LHK Jestřábi ProstějovSalith Šumperk

přát11, čtvrtek 3.9.2015

LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk

5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Venkrbec (Luňák), 13. Augustin (Kajaba), 51. Illéš (Novák, Luňák), 53. Novák (Luňák, Venkrbec), 56. Kajaba (Šenkeřík) – 6. Prokop (Drtil, Fořt), 10. Brunec (Arnošt). Rozhodčí: Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Šenkeřík, Protivný, Mojžíš, Drtina, Špaček, Husák, Kaluža, Rudl – Rod, Moskal, Novák – Luňák, Venkrbec, Kuťák – Čuřík, Illéš, Krejčík – Kuncek, Kajaba, Augustin.
Salith Šumperk: Novák – Brunec, Vachutka, Drtil, Haas, Hroch, Fořt, Rusina, Ostřanský, Roupec, Plášek, Gewiese, Slavík, Kniazev, Prokop, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Sedlák, Arnošt, Látal, Bažant.
Dlouho to ale na výhru Jestřábů nevypadalo. Ti se sice v první třetině rychle ujali vedení, ale houževnatý Šumperk dvěma přesnými trefami otočil. Do konce první třetiny se však Prostějovu podařilo srovnat krok. Stav 2:2 vydržel na světelné tabuli až do jednapadesáté minuty, kdy o výhře Jestřábů rozhodl Jakub Illéš. Prostějovští pak svoji výhru pečetili dalšími dvěma brankami a mohli se radovat v vítězství 5:2.

Poslední zápas přípravy zahájili hráči v červenobílé kombinaci výborně, když se do akce vrhnul Lukáš Luňák, kterého sice zpacifikovala obrana Šumperka, ale byla již krátká na dorážku Matouše Venkrbce a Jestřábi šli po minutě a dvaačtyřiceti sekundách do vedení. Ovšem v páté minutě byl odeslán na trestnou lavici prostějovský obránce Tomáš Protivný a zhruba po další minutě hosté výhody využili, když dělovku Drtila lehce tečoval Tomáš Prokop a srovnal stav utkání. Tomáš Drtil byl u další důležité situace, a sice v deváté minutě byl potrestán za nedovolené bránění, v tomto oslabení ujel domácí obraně Tomáš Brunec a bekhendovým blafákem nedal Horčičkovi moc šancí. Ovšem uběhly dvě minuty a bylo opět srovnáno zásluhou čtvrté lajny Jestřábů, Kajaba našel Vojtěcha Augustina a ten poslal puk za Nováka podruhé. Šumperk se mohl následně opět dostat do vedení při vyloučení Kaluži, ale více gólů už do první sirény nepadlo.

První třetina nabídla zajímavý hokej minimálně v tom, že byly k vidění čtyři branky. Prostřední část přinesla naprostý opak. První a vlastně jediný zajímavý moment přišel až po devíti minutách, kdy při hře čtyři na čtyři Fořt napálil tyč Horčičkovy brány. Ve druhé polovině třetiny pak oba týmy měli k dispozici každý po jedné přesilovce, nicméně v této části zápasu prostě nebylo divákům přáno, aby viděli alespoň náznak pohledné akce a tak se do šaten šlo opět za stavu 2:2.

Na začátku posledního dějství měli hosté k dispozici zkrácenou přesilovou hru pět na tři, každopádně ani při takovéto slibné možnosti nezvládli strhnout vedení na svou stranu. K přesliovce, tentokrát již klasické, se dostali i Hanáci, ale podstatný moment byl k vidění až po jejím skončení, když Novák s Luňákem nachystali perfektní pozici pro šikovného mladíka Jakuba Illéše, který si s připravenou pozicí poradil na výbornou a poslal Jestřáby do vedení. Domácí vedení nakoplo a konečně byla k vidění i využitá přesilovka na jejich straně, po vyhraném buly se ke kotouči dostal Martin Novák a přízemní ranou mezi betony překonal svého jmenovce v šumperské brance. A povedenou pětiminutovku Prostějova zakončil René Kajaba, který nepohrdnul přihrávkou od Šenkeříka a zařídil domácím třígólové vedení. Šumperští ještě měli možnost zkorigovat skóre při vyloučení Husáka, ale Jestřábi jim nic nedovolili a v posledním zápase přípravy tak berou vítězství 5:2.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Neřekl bych, že se to hodnotí až tak dobře. O utkání jsem měl trochu jinou představu. Myslel jsem si, že hru ovládneme dřív, ale Šumperk hrál aktivněji než v domácím zápase. Do půli duelu byl podle mě vyrovnaným soupeřem, pak si myslím, že jsme ho i kondičně přehráli a nakonec zaslouženě vyhráli. Ale určitě to nebylo jednoduché utkání.

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Doufejme, že kluci, co jsou zranění, se uzdraví a stihnou naskočit do soutěže. Byl to podle mě až moc vyhrocený zápas. Dostali jsme dva góly v oslabení, ale to je hokej.