přípravného utkání z minulého týdne. Rychlé vedení domácích z přesilovky vyrovnal ve 12. minutě Rudovský. Ve druhé třetině se jako jediný trefil Kloz, který poslal Jestřáby do vedení. Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky navýšil skóre Hanáků Mrázek. Domácí Valaši dokázali deset minut před koncem snížit na rozdíl jedné branky, vyrovnávací gól však nevstřelili. Hanáci se tak radují z těsné výhry! Další zápas má Prostějov na programu ve čtvrtek na domácím ledě, kdy od 18:00 nastoupí proti Třebíčí.

Do úterního utkání vstoupili lépe domácí, kterým ke hře napomohla vyloučení Jestřábů. V čase 4:10 se právě díky dvojité početní výhodě dostali Valaši do vedení po střele Majdana – 1:0. Pořádně do hry se v plném počtu dostali svěřenci trenéra Tottera až od 8. minuty. Zajíc prověřil přímou ranou od modré vsetínského Málka, ten byl ale pohotový. Svoji ostražitost předvedl gólman Málek i během oslabení svého celku a nedovolil Hanákům vyrovnat. I po přesilovce byli hosté aktivnější. V čase 11:52 nepohlídali Vsetínští Rudovského, který využil přihrávku Kloze – 1:1. V posledních minutách byli aktivnější domácí, kteří kroužili před Bláhou, ale chyběla jim přesná koncovka. Po první třetině šli hráči do šaten za vyrovnaného stavu.

Do druhé části vletěli lépe Jestřábi, kteří si vytvářeli pořádný tlak v obranném pásmu Valachů. Poslat puk za záda Gáby zkoušeli v rychlém sledu za sebou Havlík nebo třeba Krejčí. Následné minuty se nesly v duchu přesilových her. Až do času 36:13 bylo k vidění hned pět přesilových her, a i potom byli Hanáci lepším celkem. Ve 37. minutě vstřelil branku ex-vsetínský Kloz a poslal Prostějov do vedení – 1:2. I když před koncem druhé dvacetiminutovky byli u puku Vsetínští, vyrovnávací branku nedali.

I třetí třetina se povedla lépe hostujícímu celku. Po pouhých patnácti sekundách překonal vsetínského brankáře střelou pod betony Mrázek – 1:3. Ani poté, co se Jestřábi dostali do dvoubrankového vedení, jejich aktivita neslábla. Při vyloučení prostějovského Husáka zvonila v čase 42:36 tyč Bláhovy brány. Na hře Vsetína bylo vidět, že chtějí vyrovnat, prostějovská jednička však svůj tým držela. Ve 48. minutě došlo k vyloučení na obou stranách, a na ledě tak bylo o něco více místa. V čase 50:07 přišlo další vyloučení, tentokrát jen v řadách Jestřábů. Valaši dlouho nečekali, když početní výhodu využil Klímek, který tečoval ránu Roba za bezmocného Bláhu – 2:3. Branka domácí hnala k vyrovnání. V 54. minutě šli Hanáci opět do 4, ale poslat puk do své svatyně domácímu celku nedovolili. V čase 57:12 odvolal Vsetín gólmana Málka a zkoušel to v šesti. Prostějov ale dobře bránil a udržel svoje vedení až do závěrečného hvizdu.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Máme nový tým, takže pro nás dnes výborná příprava. Po týdnu jsme hráli se stejným soupeřem a oba zápasy byly kvalitní. Je vidět, že Vsetín má dobrý realizační tým, má silné speciální formace a výborné gólmany. Pro nás to je dobrá prověrka. Nejvíc si cením toho, že i když to bylo hektické, tak minulý týden jsme také vedli 3:1 a zápas jsme nedohráli a dnes to skončilo 3:2. Puky se v závěru odrážely na naši stranu a uhráli jsme to na 3:2. Nejdůležitější je to pro sebevědomí týmu, protože jsme prohráli s Porubou a nedohráli jsme ten minulý zápas se Vsetínem. Pracujeme na nějakém konceptu, kluci se nebojí hrát a jsou aktivní. Takový chceme hrát hokej.“