SHK HodonínLHK Jestřábi Prostějov

8.kolo, sobota 2.10.2010

SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov

5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Špok (Jurásek, Peš), 23. Kuba (Salajka), 34. Vaškovič (Korotvička), 39. Rehuš, 53. Komárek (Jurásek) - 2. Šebek P., 14. Meidl (Čuřík), 60. Peštuka (Čuřík, Šebek P.). Rozhodčí: Mech - Bilík, Musil. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1250. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3.
SHK Hodonín: Tuček - Flamík, Pokorný, Komárek, Miklík, Salajka, Beňa - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Tomášek, Peš, Zelinka, Kuba, Průdek, Penák
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák - Stříteský, Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Kutmon, Doseděl, Duba, Stejskal, Žajgla, Čuřík, Bartošek, Šebek D., Šebek P., Meidl, Skácel, Kryl
Prostějovským hokejistům vyšla v zápase s Drtiči první třetina, kterou vyhráli 2:1. Domácím se ale podařilo v druhém dějství rychle srovnat a následně se i ujmout vedení. Do šaten už odcházeli Jestřábi s dvoubrankovým mankem a protože oba celky vsítily v posledním části po jedné brance, odjíždí prostějovský tým z Hodonína bez bodů.

SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov
Vstup do utkání, ve kterém se letos poprvé v soutěžním utkání představil i uzdravený Boris Flamík, vyšel lépe hostům z Hané, kteří šli zásluhou povedené individuální akce Patrika Šebka již po osmdesáti vteřinách do vedení. Brzká branka zápasu pomohla a zobou stran byl k vidění krásný hokej plný bruslení a hry nahoru dolů. Na začátku sedmé minuty chybovala obrana Jestřábů, Jurásek získal v rohu puk a ihned přihrával před bránu na osamoceného Martina Špoka, který nastavil čepel naprosto přesně a bylo srovnáno.

Ve dvanácté minutě se už celý stadion radoval, když fanoušci za Slovákovou brankou viděli jasně puk za brankovou čarou. Brankový sudí ale nejspíše chytal lelky, nerozsvítil červené světlo a sudí Mech tak branku neuznal. Podobná situace se po dvou minutách odehrála i na ruhé straně kluziště. Čuřík vystřelil na Tučka, který puk vyrazil před sebe, kde ale stál Radek Meidl a ačkoliv byl v brankovišti, sudí tuhle branku k nevoli domácích fanoušků uznali. A jednobrankovým vedením Prostějova 2:1 také první dějství skončilo.

Po pětatřiceti vteřinách druhé třetiny šel na trestnou lavici hostující Stříteský, který zahákoval Peše. Přesilová hra se domácím moc nedařila, ale když chybělo do konce trestu vyloučeného Jestřába 11 vteřin, přihrál krásně Salajka Michalu Kubovi, který vymetl pavučiny v pravém horním rohu Slovákovy branky. Po vedoucí brance Drtičů se probudilo i domácí publikum, které hnalo své hráče kupředu a vynikající atmosféře, která by se neztratila ani ve vyšších soutěžích, výrazně pomáhala i početná skupina hostujících fanoušků. Rychlý a pohledný hokej pokračoval, šance se střídaly na obou stranách a diváci se museli dobře bavit. Ti domácí se ve třicátéčtvrté minutě mohli navíc i radovat z dalšího gólu.

Korotvičkovu ránu vyrazil Slovák do rohu, kde si na svou hokejku přilepil puk Lubomír Vaškovič, který obelstil všechny bránící hráče hostí v čele s brankářem a svou parádní akci zakončil střelou o téměř opuštěné klece. Hosty mohla do hry dostat po faulu Kuby přesilovka, která začínala přesně tři minuty před koncem druhé třetiny. Oslabení ale hráli domácí skvěle a místo snížení ze strany hostí přišel další zásah Drtičů. Výborně hrající Adam Beňa prokázal své kvality, když přebruslil hostující obranu a pod Slovákovým tělem dostal puk až za čáru. Rozhodčí již potřetí museli řešit situaci, zda spornou branku uznat či ne - tentokráte se rozhodli pro první variantu a Drtiči šli těsně před druhou přestávkou do dvoubrankového vedení.

Ani v poslední třetině nešla kvalita hry dolů a oba týmy dávali do každého souboje úplně všechno. Jak Tuček v bráně SHK tak prostějovský Slovák v kleci si připsali několik důležitých zákroků a ačkoliv se útočníci na obou stranách snažili je pokořit, byli oba dva jako pomyslná zeď mezi třemi tyčemi. Bezbrankový stav poslední části vydržel až do času 52:10. Drtičům se naskytla kraťoučká, dvanáct vteřin dlouhá, přesilovka čtyř na tři, kterou po pouhých sedmi sekundách ukončila trefa Lukáše Komárka, který od modré čáry trefil přesně k levé Slovákově tyči. Sedm minut před koncem měli domácí klidný třígólový náskok, který a zápas se už spíše jen dohrával. Hostům se podařilo vstřelit ještě snižující branku z hole Ivo Pešutky, ale ta přišla až v samotném závěru a po uplynutí šedesáté minuty se tak radovali Drtiči z důležité výhry z pohledu sebevědomí i posunu v tabulce.