HC Kometa BrnoLHK Jestřábi Prostějov

přát., pátek 4.8.2006

HC Kometa Brno - LHK Jestřábi Prostějov

7:4 (3:4, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Miroslav Barus, 13. Petr Foltýn (Petr Obdržálek, Michal Šúrek), 14. Michal Černý (Peter Sojčík), 24. Jiří David (Miroslav Barus), 37. Jan Mikel (Martin Vyrůbalík), 42. Peter Sojčík, 59. Roman Meluzín (Michal Černý) - 4. Vladimír Luka, 6. Jiří Piluša (Zdeněk Pavelek, Tomáš Fendek), 17. Filip Čech (Vladimír Luka), 18. Patrik Flašar. Rozhodčí: Polák. Diváků: 1233. Průběh utkání: 1:0,1:2,3:2,3:4,7:4.
HC Kometa Brno: Kubeš - David, Martínek, Mikel, Vyrůbalík, Karlíček, Rusnák, Špelda - Hodek, Barus, Staněk - Černý, Meluzín, Sojčík - Obdržálek, Šůrek, Foltýn, Hruška.
LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek - Kališ, Flašar, Fendek, Doseděl, Rajnoha, Sedlák, Halouska - Podešva, Pavelek, Říha, Piluša, Čech, Piecha, Luka, Janeček, Štraub, Vymazal, Minařík, Bartošek, Korčár.
Ani ve druhém přípravném utkání nepoznali Jestřábi chuť vítězství. Zatímco před domácími diváky s Kometou slibně remizovali, v odvetě na stadiónu Rondo v Brně kapitulovali sedmkrát a v divoké přestřelce neuspěli. Přitom se vše pro prostějovské hokejisty vyvíjelo slibně a dvakrát v utkání drželi vedení, o další góly do domácí sítě je ale připravil výborně chytající Kubeš. Brno tedy zvítězilo 7:4.
Oba týmy se setkaly i v prvním letošním přípravném duelu - v prostějovské hale skončil zápas smírně 2:2. Totožné skóre však dnes na světelné tabuli svítilo již ve dvanácté minutě. Úvod do utkání byl totiž raketový. Ve druhé minutě ujel Říha, Kubeš jeho pokus kryl, Karlíček si však při obranné práci počínal nejen nedůsledně, ale navíc i nedovoleně. Kometa však přesilovkový nápor hostí rozleptala a Barus po sólovém průniku střelou k tyči poslal domácí do vedení. Ještě však neutichla radost na tribunách, když sudí Polák podruhé vylučoval - tentokrát Mikela. Dvojnásobnou přesilovku hosté po chvilce využili - po sérii neúspěšných pokusů se trefil Luka. Nebylo to zdaleka vše - po chvilce si šel za katr odpočinout již třetí bek domácích - Martínek. Brněnští hokejisté se bránili dlouho, leč nakonec kapitulovali. Po velkém závaru se před Kubešem prosadil Piluša. První obrat byl na světě. Vzápětí měli možnost přesilové hry i domácí, faul Piechy však potrestat nedokázali. Na konci první desetiminutovky ještě podržel Kubeš svůj tým při šanci Čecha, a pak již přišly chvíle domácích. Nejprve ve dvanácté minutě po krásné akci Obdržálka vyrovnal Foltýn, aby vzápětí další obrat dokonal cizelérskou brankou Černý. Ten si krásně vychutnal beka hostí a do levého horního rohu zavěsil. Mezitím stihl dát gól i Prostějov, leč Piecha dotlačil kotouč za Kubeše až po odpískání. Před tím mířil puk z hole Halousky do tyče. Hektická první třetina ještě nebyla u konce, na fanoušky čekal další obrat. V sedmnácté minutě se po chybě v obraně domácích prosadil Čech a bylo opět vyrovnáno. Kubeš v brance domácích musel k tomu všemu přidat i pár výtečných zákroků, za obdržené branky vinu nenesl. Přes svou snahu však remízu do přestávky neudržel - za jeho záda pronikl ještě kotouč z hole Flašara, na který nebylo skrz změť těl vidět. Do kabin se tak šlo po divoké první dvacetiminutovce za stavu 3:4.

Po přestávce se zdálo, že zápas bude pokračovat v podobném duchu - již ve 23. minutě si šla odpočinout hned dvojice hostujících hráčů a nabízenou šanci využil tvrdou ranou David. Ve čtyřech se však již Jestřábi ubránili, a zápas nám pomalu upadl do volnějšího tempa. Za zmínku stojí jen šance hostujícího Janečka a tyčka Vojtkovy klece, kterou nastřelil Mikel. Staronový hráč Komety si však chuť spravil ve 36. minutě - při vyloučení Sedláka přetavil zpětný pas od Vyrůbalíka ve vedoucí branku. Závěr třetiny pak domácí strávili za nadšených ovací tisícovky diváků a v další přesilové hře - vyloučen byl Podešva. Prosadit se však nedokázal ani David, ani muž slavného jména, Darius Rusnák. Po dalším obratu ve skóre tak druhá třetina skončila za stavu 5:4 pro domácí.

Zkrácenou přesilovku v úvodu třetí třetiny mohl využít po šestnácti vteřinách Meluzín, netrefil však poloodkrytou branku. Chvilku poté dal Karlíček Jestřábům šanci na zvrat - během jeho vyloučení však hosté v podstatě nepřekročili modrou čáru.A přišel zákonitý trest - po samostatné akci se dokázal prosadit dnes výborně hrající Sojčík. Následné minuty pak přinesly poněkud ospalý hokej, ze kterého vybočil jen průnik Barusovy formace, zakončený zblokovanou střelou. Poslední desetiminutovka však poté již opět přinesla svižnější hokej, plný šancí a trestů. Střelecký prach však borcům obou týmů již trochu zvlhl, a tak jsme mohli sledovat spíše výtečné zákroky obou mužů v maskách. Hlavně zákrok mladíka Kubeše proti tisíciprocentní šanci Pavelka byl ukázkový. Činil se i Vojtek, leč na jeden z posledních pokusů utkání už stačit nemohl. Černý prokázal, že hraje dnes velký zápas, a s přehledem poslal kotouč na najíždějícího Meluzína, který se příklepem nemohl mýlit. Spolupráce dvou matadorů tak v podstatě ukončila dnešní divoký zápas, konečné skóre 7:4 jasně naznačuje, že oba týmy se soustředily spíše na ofenzívu než na hlídání zadních vrátek. Hráči brněnské Komety se tak letos poprvé loučili se svými fanoušky vítězstvím. Vítězstvím vydřeným - Prostějov dnes totiž také předvedl v útočné fázi solidní výkon, a nebýt některých mistrných zákroků strážce brněnské svatyně Kubeše, mohl zápas dopadnout úplně jinak.