BK Mladá BoleslavLHK Jestřábi Prostějov

19.kolo, pondělí 6.11.2006

BK Mladá Boleslav - LHK Jestřábi Prostějov

6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Kočí, 14. Kadlec (Koláček, Paroulek), 27. Kolda (Gajovský), 41. Hlouch (Sýkora), 57. Nouza (Zdráhal), 60. Kolda (Mařík) - 2. Gengel (Pukalovič), 56. Duba (Gengel). Rozhodčí: Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 850 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
BK Mladá Boleslav: Mařík - Bauer, Kolda, Sláma, Majeský, Kočí, Všetečka, Štrach - Beck, Sýkora, Hlouch - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Krupka L., Gajovský, Krupka M.
LHK Jestřábi Prostějov: Jágr - Podešva, Sedlák, Doseděl, Flašar, Pukalovič, Poživil - Pavelek, Říha, Gengel - Duba, Piecha, Grofek - Janeček, Čech, Minařík - Korčák
Na dlouhou cestu do středu Čech neodjel Martin Vojtek, toho tak musel v brance nahradit Jágr, jenž měl v Boleslavi velmi těžkou úlohu a i přes svou snahu musel lovit pětkrát puk ze své sítě. Prostějov se sice gólem Gengela ve druhé minutě dostal do brzkého vedení, ale Mladá Boleslav dokázala ještě do konce první části hry stav otočit. Domácí byli v dalším průběhu zápasu mnohem aktivnější a Jestřáby ve všech směrech přehrávali, což vyústilo v další góly v síti hostujícího Jágra. Jestřábi se v závěru ještě pokusili o malý zázrak, ale branka Piechy znamenala jen kosmetickou úpravu skóre. Boleslav vyhrála na svém ledě nad Jestřáby 6:2.
V boleslavské sestavě se na střídavý start objevil liberecký obránce Kočí a ten už na konci úvodní minuty dal o sobě vědět. V oslabení vyhodil kotouč mimo led a musel na trestnou lavici. Hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, dokonale trojlístek bránících hráčů vyšachovali a Gengel, který do Prostějova na hostování odešel právě z Mladé Boleslavi, otevřel skóre. Domácí ovšem postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou a v 8. minutě srovnali také skóre. Po přihrávce Všetečky pomstil své předchozí vyloučení Kočí. Do vedení pak boleslavský tým poslal kapitán Kadlec, když si najel na přihrávku Koláčka a zblízka podruhé rozsvítil červené světlo za Jágrem. Vyrovnání měl v samém závěru úvodního dějství na své holi Pavelek, tváří v tvář Maříkovi ovšem neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili domácí náporem a ten také ve 27. minutě využili. To si do prostoru vyhrazeném pro pravé křídlo najel obránce Kolda a z úhlu zvýšil na 3:1. Přišly i další příležitosti, gólový efekt však dlouho chyběl. Hlouch pálil nad, Kadlecova individuální akce také neskončila gólem a stejně tak jako jeho dorážka.

Co se domácím nepodařilo v prostřední dvacetiminutovce, přišlo v závěrečné části. Už po pětadvaceti vteřinách nabídl svou chybou prostějovský brankář Jágr a Hlouch příležitost dotáhl do gólového konce. Vzápětí domácí hráli dvojnásobnou přesilovku, ale nevyslyšeli volání diváků o další gólovou trefu. To hosté, v jejichž řadách nejvíce zaměstnával boleslavskou obranu především útočník Říha, se z domácího tlaku vymanili prakticky až v 56. minutě a hned udeřili. Na konci rychlé akce stál Piecha a do prázdné branky vykřesal pro Jestřábi naději – 4:2. Vzápětí ale po přihrávce Zdráhala zpoza branky zvýšil na 5:2 Nouza a vrátil do boleslavských řad klid. V závěru se ovšem hostům naskytla příležitost zkorigovat nepříznivý výsledek. To když mohli hrát 51 vteřin pět proti třem. Vybrali si oddechový čas a poté odvolali také brankáře Jágra. Prostějovští už ale cestu domácích za zaslouženým vítězstvím zkomplikovat nedokázali. Když už totiž hráli domácí se čtyřmi hráči v poli, nasměroval z obranné třetiny puk přímo do prostějovské svatyně Kolda a upravil na konečných 6:2. Bez zajímavosti určitě není skutečnost, že si asistenci připsal gólman Mařík.