Královští lvi Hradec KrálovéLHK Jestřábi Prostějov

29.kolo, středa 7.12.2005

Královští lvi Hradec Králové - LHK Jestřábi Prostějov

9:2 (3:0, 2:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Roubík (Fořt, Kašík), 2. Volráb (Koudelka, Černý), 6. Černý (Vondráček), 22. Vondráček (Mocek, Černý), 36. Koudelka (Volráb), 47. Roubík (Kašík), 49. Šeda Jan (Domin, Tvrzník), 53. Vondráček (Roubík), 55. Fořt (Kolafa) - 38. Filip Čech (Saluga), 46. Gelačák . Rozhodčí: Kubeš – Kis, Špringl . Vyloučení:4:6, navíc Fojtík (PRO) 10 osobní trest . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0. . Diváci: 1122. Střely na branku:64:25 .
Královští lvi Hradec Králové: Koutský (Dušek) - Kolafa, Blanár, Mocek, Černý, Hendrich, Šeda Michal, (Nedbálek, Suchý Petr) - Fořt. Roubík, Kašík - Vondráček, Koudelka, Volráb - Šeda Jan, Domin, Tvrzník - (Fišer, Diviš).
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra (12. Musil) - Braniš, Kameš, Sedlák, Švrček, Kučírek, Kučera, Piskura - Gelačák, Piecha, Saluga - Čech Michal, Dibelka, Fojtík - Řípa, Luka, Vymazal - Sabela, Žibrita, Čech Filip - Vaškovič.
Hned po jednadvaceti sekundách se Hradec Králové dostal do vedení a svůj náskok dále navyšoval. V 6. minutě už to bylo 3:0 a s Prostějovem to nevypadalo vůbec dobře a obzvlášť když se jim zranil v 11. minutě brankář Hrazdíra. Do branky nastoupila nová posila Tomáš Musil, ten si sice nepočínal nejhůř, ale brankostroji Hradce v poslední třetině nezabránil. Jestřábi si tedy z Čech odváží debakl 9:2.

Úvod první třetiny patřil jednoznačně Energetikům. Ti vedli už v její šesté minutě 3:0. Nejprve otevřel skóre utkání po 21 vteřinách Jaroslav Roubík, neuběhla ani minuta a hostující brankář Hrazdíra lovil puk ze své branky podruhé. Martin Koudelka ho ještě střelou z kruhů nepřelstil, ale dorážející Daniel Volráb už úspěšný byl. V 6. minutě hráli Energetici první přesilovou hru, Roman Vondráček vybídl ke střele na modré Aleše Černého a i jeho dlouhý nápřah zastavila až síť Hrazdírovy klece. Jestřábi zahrozili vážněji poprvé v polovině třetiny, ale Fotíkova dorážka orazítkovala pouze Koutského břevno. V 11. minutě se při jednom z dalších zákroků zranil prostějovský Hrazdíra a na jeho místo nastoupil mladík Musil, ten už do konce úvodní části neinkasoval a tak skončila úvodní dvacetiminutovka stavem 3:0 pro Hradec.

Čtvrtá ukázková branka Romana Vondráčka hned z kraje prostřední části domácí zklidnila, ti se začali soustředit zejména na zadní vrátka, svého náskoku si byli vědomi. Hosté se dostávali na dostřel Koutského branky spíše sporadicky, když už se některý z jejich pokusů dostal až ke hradecké brance, končil u jejího pozorného strážce. V e 36. minutě zvýšil náskok domácích po přihrávce Volrába Martin Koudelka, ten si nabruslil před Musila, položil si ho na led a důrazně pak puk do jeho branky protlačil. V závěru druhé třetiny se dočkali i Jestřábi, téměř stominutovou neprůstřelnost Koutského ukončil Michal Čech.

Ve třetí třetině nejprve hosté snížili z trestného střílení Liborem Gelačákem na 5:2, to však bylo ze strany Prostějova vše. S přibývajícím časem přibývaly i inkasované branky na hostujícím účtu. Energetici si vytvořili drtivý tlak a s ním i další čtyři góly. Nejprve se prosadil podruhé v zápase Jaroslav Roubík, po něm o další dvě minuty zvyšoval už na 7:2 Jan Šeda. V 53. minutě hráli domácí přesilovou hru, rozhodčí navíc signalizoval další vyloučení hostů, puku se zmocnil Roman Vondráček, projel celým hřištěm a Musila překonal taktéž podruhé v utkání. V dohrávající přesilové hře uzavřel skóre středečního zápasu Patrik Fořt, ten dopravil do prostějovské branky přihrávku Tomáše Kolafy. I když si domácí publikum vyžadovalo desátou branku, nakonec svoji svatyni Musil několikrát i více něž s vypětím všech sil uchránil a zápas tedy skončil i tak krásným výsledkem pro Východočechy v poměru 9:2.

Jiří Mička (asistent trenéra Hradce Králové)
První třetinu jsme začali výborně, během čtyř minut jsme vedli 3:0, snažili jsme se poté hlavně neinkasovat a úvodní část hry dohrát s nulou. V té druhé jsme zvýšili na 4 a 5:0, pak jsme ale trošku polevili a dovolili soupeři snížit. Důležitá byla rychlá šestá branka, která další průběh zápasu uklidnila. Podali jsme super výkon, podpořený dobrým výkonem gólamana. Blanár dostal hokejkou do obličeje, má sešitý ret a bude týden mimo hru. Daniela Tvrzníka nemůžeme hodnotit po prvním zápase.

Jaroslav Beck (hlavní trenér Prostějova)
Domácí vlétli do zápasu parádně. Dali dva rychlé góly, následně přidali třetí a to dalo sled celému utkání. Hradec hrál skvěle a my jsme nenašli zbraň dnes vůbec na nic.