PRO - LIT - 4:5p - Prostějov ztratil utkání ve třetí třetině

LHK Jestřábi ProstějovHC Stadion Litoměřice

23.kolo, pondělí 18.11.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

4:5p (1:0, 3:1, 0:3 - 0:1))
Branky a nahrávky: 20. Žálčík (Hrníčko), 27. Hrníčko (Nouza), 33. T. Jandus (Machala, Březák), 37. Divíšek (Hrníčko) – 36. Marcel (Štohanzl), 42. M. Havelka (Mlčák), 51. Střondala (Jánský), 52. Voženílek (Marcel), 65. M. Kadlec (Strejček). Rozhodčí: Michal Dědek, Pavel Obadal, Přemysl Bartek, Pavel Blažek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:34.
LHK Jestřábi Prostějov: Huf – Mrázek, Březák, Hamrlík, Muška, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Chlán, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, M. Novák, T. Jandus – Miškář, V. Meidl, Vachutka – L. Luňák.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (37. A. Beran) – Mlčák, Kukla, Marcel, Dajčar, Krutil, Strejček, Jebavý – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – Šik, Vitouch, Kangas – M. Havelka, Štohanzl, D. Sklenář.
Jestřábi začali dnešní utkání s druhým týmem tabulky skvěle a dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Branky Žálčíka, Hrníčka a Janduse poslaly domácí do trháku a Jestřábi dokázali zareagovat i na snížení Stadionu, když jim vrátil vedení o tři branky Divíšek. Ve třetí třetině ovšem přišel zkrat, který Litoměřice dokonaly v prodloužení a odváží si dva body za výhru po prodloužení.

Jestřábi do zápasu vstoupili poměrně vlažně. Brzy po zahájení utkání se snažil prosadit z mezikruží Krutil, ale nebyl přesný. Šancí na straně Litoměřic přibývalo. Třeba v 6. minutě měl dvě velké Kadlec, při jedné z nich trefil z boku tyč. Domácí ale měli připravenou odpověď. Nejprve se snažil prosadit nový člen Jestřábů, Vachutka. Následně měl dobrou možnost na kruhu Krejčík. Následovala přesilovka domácích, která ale nepřinesla nic nebezpečného. Až v těch dalších byli Jestřábi více vidět a ještě více se jim dařilo ve hře pět na pět. Velkou šanci například po nahrávce Meidla vyprodukoval Žálčík, jenže nedal. Novák z mezikruží pak minul horní růžek brány. Prostějov po nemastném začátku a nijaké polovině třetiny, kdy se ale nedařilo ani Stadionu, přebral iniciativu. Nakonec právě z početní výhody dali Jestřábi první branku. Postaral se o ni, jak jinak, Lukáš Žálčík, který pěkně trefil z hrany kruhu - 1:0. Gól padl 50 vteřin před koncem třetiny, navíc znamenal, že Jestřábi budou pokračovat v přesilovce: hráli totiž tou dobou v pěti proti třem.

Druhé dějství pak domácí zcela opanovali. Zprvu bylo důležité, že ubránili ve 23. minutě tlak hostí a následné oslabení při vyloučení Mušky. Husa naopak ve 26. minutě trefil z úhlu tyčku. Vůbec se domácí často uchylovali ke střelám z úhlu. Jednu z nich zkusil také Dominik Hrníčko, který byl úspěšný a navýšil vedení - 2:0. Domácí byli najednou všude dříve, fanoušci také začali povzbuzovat. To zjevně pomohlo Jestřábům, kteří se dále dostávali do zajímavých příležitostí. Krejčík těsně netrefil, Vachutkovu ránu musel zneškodnit Král. Na zakončení Tomáše Janduse do protipohybu už ale byl krátký - 3:0! V nebezpečné šanci se ocitl i Nouza, ale střela byla zblokovaná. Nicméně hosté ještě měli do přestávky dost času a využili ho ke snížení: Patrik Marcel se trefil nad beton brankáře - 1:3. Jestřábi však záhy odpověděli: střelu Tomáše Divíška si Král srazil do sítě - 4:1. To na něj bylo moc a přepustil své místo Adamu Beranovi. Málokdo tušil, že vychytá čisté konto.

Na takové úvahy bylo ještě brzo. V závěru třetiny to totiž vypadalo, že týmy nebudou mít s kým dohrát. Na trestné sedělo i pět hráčů naráz. Nicméně branky z toho nepadly. Až ve třetí periodě se opět střelci předvedli. Tedy ti litoměřičtí. Nejprve Jestřáby postrašil nájezdem Kadlec, následně už se ale dokázal prosadit nenápadnou střelou Martin Havelka - 4:2. Na problémy to ale ještě nevypadalo. I když Voženílek při vyloučení Žálčíka trefil tyč. Chleba se tak začal lámat až po padesáté minutě. Nejprve Krejčík spálil obrovskou šanci, o minutu později se naopak radovali hosté. Vojtěch Střondala se dočkal puku zpoza brány, pohotově vystřelil a bylo to už jen o gól - 4:3. Dvacet vteřin poté už se Stadion radoval z vyrovnání: střela z mezikruží byla ještě tečovaná a střelec Daniel Voženílek mohl slavit - 4:4. Domácí byli pochopitelně jako opaření. Machala byl navíc záhy po vyrovnání vyloučen. Nicméně Jestřábi oslabení přežili a připravili si dvě velké šance: jenže Vachutka střelou z první ani Chlán z protiútoku se neprosadili - druhý jmenovaný dal tyčku.

Následovalo tak prodloužení, které nabídlo hokej nahoru-dolů. Na tyčky to skončilo 1:1, nicméně počítají se góly. A ten těsně před koncem prodloužení dal po individuální chybě obránce Martin Kadlec - 4:5. A rozesmutnil diváky už podruhé - místo dlouho toužených tří bodů je pouze jeden.

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov):

Dneska jsme ukázali, jak se dá za 20 minut prohrát vyhraný zápas. Dvě třetiny jsme zvládli skvěle, ale ve třetí třetině jsme svojí nedůsledností ztratili utkání.