PRO - CHOM 4:3 - Velice cenné vítězství! Jestřábi ulovili Piráty

LHK Jestřábi ProstějovKLH Chomutov

2.kolo, pátek 13.9.2019

LHK Jestřábi Prostějov - KLH Chomutov

4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. L. Krejčík (Brančík, Chlán), 27. Kafka (Račuk, Žálčík), 46. Kafka (Hrníčko, Brančík), 48. Berger (Žálčík, Račuk) – 8. Blaha (Suchý), 23. Suchý (Tupý, Tejnor), 51. Thompson (Blaha). Rozhodčí: Jiří Kašík, Filip Vrba, Roman Komínek, Henrich Kráľ Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1560. Střely na branku: 37:27.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (23. D. Dvořák) – P. Krejčí, Mrázek, M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, Husa – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.
KLH Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Štochl, Tejnor, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – J. Sklenář, Chrpa, Tupý – Vrhel, Suchý, Hrala.
První domácí utkání v nové sezoně nabídlo první vítězství Jestřábů a cenné tři body do tabulky. Prostějov se rychle ujal vedení, ale po dvou brankách Chomutova musel otáčet nepříznivý vývoj ve třetí třetině. Domácím se povedlo odskočit na rozdíl dvou branek a i přes snížení Pirátů dovedli utkání do vítězného konce! Branky za domácí vstřelili Krejčík, Kafka 2x a Berger.

První domácí utkání sezóny odstartovalo výborně pro domácí, když už po dvou minutách byl na trestnou lavici vykázán chomutovský Jakub Chrpa. V početní výhodě následně pálil několikrát nový kapitán Marek Račuk, ovšem ani jednou úspěšně. První šance zápasu přišla v 5. minutě, když Husa těsně minul pravou šibenici. Probíhala 8. minuta a navrátilec Lukáš KREJČÍK vpádu překonal chomutovského gólmana a dal tak první branku Jestřábů na domácí půdě - 1:0! Ovšem tohle vedení trvalo pouze 8 vteřin, když Neužilovi propadla střela zpoza bránícího hráče - 1:1. Zbytek třetiny pak provázelo hodně soubojů a moc pěkný hokej k vidění nebyl.

V druhé třetině hned hosté otočili stav zápasu. Filip Suchý si vybruslil k levému kruhu a střelou překonal Neužila k bližší tyči, který zřejmě neměl svůj den a vystřídal se z Danielem Dvořákem - 1:2. Nešla na něj ani jedna střela a už musel čelit trestnému střílení, protože se na něj řítil Jan Rudovský a byl podražen. Daniel Dvořák si na něj ovšem skvěle počkal a střelu mezi betony si pohlídal. A o 3. minuty později byl chomutovský tým oslaben o jednoho muže na ledě a Prostějov tak měl šanci ke srovnání skóre. Po několika velkých šancích ale přišla přesná přihrávka na Petra KAFKU, který parádně zavěsil - 2:2! V 36. minutě se dostal do velké šance rychlý mladík Kryštof Ouřada, když z blízka minul. Zbývalo pouhých 7 vteřin do konce druhé dvacetiminutovky a Tomáš Nouza vybídl do samostatného úniku Jana Bergera, který trefil pouze spojnici. Stav byl tak po 40 minutách nerozhodný 2:2.

Ve 3. části domácí diktovali tempo zápasu a po 5. minutách šli zaslouženě do vedení. Krásnou, rychlou akci podél levého mantinelu zakončil nechytatelně opět Petr KAFKA a stadion se otřásal v základech – 3:2! Ve 47. minutě pak výtečně vybojoval za brankou puk Račuk a předložil jej lehce Janu BERGEROVI, který už trefil správně – 4:2. Hosté ještě zdramatizovali zápas kontaktní brankou, když vrtící se kotouč doklepl za bezmocného Dvořáka Tayler THOMPSON4:3. Jestřábi ovšem nepustili soupeře skoro vůbec k puku a utkání si tak pohlídali. Zaslouženě tedy vyhráli 4:3 a mohli si tak připsat první 3 body do tabulky.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Během zápasu jsme splnili to, co jsme si řekli na přípravě. Všichni dnes odevzdali maximum a potěšili svým výkonem nejen nás trenéry, ale i naše fanoušky. Děkujeme hráčům za cenné vítězství.

Martin Štrba (Piráti Chomutov):

„Myslím, že diváci sledovali kvalitní zápas. Měli jsme šance, abychom odskočili na 3:1 nebo 4:1, jenže jsme je bohužel neproměnili. Prostějovští pak byli podle mého hladovější a víc chtěli vyhrát. My už jsme ztrátu nedohnali, což je škoda, protože si myslím, že jsme nějaký bod mohli získat.“