První přípravný zápas skončil remízou 2:2

LHK Jestřábi ProstějovHC Kometa Brno

přát., úterý 1.8.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Kometa Brno

2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Jan Kruliš (Lukáš Říha) 59. Dušan Bařica - 31. Michal Černý (Roman Meluzín), 44. Roman Meluzín (Peter Sojčík). Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek (Hrazdíra) - Fendek, Kruliš, Podešva, Sedlák, Rajnoha, Kališ, Doseděl, Halouska - Piecha, Štraub, F.Čech, Janeček, Vymazal, Piluša, Korčák, Minařík, Říha, Luka, Bartošek, Bařica
HC Kometa Brno: Maláč - Kubeš, Malena, Lhotský, Mikel, Vyrůbalík, Karlíček, Špelda - Rusnák, Moskal, Brančík, Hodek, Sojčík, Meluzín, Černý, Foltýn, Šúrek, Obdržálek
P r o s t ě j o v - Na úvod kolotoče přípravných zápasů se na ledě Prostějova objevila brněnská Kometa. Jestřábi, po týdnu tvrdé dřiny na ledě, předvedli v úterním zápase docela slušný výkon, který ale stačil pouze na remízu. Na obou týmech byla ještě vidět určitá nesehranost, ale i tak měli diváci, kterých přišlo na první srpnový den docela velké množství, možnost vidět pár pěkných akcí. Za Prostějov se v úvodním přípravném zápase trefili Kruliš a Bařica.

První přípravné utkání na sezónu 2006/2007 začalo lépe pro prostějovské barvy. V druhé minutě totiž dostali Jestřábi možnost hrát přesilovou hru, kterou 2 sekundy před jejím koncem využil po Říhově asistenci Jan Kruliš. Kometa Brno se k vetší šanci dostala až v 6. minutě, ale Martin Vyrůbalík nebyl přesný. V 10. minutě měl problémy Martin Vojtek, střelu ihned z buly srazil jen před sebe na brankoviště. K puku se pak snažil dostat Peter Sojčík, kterého nedovoleně zastavil Petr Doseděl. Z následující přesilovky Brna stojí za zmínku pouze tvrdá střela Jana Mikela od modré, ale ta do sítě nepronikla. Poté nádherně uvolnil Říha Filipa Čecha, ale ten nezvládl koncovku a Maláče nepřekonal. Konec třetiny pak ovlivnilo vylučování na obou stranách, ve kterých se ani jeden tým neprosadil.

I do druhé třetiny vkročili Jestřábi lépe, avšak bez gólového efektu.Ve 23. minutě, kdy hrál Prostějov přesilovou hru našel Martin Janeček v dobré pozici před brankou Michala Vymazala, ale Pavel Maláč byl pozorný. Hned na to pálil od modré Říha, jeho střelu tečoval Jiří Piluša těsně mimo. V této části hry mělo navrch domácí mužstvo, ovšem převahu ukončilo vyloučení Michala Bartoška. V přesilovce se prezentoval bombou od modré Lukáš Špelda. Po početní výhodě se do útoku vřítil Roman Meluzín s Michalem Černým, který z kruhů prověřil Martina Vojtka, ten střelu vyrazil jen vedle sebe a pro Petera Sojčíka nebyl problém v čase 30:46 dorazit do odkryté branky. Ihned po vstřeleném gólu došlo ke střídání domácích brankářů a střídající Emil Hrazdíra se zanedlouho po svém příchodu na led blýskl nádherným semaforem při střele Meluzína z kruhů. Ve 38. minutě měl velkou příležitost Vymazal, který po přesné nahrávce od Janečka stál sám před brankářem hostí, ten měl však betony na správném místě. Za chvíli se v podobné šanci ocitl i Filip Čech, ale skóre se mu změnit nepodařilo.

Ve třetím dějství hosté výrazně přidali a podařilo se jim dostat do vedení. Ve 44. minutě nahrál Peter Sojčík před bránu Romanu Meluzínovi, ten se elegantně otočil a zamířil přesně nad lapačku domácího brankáře. Aktivnější hosté si pak vypracovali několik slibných pozic, ale ani Šúrek, ani Karlíček už na Hrazdíru nevyzráli. V 54. minutě se protáhl po levém křídle Tomáš Sedlák, střílenou nahrávkou našel Josefa Štrauba, ale toho opět zastavil jen beton výborného Malače. V čase 56:15 byl za podražení vyloučen Oldřich Kališ, ovšem Kometa si nepohlídala Lukáše Říhu, který se dostával do samostatného nájezdu, a tak musel Rostislav Malena zatáhnout za poslední brzdu a to hákování. Rozhodčí tento faul ocenil dvěma minutami, i když se sám faulovaný domáhal samostatného nájezdu. Po vypršení trestu Kruliše si vzal domácí tým oddechový čas a poté to zkusil bez brankáře v šesti proti čtyřem. Tento risk se domácím vyplatil a ve skrumáži před brankou hostů se nejlépe zorientoval Dušan Bařica, který přehodil bekhendem Maláčovu lapačku. Kometa se ještě snažila stav utkání změnit, ale bezúspěšně.