S Třebíčí rozhodlo oslabení ve druhé třetině

SK Horácká Slavia TřebíčLHK Jestřábi Prostějov

36., čtvrtek 4.1.2018

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

4:2 (0:1, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Dolníček (P. Kratochvíl), 34. Gajarský (Paták), 38. Kusko (R. Erat, P. Kratochvíl), 38. Nedbal (R. Erat, Dolníček) – 15. Havlík (Nouza, Divíšek), 55. Divíšek (Nouza) Rozhodčí: Doležal, Barek – Kreuzer, Šperl Vyloučení: 6:8 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 1222 Střely na branku: 26:30
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, Čejka (A), Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček (C), R. Erat (A) – Paták, Kusko, Malec – Mlynář, Ferda, Gajarský – Süss, Matěj Novák, Horký.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – Nouza (A), Divíšek (A), Starý – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Nestrašil, V. Meidl, L. Luňák – Zabloudil, Prokeš, Fiala – Švec.
Prostějov dnes nestačil na rozjetou Třebíč. Za prvním utkáním nového roku dnes zajížděli prostějovští hokejisté do Třebíče. Ta na domácím ledě neprohrála už 10 utkání v řadě a ani Jestřábi je nedokázali zastavit. Po 1.třetině však prostějovská letka vedla po ráně obránce Havlíka, avšak během 2.periody se skóre otočilo na 4:1 pro domácí. Skóre ještě snížil Tomáš Divíšek, ale z následného tlaku se již Jestřábům nepodařilo vyrovnat. Šanci na 3 body budou mít již v sobotu na domácí půdě.

Jestřábi vlétli do utkání o poznání aktivněji, než domácí hrající pod záštitou bílé hvězdy. V půli třetiny měl sice Neužil plné ruce i nohy práce po velmi povedené kombinaci domácích, k otevření skóre ale tato situace nevedla. Hosté se dokázali uvolnit a dokonce ohrozit bránu domácího gólmana. Aktivita domácích byla v 15.minutě odměněna gólem, kdy se Divíšek vydal přes tři čáry do obranného pásma Třebíče a přes Tomáše Nouzu dostal přihrávku až k Ladislavu Havlíkovi, který přesně mířil do tyče Dostálovi brány. Puk se odrazil za záda maskovaného muže Třebíče. Ten se po puku jen ohlédl a hosté šli do vedení. V samotném závěru úvodní periody se ještě před Neužilovou svatyní pokusil zavařit Petr Kratochvíl, ovšem neúspěšně. Hosté tak mohli jít do šaten spokojenější.

Jestřábi pak jakoby v šatnách zapomněli elán. Začátek druhého dějství v jejich podání nevyzníval, domácím naopak vlil čerstvou krev do žil. Na oslabení Prostějova Třebíč ještě odpovědět neuměla, energii z ní ale rychle přetavil v gól David Dolníček a v podstatě tak obdobným scénářem odvětil na gól Jestřábů z první třetiny. Ani další oslabení Prostějova Třebíč neuměla využít, pak ale přišla ledová sprcha v podobě gólu Adama Gajarského a Horáci šli do vedení. Třebíči byla naservírována nabídka, která se neodmítá. Po vyloučení dvou prostějovských hráčů se v situaci 5 na 3 z pohledu domácích postupně trefili Silvester Kusko i Karel Nedbal a výrazně tím obrátili role v zápase.

Hosté se v poslední třetině sice snažili navázat na tu první, gól z toho ale nebyl. Naopak přišlo další vyloučení a místo snahy o zvrat se opět museli bránit. Znovunabytou chuť do hry zkoušeli Prostějovští zužitkovat, prostřelit třebíčského gólmana se jim ale nepodařilo. Zhruba 5 minut před koncem zaplápolal plamínek naděje pro Hanáky. Z těsné blízkosti pošťouchl kotouč do brány Tomáš Divíšek a hosté se nadechli k dlouhému závěrečnému tlaku. Jakub Neužil zápas sledoval už jen jako divák, ale ani šestý muž v poli v barvách Prostějova nedokázal na skóre nic změnit. Prostějov tak v prvním zápase nového roku body domů nepřivezl.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):Dnešní zápas jsme si prohráli sami. Po první třetině jsme měli vést 3:0. Místo toho uděláme ve druhé třetině dvě hrubice, které soupeř potrestal. Zbytek třetiny si odsedíme na trestné lavici a posadíme tím soupeře na koně. Ve třetí třetině jsme byli zase neproduktivní v přesilovkách a šance, které jsme měli, jsme neproměnili.

Jaroslav Barvíř (Horácká Slavia): Dnes jsme nastoupili v hodně pozměněné sestavě. Nastoupili kluci, co hrají v Kometě za juniorku a v druhé lize, protože nás trápí marodka. V 1. třetině si ta hra sedala. Byla tam určitě nervozita, něco jsme si k tomu řekli. Vstřelili jsme branku, zlepšili jsme pohyb, z toho jsme si vytvořili přesilové hry a ty jsme dneska proměnili, jak jsme se dostali do vedení, už jsem tomu věřil, navíc nás výborným výkonem podržel brankář Dostál. Chyby tam byly, ale i s takhle mladými hráči se dá pracovat.