LHK Jestřábi ProstějovHC Lední medvědi  Pelhřimov

11.kolo, neděle 19.10.2008

LHK Jestřábi Prostějov - HC Lední medvědi Pelhřimov

3:5 (0:1, 0:0, 3:4)
Branky a nahrávky: 41. Piluša (Krajíček, Paška), 52. Kučera (Paška), 53. Piluša (Sedlář, Paška) - 11. Anderle (Šejnoha), 50. Hrbatý (Plachý), 51. Heřman (Pelán, Lazorišák), 59. Tecl (Spudil), 59. Šejnoha (Anderle). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:9, navíc Krajíček, Piluša (oba PRO) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Štefl (Tuček) - Pometlo, Krajíček, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška - Sedlář, Valko, Berčák, Žibrita, Dostál, Skokan, Kučera, Vlk, Cik, Ondrejkovič, Kotlík
HC Lední medvědi Pelhřimov: Jirkův (Kaiseršot) - Meloun, Sláma, Vácha, Novák, Spudil, Wonfor - Tecl, Plachý, Kubát, Pelán, Hadrava, Lazorišák, Šejnoha, Anderle, Kočan, Heřman, Votápek, Hrbatý, Zelený
Prostějovští Jestřábi dlouho hráli se Spartakem Pelhřimov vyrovnanou partii. Dvakrát dokázali dotáhnout soupeřův náskok, když srovnali na 1:1 a pak se vzepjali za již zdánlivě rozhodnutého stavu na 3:3. Spartak si ale nenechal vítězství vzít a v závěrečných minutách třetí třetiny protlačili jeho hráči do Šteflovy sítě ještě dva kotouče.

Úvodní buly utkání. Pavel Žibrita utrpěl tvrdou srážku. Sedlář stíhá Spudila. Štefl likviduje šanci Spartaku. Jan Zelený se chystá rozehrávat. Prostějovský střelec zápasu Jiří Piluša.

Již od prvních minut byli hosté aktivnější. Lépe bruslili a celkově měli více ze hry. Štefl musel zasahovat proti střelám Tecla a Anderleho. K první střele se dostali domácí až ve čtvrté minutě utkání, zásluhou Vlka. V jedenácté minutě zatáhl kotouč útočným pásmem Marek Anderle a prakticky z brankové čáry přehodil ležícího Štefla – 0:1!

Poté následovalo vyloučení na obou stranách. Diváci se příliš bavit nemohli. Hrálo se především ve středním pásmu a šancí bylo po málu.Za Jestřáby pálili Dostál a Doseděl, za Pelhřimovské Tecl, a následně dvakrát Vácha.

Úvod druhého dějství byl podobný konci třetiny první. Mnoho nepřesností a hry ve středním pásmu nenasvědčovaly tomu, že by neměla přijít vážnější akce. Ta však přišla ve dvacáté osmé minutě. Sedlář uháněl sám na Jirkůva, zvolil zakončení blafákem a zasunutí mezi nohy. Chyběla mu však přesnost.

Ve vyložené pozici se ocitli také hosté. Kubát promáchl perfektní přihrávku od beka Pelhřimova a tak Štefl zasahovat nemusel. Hosté však kousali i nadále. Štefl si postupně poradil se střelami Tecla, Kubáta a Hrbatého. Hanáci se osmělili až v přesilovce. Od modré střílel Krajíček, jehož střelu tečoval Dostál, ale Jirkův byl pozorný.

V další vyložené šanci se po přihrávce Piluši objevil Petr Vlk, který nedokázal zvednout kotouč na beton hostujícího brankáře. Střely Doseděla, Krajíčka a Pašky však do černého také nemířily. Sedlář neproměnil další ze svých samostatných úniků a tak se oba soupeři rozešli po druhé třetině za stejného skóre, jako po třetině první.

Do závěrečných dvaceti minut vstoupili Hanáci skvěle. Již po 28 sekundách využil přesilovku Jiří Piluša, který trefil přesně levý růžek Jirkůovy branky – 1:1. Poté Jestřábi nevyužili přesilovou hru pěti proti třem, za což posléze pykali. V padesáté minutě zápasu projel Plachý přes celé kluziště, zakončil do Šteflových betonů. Puk se odrazil, pro domácí tak nešikovně, že z hole Jana Hrbatého doputoval až za brankovou čáru -1:2!

Zhruba minutko na to zvyšoval na rozdíl dvou branek, po přihrávce Pelána, Martin Heřman – 1:3! Jestřábi však kontrovali velmi rychle. V dvaapadesáté minutě proměnil s bravurou svůj samostatný únik Ivo Kučera - 2:3! Po minutě a jedné sekundě hry to bylo už 3:3! Kdy po několikanásobném šťastném odrazu kotouče skóroval Jiří Piluša.

Závěr střetnutí však domácí opět nezvládli. Martin Tecl a Jan Švejnoha rozhodli dalšími dvěmi brankami o osudu střetnutí a tak si hosté odváží z Hané tři body. Jestřábi se po jedenácti odehraných utkáních, ve kterých získali pouhý jediný bod, krčí na dnu druholigové tabulky.

Ladislav Kolda (trenér HC Spartak Pelhřimov): Na utkání bylo znát, že se střetly dva týmy z dolních pater tabulky. Utkání bylo nesourodé a k vidění nebyl příliš pohledný hokej, ale to se dalo očekávat. Mrzí mě zbytečné zdramatizování závěru, kdy jsme po dvou chybách soupeři dovolili dotáhnout výsledek. To je naše nemoc, která nás v posledních utkáních provází. Jsem rád, že nakonec kapitán vstřelil odskokový gól, který jsme ještě potvrdili v přesilovce. Prostě utkání se šťastným koncem pro nás. Potkala nás ale i nemilá věc, když Tomáše Hadravu musela odvézt sanita do nemocnice. Vůbec netuším, co se s ním stalo, přišel střídat a stěžoval si, že už nemůže a strašně jej bolí nohy. Zdejší doktor proto rozhodnul, že bude lepší, když se na něj podívají lékaři v nemocnici. Zatím nemám zprávy, jak vyšetření dopadla, věřím, že bude v pořádku.

Alois Chlustina (trenér HK Jestřábi Prostějov): K utkání jsme přistoupili s odpovědností a důležitostí, které v sobě neslo. Opět jsme ale udělali zbytečné chyby. Pak jsme se sice ještě zvedli, ale nepochopitelné nahození do útočné třetiny nás stálo minimálně bod. Nechci ale čtvrtou branku Martinu Šteflovi nijak vyčítat, naopak, za dnešní výkon v utkání jsem mu poděkoval. Co říct dál, tým potřebuje změnu a ta změna musí přijít na trenérském postu. Dnes jsem stál na střídačce naposled, do příštího utkání musí přijít nový impuls. Už před utkáním jsme nějaké trenéry kontaktovali, prozatím nám jeden odmítl, uvidíme, co řeknou další dva. Změny ale musí přijít i v kádru, je třeba přivést tak tři matadory, kteří tým podrží, stejně jak to je například ve Vsetíně.