LHK Jestřábi ProstějovHC Slavia Praha

10.kolo, středa 9.10.2024

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha

1:2p (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 56. Babka (Klimíček) – 39. Veber (Šťovíček), 63. Novák (Havrda). Rozhodčí: Zbyněk Kubičík, Ondřej Šudoma - Jan Vašíček, David Otáhal. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Kavan) – Klimíček, Pilař, Zdráhal, Poledna, Šidlík, Krejčí, D. Svoboda – Karabáček, Kindl, Jiránek – J. Veselý, Honejsek, Illéš – Babka, Kučera, Slanina – Jenčovský, Korčák, Maruna
HC Slavia Praha: Hölsä (Höhlig) – Gaspar, Kočí, Holý, Hrdinka, V. Beran, Veber, Stejskal – M. Beran, Přikryl, Strnad – Novák, Knotek, Šťovíček – Havrda, Polák, Slavík – Zvagulis, Slavíček, Průžek.
V devátém kole Maxa ligy k nám zavítala pražská Slavia. První branka zápasu padla až ve 39. minutě, kdy Štipčáka od modré prostřelil schovanou střelou Veber. Srovnat se našemu týmu povedlo 4. minuty před koncem gólem Jakuba Babky. V prodloužení byli ovšem úspěšnější hosté.

První třetina odstartovala naší převahou, ale větší šance z toho nebyla. První větší gólová šance přišla v páté minutě zápasu, ale naděje uhasil dobrým zákrokem Štipčák. Následně převzala otěže zápasu hostující Slavia, která držela dobrých 5 minut puk a snažila se vstřelit první gól zápasu. V 10. minutě utkání se ovšem kotouče zmocnil Honza Veselý a tvrdou ranou prověřil gólmana pražské Slavie. Největší šanci následně měl navrátilec Honza Maruna, který vypíchl na modré kotouč a jel sám na gólmana, který mu puk ovšem dobře vypíchl. V 16. minutě měla pak Slavia na holi gól, ale obránce Krejčí skvěle zamezil přihrávce před prázdnou klec. Už už se zdálo, že se nic výraznějšího v první periodě nestane, ale v poslední minutě ještě ujel sám na Štipčáka Šťovíček, který na něj ovšem nevyzrál. Po první třetině se tak hrálo bez branek.

Druhá třetina odstartovala aktivitou Prostějova, ale šance z toho nebyla. Ve 25. minutě už však ano! Po dobré přihrávce se dostal do skvělé palebné pozice Jiránek, ale střela skončila těsně mimo. Ve 29. minutě šel na trestnou lavici Jenčovský za příliš mnoho hráčů na ledě. Slavie si vytvořila dobrý tlak, ze kterého následně trefila horní tyč Štipčákovi brány! O 5 minut později jsme dostali početní výhodu také my. První velkou šanci si vytvořil Illéš a následně Kindl, který trefil horní tyč. Branka z toho ani v tomto případě tedy nebyla. Bohužel v 39. minutě tu byl první gól Slavie. Na modré čáře se hezky uvolnil Veber a skrytou střelou prostřelil Štipčáka - 0:1.

Poslední dvacetiminutovka začala tlakem Jestřábů. Z prvních třech střel ovšem za finského gólmana neprošla ani jedna. Ve 47. minutě se dostal do samostatného úniku Slavík, ale Štipčák chytil jak střelu, tak dorážku. Vše změnil v 55. minutě Jakub Babka, který obkroužil útočné pásmo, narazil si s s Klimíčkem a tvrdou ránou prostřelil brankáře Slavie mezi nohy - 1:1! Další větší šance už nepřišla a opět se muselo na zimním stadionu v Prostějově nastavovat.

Hned na startu prodloužení mohl rozhodnout Radek Pilař, ale nadvakrát gólmana hostů nepřekonal. Toho Slavie ovšem využila. Po ztrátě kotouče v útočném pásmu jela v přečíslení dva na jednoho a exprostějovský Martin Novák nedal Štipčákovi střelou do horního růžku šanci - 1:2.

Ivo Peštuka - LHK Jestřábi Prostějov: Zatím nemáme to střelecké štěstí, nic nám tam nechce spadnout. Dnes nemůžu klukům upřít nasazení, bojovnost, ale zkrátka potřebujeme body. Musíme dělat všechno pro to, aby se k nám štěstí přiklonilo a ty body jsme získali. Víme samozřejmě, že jsme dole a potřebujeme se dostat nahoru v tabulce.