LHK Jestřábi ProstějovHC Olomouc

51.kolo, pondělí 20.2.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Olomouc

2:1p (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Piecha, 61. Kruliš (Říha, Polák) - 29. Čuřík. Rozhodčí: Jan Skoupý - Pavel Dřínovský, Tomáš Klein. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1
LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla - Kruliš, Chvojka, Kameš, Kučírek, Švrček, Doseděl, Hegegy - Polák, Piecha, Vymazal, Zbořil, Filip Čech, Saluga, Sabela, Říha, Korčák
HC Olomouc: Tihlář - Kříž, Světlík, Faltýnek, Ondrušek, Bartoň, Protivný, Vlček T., Paška - Žajgla, Ministr, Bouz - Smejkal, Najdek, Metlička - Šimo, Čuřík, Hradecký - Kreuzman, Kárný, Frieb.
P r o s t ě j o v - I přes velké šance na obou stranách nepadl v první třetině jediný gól. Diváci si na něj museli počkat až do 25. minuty, kdy se prosadil prostějovský kanonýr Piecha. Téměř v polovině zápasu se trefil dnes dobře hrající Čuřík a srovnal tak na 1:1. Tento stav vydržel až do 60. minuty a utkání tak dospělo až do prodloužení. Sotva však začalo, tak napřáhl k vítězné ráně Kruliš. Jestřábi si tedy připisuj dva body za výhru 2:1 v prodloužení.

Při dvojnásobné přesilovce dal do téhle rány Kruliš hodně síly. Možná až příliš, protože při ní zlomil svou hokejku. Při dvojnásobné přesilovce na druhé straně pálí Faltýnek. Pro změnu při vyrovnaném stavu hráčů pálí od modré Hegegy. Vhazování v obranném pásmu prostějova. Po samostatné akci vstřelil Piecha první gól zápasu.
Zápas 51. kola přinesl do Prostějova očekávané hanácké derby mezi celky prostějovských Jestřábů a týmem HC Olomouc.

Utkání začalo ve velice „dobré a přátelské“ atmosféře, o kterou se starali fanoušci obou mužstev, velice opatrnou hrou. Ani jeden z celků nechtěl dostat první gól, i když k němu často moc nechybělo. Jako první byla nejblíže vsítění branky Olomouc, odpověď ze strany Prostějova na sebe však nenechala dlouho čekat. Hostující brankář Tihlář byl nicméně pozorný. Ve čtvrté minutě si domácí jako první vyzkoušeli hru v početní převaze, když si šel na dvě minuty odpočinout Najdek. V přesilovce domácí několikrát zahrozili, začal Kruliš bombou od modré, s níž měl olomoucký gólman hodně co dělat. Ještě několikrát se musel Tihlář v brance hodně otáčet, aby udržel nerozhodný stav, ale povedlo se mu to. V šesté minutě šel o tom, co se sluší a co ne, popřemýšlet na trestnou lavici olomoucký Paška. Krátce po vhazování vypálil tvrdě Kučírek, ale branky nedosáhl. Když se počet hráčů na ledě opět srovnal, vyzkoušel Karný pozornost Hamrly v brance domácích, ten s námahou puk vyrazil. O další změnu v počtu mužů na ledě se zasloužil prostějovský Doseděl, pomohl si k zastavení protihráče hákováním, což rozhodčí nenechal bez povšimnutí. V této přesilovce si ale hostující celek žádnou výraznější šanci nevytvořil a tak přetrvával i nadále bezbrankový stav. Až v minutě třinácté se olomoucký Ministr rozhodl, že přidělá Hamrlovi něco práce, takže musel brankář Jestřábů puk zachraňovat téměř na brankové čáře. Krátce nato byl za hrubost vyloučen Kruliš. Od modré čáry pálil Faltýnek a Najdek jeho střelu nebezpečně tečoval, ale domácí gólman i tuto zapeklitou situaci vyřešil. V patnácté minutě se prostějovskou arénou opět rozezněla píšťalka hlavního sudího, tentokrát trestal na obou stranách Všiml si totiž nejen hákování Kreuzmana, ale i toho, že Piecha si k upoutání pozornosti rozhodčího trošku pomohl a vyfasoval tedy trest za nesportovní chování. Nedlouho před koncem první části hry ještě stačili hosté zazvonit na konstrukci domácí branky. S touto střelou nemohl Hamrla nic dělat, stálo při něm ale štěstí. Na opačném konci kluziště o sobě dali zase vědět domácí střelci, když po jejich akci byl Tihlář velice rád, že neviděl svítit červené světlo za svou brankou. Už to vypadalo, že se třetina dohraje v klidu, když tu se najednou na pravém křídle zjevil unikající Vymazal a hostující Smejkal ho nemohl zastavit jinak, než nedovoleně. Toho si ale sudí všiml a tak si Jestřábi odnesli dvouminutovou přesilovku do dalšího dějství.

