Špatná první třetina rozhodla o naší prohře ve Frýdku.

HC Frýdek MístekLHK Jestřábi Prostějov

20.kolo, sobota 20.11.2021

HC Frýdek Místek - LHK Jestřábi Prostějov

5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Komorski (Teper, Christov), 10. Matiaško (Čmiel, Ján Blaško), 11. Komorski, 15. Lyszczarczyk (Komorski, Klimša), 22. Kofroň (TS) – 54. Janeček (Š. Jelínek, Klimíček), 57. Rudovský (Babka, T. Jáchym). Rozhodčí: Koziol, Květoň – Otáhal, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
HC Frýdek Místek: Baroš (Šimboch) – Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš – Kofroň, Peterek, Martynek – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov, David Bartoš, Tadeáš Král – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.
LHK Jestřábi Prostějov: Micka (10. M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – Štefka, T. Koblížek, M. Švec – Š. Jelínek, Janeček, Dubský.
Z Frýdku se vracíme bez bodu. Úvodní třetina na ledě soupeře se nám vůbec nevydařila, naopak domácí hokejisté si v ní vytvořili čtyřbrankové vedení. V prostřední části domácí navýšili na 5:0 z trestného střílení. Ve její druhé polovině jsme se snažili nepříznivý výsledek odvrátit, avšak bez využití. V závěrečné třetině jsme se hodně snažili a nakonec se to vyplatilo. Nepříznivý stav zmírnil Janeček s Rudovským. Následující utkání máme na programu ve středu 24.11., kdy se od 18:00 hodin střetneme na domácím ledě s Benátkami nad Jizerou.

Sobotní zápas začal z obou stran velice opatrně. Po dvou minutách jsme byli potrestáni za hru v šesti. Frýdek si v přesilovce dokázal před Mickovou vytvořit pořádný závar. V čase 3:19 využili domácí převahu jednoho muže. Po střele Tepera od modré čáry se puk dostal ke Komorskimu, který dorazil jej do odkryté branky – 1:0. Chvíli na to měl velkou šanci k vyrovnání osamocený Mrázek, jeho střela ale byla sražena. V 8. minutě se Jáchym s Beránkem dostali do situace dva na jednoho. První jmenovaný ostře vystřelil na frýdeckou branku, Baroš byl však pohotový. V čase 9:07 nahazoval na naši branku Čmiela, Micka puk vyrazil před sebe a do branky ho dotlačil Matiaško – 2:0. Po druhém inkasovaném gólu vystřídala naše lavička brankáře a mezi tři tyče se postavil Altrichter. Po odehrané půl minutě přišla naše první přesilová hra. Jenže jsme ji nesehráli vůbec dobře. Komorski obral o puk prostějovského kapitána Nováka a svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony – 3:0. Domácí se tříbrankovým vedením dostali hodně na koně. V čase 14:37 si Lyszczarczyk najel zpoza branky na pravý kruh, překonal naši obranu a zavěsil do horní části branky – 4:0. Pak jsme měli k dispozici další přesilovku, v ní jsme zkoušeli Baroše překonat, ale marně. Poslední minuty úvodní třetiny jsme měli navrch, ale ke snížení nedošlo.

I na začátku prostřední části jsme se snažili. Pak se ale Bartoš protáhl středem až před naši branku, kde byl zahákován obráncem Babkou. Z tohoto zákroku pramenilo trestné střílení domácího celku, kterého se ujal Kofroň. Ten se rozjel, rozhýbal si brankáře Altrichtera a střelou do spodní poloviny branky dostal puk za čáru – 5:0. V čase 23:40 prudce pálil kanonýr Mrázek, ale střelou minul frýdeckou svatyni. Ve 25. minutě jsme po faulu Jelínka hráli oslabení. V něm náš gólman musel čelit několika obrovským šancím soupeře, který se tlačil k další brance. Od poloviny druhé části jsme začínali být důraznější. Jednu z hodně zajímavých příležitostí vytvořil ve 35. minutě Beránek, který sebral puk frýdeckému hráči na modré čáře, namířil si to na druhou stranu a zpoza branky našel v gólové pozici Jáchyma. Střelu od tohoto útočníka z první brankář Baroš vyrazil. Posléze se na frýdeckou branku rozjel Mrázek, který také střílel mimo. Ke konci druhé dvacetiminutovky to ještě na Bartoše zkoušeli obránci Husák a Krejčí, ale puk za záda gólmana domácích neposlali.

Ve třetí třetině jsme byli my tím aktivnějším týmem. Hned v úvodu dostal Mrázek puk na levé straně, nachystal si jej na střelu a z forhendu vystřelil z levého kruhu. Brankář Baroš byl ale nadále stoprocentní a s nepříjemně letícím kotoučem do horní poloviny branky si poradil. Domácí sem tam vyhodili, ale utkání se i nadále z větší části odehrávalo v jejich obranném pásmu. Dvakrát to na frýdeckého gólmana zkoušel Jelínek, chvíli po něm poslal puk na Baroše Beránek. I přes naši velkou snahu, se nám skóre sobotního zápasu nedařilo upravit. Až v čase 53:36 jsme měli první možnost k oslavě. Jelínek výbornou přihrávkou zpoza branky našel mezi kruhy Michala Janečka, který střelou z první připravil brankáře Baroše o čisté konto – 5:1. I nadále jsme se drželi v útočném pásmu. V čase 56:46 rozvlnil síť frýdecké branky Rudovský, když dostal přihrávku, připravil si puk na střelu a zamířil do pravého horního rohu – 5:2. Od 58. minuty jsme hráli v šesti s prázdnou klecí, ale skóre utkání se už nezměnilo. Z Frýdku tak odjíždíme bez bodů.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Naše špatné starty do zápasu pokračují, tam to byl hrůzostrašný začátek. Měli jsme tam sice nějaké šance, které jsme ale neproměnili. Až na konci druhé třetiny jsme to trošku byli my. V té třetí třetině, kdy už soupeř vede 5:0, tak jsme chtěli tu třetinu alespoň vyhrát. Také jsme nechtěli dopřát jejich gólmanovi v premiéře hned nulu, tak to se nám podařilo. Přirovnal bych to k tomu rčení, jak říkáte dítěti, že nemá šahat na rozpálenou plotnu, že se spálí. A ono si na tu plotnu stejně tu ruku dá. My se dnes takto popálili a já jen teď čekám dobrou reakci týmu, jelikož věřím, že tady máme zdravé jádro. Soupeři k výhře gratulujeme, hrál koncentrovaně a zaslouženě vyhrál.