HC Stadion LitoměřiceLHK Jestřábi Prostějov

40.kolo, sobota 3.1.2015

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Rys (Kalla, V. Bílek), 21. Novák, 35. Jarůšek (Doležal, Černoch), 49. D. Bílek (Chlapík, Jarůšek), 57. Kalla (V. Bílek, Rys) – 3. Matyáš (Venkrbec), 47. Franek (Indra). Rozhodčí: Bejček - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:4, navíc Krejčík (PRO) 2+2 min. za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1330. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Ondráček – Z. Doležal, Volek, Chlapík – Schwamberger, Černoch, Jarůšek.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (35. Šimboch) – Hertl, Roupec, Matyáš, Husák, Niko, Kolibár, Řezáč, Malý – Franek, Krejčík, Indra – Luňák, Venkrbec, Kabaja – Moučka, Duba, Jedlička – Sršeň.
Porážkou odstartovali Jestřábi rok 2015. Na ledě Litoměřic se brzy ujali vedení, když Jakub Matyáš přesně trefil odražený kotouč. Stadion ale za pár minut dokázal v početní převaze srovnat a ve druhé třetině dvěma slepenými góly otočil skóre na 3:1. Dravci z Hané se nevzdali a zásluhou Tomáše Franka snížili, dvoubrankový náskok si však domácí vzali zpět a ještě zvýšili na konečných 5:2.

Ospalé Litoměřice zaskočili Jestřábi už při prvním střídaní, kdy Matyáš vypálil od modré, jeho střelu vykopl Král betonem a následná dorážka Kajaby skončila na tyči. Tlak hostů pokračoval dál a Prostějov se ve třetí minutě ujal vedení v zápase. Jakub Matyáš se dostal k odraženému kotouči a z mezikruží propálil Krále mezi betony.

Inkasovaná branka domácí konečně probudila a konečně se začali dostávat do hry. S prvním vyloučením v zápase přišlo i vyrovnání. Pouze patnáct vteřin stačilo elitní litoměřické formaci na to, aby překonala Kociána. Kalla poslal kotouč před bránu, kde se nejlépe zorientoval Jiří Rys a poslal puk za brankovou čáru.

Při první početní výhodě zahrozili i hosté, Niko však na Krále nevyzrál a po něm ani Franěk, jehož střelu zablokoval jeden z litoměřických obránců. Stadion mohl poslat do vedení Bílek, ale jeho dorážku Kocián dokázal bleskově zlikvidovat.

Úvodem druhé třetiny si Jestřábi dali vlastní gól a Stadion se tak dostal kuriózně do vedení 2:1. Obránce Hertl ve snáze přihrát kotouč za sebe trefil Martina Nováka, od kterého se puk odrazil do brankoviště a Kocián si jej srazil do branky. Litoměřice mohly navýšit své vedení o pár minut později, kdy se k odraženému kotouči dostal Volek a vyslal dělovku, která Kociána trefila pouze do vesty.

Dobře chytající Kocián inkasoval třetí ve 35. minutě a opět to byla branka vlastní. Richard Jarůšek přihrával na Doležala, kotouč však trefil hostujícího kapitána Dubu a nešťastný odraz skončil v brankovišti pod bruslemi Kociána, který jej pustil do brány. V brankovišti Prostějova poté došlo k výměně brankáře a Kociána nahradil Šimboch. Ten si poté připsal i první výtečný zákrok proti Bílkovi, na kterého zírala zcela prázdná brána.

Jestřábům se podařilo zdramatizovat na chvíli zápas, když ve 47. minutě se prosadil Tomáš Franek, který se z první trefil přesně k pravé tyči Královy brány. Nadějný stav však hosté dlouho neudrželi. Ve 49. minutě dostal kotouč na modrou čáru Dominik Bílek a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Diváci se v Kalich Areně dožadovali „bůra“ a domácí hokejisté jim jejich přání přece jen splnili. Jaroslav Kalla si zpracoval kotouč bruslemi a rychlou střelou z pravého bodu pro vhazování nedal Šimbochovi šanci. Prostějov si tak z Litoměřic stejně jako v prvním zápase na severu Čech odvezl prohru 2:5.