Jejich početní výhoda ale netrvala dlouho, domácí obránci totiž nezvládli situaci na modré a hosté se dostali do úniku. Říha tak neměl jinou šanci, než soupeře zahákovat, za což byl vzápětí také náležitě potrestán a šel si přisednout na lavici hanby, čímž se počet hráčů na obou stranách vyrovnal na čtyři. Obrovskou šanci si ve druhé minutě vypracoval domácí Kučírek, který vypíchl puk a ujížděl sám, avšak v souboji s brankářem hostí neuspěl. Dalším vyloučeným byl hostující Čuřík, ale ani jeho vyloučení nedokázali domácí zužitkovat, a tak byl stav na světelné tabuli stále 0:0. Až v čase 4:22 si prostějovský Piecha usmyslel, že je tento stav už okoukaný, na hranici vlastního útočného pásma tedy sebral kotouč hostujícím obráncům a svůj nájezd nekompromisně proměnil střelou nad ležícího Tihláře. Následně se začala situace více hrotit i na ledě. Po vzájemné šarvátce poslal rozhodčí vychladnout naproti střídačkám Filipa Čecha a jako zástupce hostí Smejkala, oba za hrubost. V minutě osmé dějství druhého se poprvé projevil olomoucký Světlík, načež šel též posedět na lavici, jež byla možná ještě zahřátá od jeho předchůdce. Minuta devátá se stala šťastnou pro hostující celek. Domácímu brankáři se vůbec nepovedla rozehrávka a doslova „namazal“ Čuříkovi a ten ve vlastním oslabení naprosto chladnokrevně vymetl pravou šibenici Hamrlovy klece, čímž srovnal stav na 1:1. Následovala série vyloučení, kterou započal Světlík, sotva se vrátil a připomenul si, jak vypadá střídačka, zamířil zase za katr, pokaždé za nedovolené bránění a netrvalo dlouho, šel si k němu přisednout kamarád Protivný, jenž zvedl svou hůl výše, než bylo záhodno. Jestřábi však nedokázali využít ani dvojnásobnou přesilovku a tak se soupeři rozešli i tentokrát do kabin za smírného stavu.

Hned na úvod třetiny, která bývá obvykle poslední, si objel Tihlářovu svatyni Zbořil, přihrál Piechovi, ale ten z téměř ideální pozice minul. V třetí minutě oslabil svůj celek Vlček, ale zanedlouho se síly opět vyrovnaly, to si šel svůj trest odpykat prostějovský Kameš. O chvíli později nastala pro domácí ale situace, jež se jevila býti prekérní, totiž kamaráda odmítl nechat na trestné lavici samotného Vymazal, a tak měla možnost přesilovky pěti proti třem pro změnu zase Olomouc. Ani hostující celek s touto výhodou však nedokázal řádně naložit. Největší zásluhu na tom, že se nezměnil stav utkání měl ale brankář Hamrla, který se blýskl několika skvělými zákroky. V čase 5:53 rozohnil fanoušky Jestřábů hlavní sudí tím, že neuznal branku, které domácí hráči dosáhli podle jeho mínění až poté, co už byla hra jednou přerušena. Na obou celcích bylo vidět, jak jim postupně docházejí síly a hra začala poněkud ztrácet náboj, možná již hráči pomýšleli na možné prodloužení a chtěli tak šetřit síly. Zaháněli se tedy z jednoho pásma do druhého. Tento styl hry trval až do času 12:13, kdy se Světlíkovi opět zastesklo po pohledu na své fanoušky. Provinil se podražením, což rozhodčí ocenil dvěma minutami a hráč se tak mohl nerušeně kochat. V přesilovce Prostějov nedokázal nijak výrazněji ohrozit branku soupeře. Hamrlovu lapačku náležitě provětral olomoucký Kříž, když vyslal na branku poměrně vysokou střelu. Obě mužstva už dohrávala zápas s jistotou alespoň jednoho bodu pro každého. Těsně před koncem se ještě dostal do šance Říha, ale ani ten nebyl úspěšný a zápas tak v normální hrací době skončil nerozhodně.

Krátce po začátku prodloužení se stal králem večera prostějovský hráč Kruliš, který si sjel s pukem od modré čáry až před gólmana Tihláře a podařilo se mu tento malý kousek černé gumy prostrčit až do sítě. V tento moment hala explodovala nadšením a hráči s jestřábem na prsou opouštěli led za bouřlivých ovací ozývajících se z domácích částí tribun.

Jaromír Píchal (HC Olomouc):Myslím, že náš výkon nebyl úplně na sto procent, ale ta představa, že hrajeme za dva dny play off a ještě s takovým těžkým soupeřem jak je Ústí, tak tomu ten zápas odpovídal. Hráli jsme na čtyři pětky a chyby byly na obou stranách, bylo hodně vyloučených a právě ty fauly nám braly hodně času pro hru. Na druhou stranu hrajeme na 4 pětky už druhý, nebo třetí zápas a měli bychom se dostat do nějaké pohody. Těch zápasů je ale hodně a kluci si vůbec neodpočinou.

Aleš Flašar (HK Jestřábi Prostějov): Zápas od kterého jsme všichni čekali potyčky hráčů proběhl v klidném tempu. Jediným stínem utkání byl rozhodčí, který to ovšem nezvládal na obě strany. Bylo vidět, že už je o všem rozhodnuto a jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Co se týče dnešního obdrženého gólu, tak se na Hamrlu nemůžeme vůbec zlobit, protože další čtyři góly chytnul.