LHK Jestřábi ProstějovVHK ROBE Vsetín

21.kolo, středa 16.11.2022

LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín

1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Venkrbec (T. Jáchym) – 32. Přikryl (O. Němec, Sihvonen), 39. Sihvonen (Přikryl, O. Němec), 41. Berger (Rob). Rozhodčí: David Čáp, Jan Hucl - David Otáhal, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Brízgala) – Kubeš, Valenta, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík – V. Burian, T. Jáchym (C), Jiránek (A) – Hašek, Vlach, Jansa – Slanina, Venkrbec, Jandus – Kysela, Čmiel, Maruna.
VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Voženílek, Ondračka, Hryciow, O. Němec, Smetana (A) – Š. Bláha, Jonák (C), Berzinš – Rob, Sihvonen, Přikryl – Berger, Půček, Lichanec – Klímek, Hořanský, Štefka – Vítek (A).
První třetinu zápasu se Vsetínem náš tým strávil převážně v útočném pásmu, ani přes velký tlak se nám však skórovat nepodařilo. Ve druhém dějství se slova ujal Vsetín, kterému se podařilo dát dvě branky. Valaši se znovu prosadili na začátku třetí třetiny a i když jsme ve zbytku poslední části téměř nepustili hokejisty Vsetína z vlastního pásma, výsledek se nám podařilo pouze zkorigovat.

Po dlouhých jedenácti dnech se naše letka představila na domácím ledě. Do prvního dějství jsme vstoupili jako aktivnější celek, hned v úvodu zápasu se do šance tlačil Roman Vlach. Jeho průnik ale nakonec zmařili obránci Vsetína. Chvíli poté se do přečíslení hrnuli Jansa s Haškem. Druhý jmenovaný však svůj střelecký pokus poslal jen do Zhukovovy výstroje. Na naši branku mezitím putovalo několik střel od hráčů Vsetína, pro Brízgalu však šlo o rutinní zákroky. V deváté minutě utkání se poprvé vylučovalo. Hořanský byl na trestnou lavici poslán za podražení, ani přes slibné kombinace se však našim hráčům nepodařilo vybudovat si vyloženou střeleckou pozici. Velká šance přišla krátce po srovnání počtu sil na ledě. Dostal se do ní Matouš Venkrbec, který u pravé tyčky číhal na odražený puk. Ten ale nakonec netrefil ideálně, a tak Zhukov na jeho dorážku stihl zareagovat. Během celé první třetiny byla naše obranná třetina pro Vsetín téměř nepřístupná. Když už se přece jenom Valaši do naší třetiny dostali, stála před nimi lapačka Adama Brízgaly. V závěru první dvacetiminutovky se ještě do šance dostal Filip Jansa, jeho ránu ale svým zákrokem pokryl vsetínský brankář, a po první siréně tak hráči do kabin mířili za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé třetiny dvě trestné minuty obdržel Tomáš Jiránek. Během jeho absence na ledě za Brízgalou zazvonila tyčka, po které rozhodčí pískali znovu. Provinil se Vítek Benda, a naši obranu čekaly krušné chvilky ve třech bruslařích. Jak dvojnásobné, tak následné klasické oslabení ale naši hráči ustáli bez úhony. V polovině zápasu Adam Brízgala nešťastně během zákroku podrazil jednoho ze vsetínských útočníků, za což mu sudí udělili dvě trestné minuty. Už to vypadalo, že i tohle oslabení se našim klukům podaří ustát, v jeho závěru však skóre utkání otevřel Roman Přikryl. Krátce poté jsme přesilovou hru měli k dispozici my. Dobrou kombinaci vymyslel Jáchym společně s Jiránkem, ten ale nestihl doťuknout puk za brankovou čáru. Od té chvíle byl aktivnějším týmem ten hostující. Vsetínu se navíc ještě před druhou sirénou podařilo přidat další branku, konkrétně se prosadil Riku Sihvonen.

Žlutozelení vstoupili lépe i do třetí třetiny. Krátce po jejím začátku se puku ujal Jan Berger, který střelou z levého křídla překonal Brízgalu. O rychlou reakci na branku hostů se pokusil Tomáš Jiránek, při ráně bez přípravy ale zlomil hokejku. Na trestnou lavici byl chvíli poté odeslán Smetana, a jestřábí letka tak na led vyslala přesilovkovou pětku. Během ní to naši hráči na Zhukova zkoušeli ze všech palebných pozic, překonat se jim ho ale nepodařilo. Hvizd rozhodčích znovu prořízl hru deset minut před koncem základní hrací doby. Na trestnou lavici za krosček putoval Jiránek, byl to ale náš tým, který během následujících dvou minut nejvíce ohrozil branku soupeře. Před vsetínským gólmanem se nikým nehlídaný ocitl stále ještě nováček v našem dresu Jakub Kubeš. Kličce v jeho zakončení chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby byla gólová. Pak se role otočily a početní převahu jsme na ledové ploše měli my. Adam Brízgala po vyhraném buly dostal povel odjet na střídačku, a tlak na vsetínskou branku jsme stupňovali víc a víc. Odvolání brankáře se ukázalo jako správný tah, neboť při power playi z před brankového prostoru nekompromisně pod horní tyčku zakončil Matouš Venkrbec. Naši hráči se o zdramatizování zápasu snažili dál. Brízgala byl znovu povolán na hráčskou lavici a poslední minuty utkání jsme se o srovnání rvali ze všech sil. Tomáš Jáchym dokonce smolně trefil horní tyčku soupeřovy branky. I když jsme ve třetí třetině Vsetínu téměř nedovolili opustit vlastní pásmo, dorovnat skóre zápasu se nám nepodařilo, a body z dnešního utkání tak putují na Valašsko.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Trápí nás koncovka, disciplína, přesilovky a to dnes rozhodlo. Nesehráli jsme špatný zápas, ale bylo to o prvním gólu a my měli dost šancí na to, ho dát. Zas jsme dotahovali a to musíme změnit, protože dát první gól je důležité pro vývoj zápasu. Výkon a hra je ale něco, na čem se dá stavět.

Radim Kucharczyk - VHK ROBE Vsetín: Myslím si, že to dnes bylo vyrovnané utkání. Rozhodli jsme ho ve druhé třetině, které nám poslední dobou příliš nešly, a díky přesilovce a důrazu odskočili soupeři na 2:0. Ve třetí části jsme si to trochu zkomplikovali, kdy jsme inkasovali v oslabení. Pak to ale vychytal skvělý Max Žukov, která nás držel celý zápas. Venku jsme zvítězili 3:1 díky týmovému výkonu. Absolutorium zaslouží gólman a Štěpán Bláha. Měli jsme problém v obraně, kde Štěpán zaskočili z pozice útočníka, a zvládl to výborně. Jsme rádi za tři body.